Aby plakat był dobry, musi oddziaływać na wyobraźnię i emocje adresata. Powinien zwracać uwagę, przyciągać wzrok i - co szczególnie ważne w przypadku plakatu naukowego - powinien zawierać zwięzłą i rzeczową informację. Takie właśnie są nasze plakaty naukowe, a oprócz wymienionych mają jeszcze wiele innych zalet. W ofercie mamy plakaty standard i premium. Oba rodzaje plakatów drukowane są na znakomitej jakości papierze w świetnej technologii, która zapewnia trwałe i żywe kolory. Plakaty naukowe premium dodatkowo drukowane są w bardzo wysokiej rozdzielczości, co ma wpływ na jakość i wyrazistość obrazu. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na plakat w aluminiowych ramach i z płytą pleksi, zyskamy bardzo elegancką ozdobę. Plakat naukowy to z reguły graficzne przedstawienie badań naukowych, w przypadku naszych plakatów zaletami są: przejrzystość, zwięzłość, czytelność i wspaniały efekt artystyczny. Nasze plakaty podejmują tematykę z różnych dziedzin nauki, możemy z nich czerpać wiedzę z biologii, astronomii, zoologii czy motoryzacji oraz wielu innych dziedzin nauki. Różne techniki, w jakich przedstawione są treści na naszych plakatach, powodują, że są one bardzo uniwersalne i łatwo je dopasować do różnych stylów aranżacyjnych, choć oczywiście plakaty naukowe nie tylko w aranżacji mieszkań odnajdą swoje miejsce.
Pierwotną funkcją plakatu naukowego jest przedstawienie określonych treści naukowych. Plakaty naukowe zyskują coraz większą popularność, ponieważ podczas rozmaitych odczytów łatwiej przekazać określone treści właśnie przy pomocy plakatu. To jedna strona zagadnienia. Drugą kwestią jest wartość artystyczna takich plakatów. Dekorowanie mieszkań plakatami stało się w ostatnim czasie niezwykle trendy, nie wystarczy już jeden konkretny plakat, architekci wnętrz proponują całe galerie stworzone właśnie z odpowiednio dobranych plakatów, wśród których pojawia się także plakat naukowy. Jak zatem wykorzystać potencjał tych plakatów? Oto kilka podpowiedzi. Znakomitym uzupełnieniem klasycznie urządzonego salonu będzie plakat przedstawiający zbiór czterech różnych delfinów, który powstał na podstawie XIX-wiecznego drzeworytu. Aby dobrze wpasował się we wnętrze, dobrze byłoby oprawić go w ramy. Jeżeli jeden plakat to za mało, można stworzyć niewielką galerię związaną tematycznie, dokładając na przykład plakat Mięczaki morskie i Odmiany małży. Ryby można także przewrotnie wykorzystać do dekoracji kuchni, zwłaszcza gdy gospodarze uwielbiają kuchnię śródziemnomorską. Pokój chłopca lub dziewczynki to kolejne miejsce, w którym można wykorzystać jako dekorację plakat naukowy. Przykłady plakatów zależą od zainteresowań młodego człowieka. Fanowi motoryzacji z pewnością będą odpowiadały plakaty: Budowa motoroweru, Pociąg silnikowy lub inny o podobnej tematyce. Wspomniane plakaty wyglądają jak zdjęcia w sepii lub kartki ze starego zeszytu, co czyni je bardzo stylowymi. Ozdobą nowoczesnego salonu może być plakat przedstawiający matematyczne obliczenia, natomiast funkcję artystyczną i dydaktyczną z pewnością będą spełniały wszystkie plakaty tematycznie związane z anatomią człowieka.
Nie od dziś wiadomo, że wielu z nas należy do tzw. wzrokowców, czyli uczy się poprzez oglądanie. To dla nich tworzone są tzw. mapy myśli lub inaczej drzewka skojarzeń. Podobną funkcję pełni plakat naukowy. Przykłady nauczania poprzez oglądanie znajdziemy w niejednej szkole, w której wykorzystuje się jako pomoce plakaty naukowe. Ich tematyka jest bardzo szeroka i łączy się prawie z wszystkimi przedmiotami, dlatego szkoła jest odpowiednim miejscem, w którym powinien się znaleźć taki plakat.
Plakaty naukowe pełnią przede wszystkim funkcją dydaktyczną, ale nauka nie stoi w miejscu i niektóre z nich nie mają już wartości naukowej, stanowią natomiast bardzo oryginalny element aranżacyjny.