-55% NA WSZYSTKIE PRODUKTY !    Jeszcze tylko
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Naklejki na meble - ozdoba szaf, stołów i drzwi

Moda na recycling w różnych dziedzinach życia stała się bardzo popularna. Nie wyrzucamy pochopnie zużytych przedmiotów, ale staramy się nadać im drugie życie. Dzięki nowoczesnym elementom dekoracyjnym, jak naklejki na meble, jest to coraz łatwiejsze.

Moda na recycling jest mocno powiązana z innymi trendami. Przede wszystkim z nurtem ekologicznym, który priorytetowo traktuje racjonalne korzystanie z zasobów naturalnych oraz z minimalizmem, który stara się ograniczyć masową produkcję poprzez zmniejszenie konsumpcji. Trendy te są dziś nie tylko elementem świadomości społecznej, ale także świata mody i designu, które ochoczo zaczęły je wykorzystywać. Stąd całe kolekcje ubrań czy biżuterii powstałej z odpadów oraz moda na samodzielne odświeżanie starych mebli, w taki sposób, by na nowo stały się dla nas atrakcyjne i służyły nam jak najdłużej.

Naklejka na szafę przesuwnąNaklejka na szafę przesuwną - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Jak się do tego zabrać?

Nie trzeba skończyć specjalnego kursu, by z powodzeniem odnowić starą szafę, komodę czy biurko. Wystarczą pomysł, dobre chęci i wolne popołudnie. Odświeżenia wymagają najczęściej przedmioty najchętniej eksploatowane, a więc takie, które są potrzebne i które lubimy. Czasem wystarczy zatem zwykłe malowanie, by ulubiona szafka odzyskała dawny blask. Jeśli jednak zależy nam na zmianie dalej idącej: zmianie stylu i charakteru danego przedmiotu, proponujemy proste w użyciu i bardzo estetyczne rozwiązanie, jakim są naklejki na meble.

Naklejka na szafę w stylu skandynawskim
Naklejka na szafę w stylu skandynawskim - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

Naklejki na meble

Naklejki dekoracyjne są bardzo praktyczne, a proces montażu nie wymaga zdolności artystycznych. Wystarczy, że wybierzemy motyw, który nam się podoba, by w kilku prostych krokach totalnie odmienić stare przedmioty. Naklejki na drzwi, szafę, meble kuchenne, meble dziecięce są najpopularniejsze, bo te elementy domowych pomieszczeń są najbardziej eksploatowane i przez to szybko się zużywają. Naklejki na meble będą dobrze wyglądały w pomieszczeniach o jasnych, jednokolorowych ścianach. Najlepiej, gdyby były one dobrze oświetlone. Możemy wybrać pojedynczy motyw, a także całkowicie kryjącą naklejkę, która będzie tworzyła awangardowy, bardziej odważny klimat.

Naklejki kwiatyNaklejki na meble kwiaty i motyle - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

Naklejki na meble kuchenne

Kuchnia to pomieszczenie, w którym rzadko coś zmieniamy. Meble, które kupujemy przy wprowadzeniu do nowego mieszkania, najczęściej zostają tam na zawsze. Dlatego warto wykorzystać możliwość nawet drobnej zmiany ich wyglądu. Naklejki na meble kuchenne są rozwiązaniem zachowawczym, ale jednocześnie bardzo praktycznym i efektownym. Wystarczy pojedynczy motyw, by przykuć uwagę, odwracając ją jednocześnie od śladów zużycia. W kuchni nie lubimy zbytniego przepychu. Jeśli decydujemy się na naklejki pokrywające całą szafkę kuchenną, warto wybrać opcję monochromatyczną. By uniknąć nudy, możemy – zgodnie na najnowszymi trendami  – wybrać dwa kolory naklejek na meble kuchenne. Jednym z nich udekorujemy rząd szafek górnych, drugim ozdobimy szafki dolne.

Naklejki na meble dziecięce

Podobną funkcję pełnią naklejki na meble dziecięce. Mogą one być rodzajem kamuflażu, który pokryje drobne zniszczenia i skazy, a uwydatni walory mebli dziecięcych, takie jak ciekawa forma czy intensywna, głęboka barwa. Pokój dziecięcy to miejsce, w którym naklejki na meble będą wyglądały szczególnie atrakcyjnie. Kolorowe, żywe elementy nie tylko odświeżą podniszczone sprzęty, ale podkreślą wesoły, dziecięcy charakter pomieszczenia.

Naklejki na szafę

Naklejka na szafę to doskonały pomysł na całkowitą zmianę wyglądu wysłużonego mebla. Pokrywając wszystkie ściany szafy lub tylko jej front, osiągniemy przykuwający spojrzenie efekt dekoracyjny i łatwą w utrzymaniu, trwałą powierzchnię, która będzie wyglądała jak nowa. Naklejki na szafę mogą imitować bardzo modne od kilku sezonów naturalne surowce, typu drewno, kamień czy bambus. Dostępne są także wzory tworzące frapujące kompozycje, które czerpią nie z natury, ale z abstrakcji.

Naklejka drzewaNaklejka drzewa w czerni i bieli - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Naklejki na drzwi

Drzwi to kolejny element wyposażenia wnętrz, który daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o możliwości renowacji. Jeśli drzwi są bardzo zniszczone, możemy zdecydować się na naklejkę wielkoformatową, która pokryje szczelnie całą ich powierzchnię. Na drzwiach wewnętrznych idealnie będą prezentowały się naklejki dekoracyjne, z delikatnymi, linearnymi motywami. Naklejka na drzwi może nie tylko ukryć zniszczony materiał, ale także optycznie powiększyć pokój. Stanie się tak, jeśli wykorzystamy naklejki z obrazem opartym na perspektywie malarskiej. Taka wizualizacja nada pomieszczeniu głębi.