-60%
Jeszcze tylko

Plakaty metryczki dziecięce

Dawniej retro album upamiętniający chwile ważne dla dziecka, dziś metryczka urodzeniowa – dekoracja ścienna, którą można umieścić nad łóżeczkiem. Trendy w aranżacji pokoju malucha zmieniają się szybko. Hitem tego sezonu jest metryczka dla dziecka oraz plakaty upamiętniające ważne wydarzenia np. w życiu rodziców. Polscy ilustratorzy oferują grafiki, na których ukazane są atrybuty osób tworzących rodzinę (malucha i rodziców). Metryczki zawierają rozmaite dane, dlatego też należy uważnie obejrzeć dostępne wzory przed zakupem i wybrać taki, który spełnia nasze oczekiwania - aby zamówić metryczkę ze spersonalizowanymi danymi oraz zdjęcem należy skontakować się z biurem obsługi klienta. Gdzie umieścić tego rodzaju pamiątkę? Jakie dekoracje ścienne pasują do metryczki urodzenia?  Sprawdźcie nasze rady…

PRODUKTÓW: 21

Ach! Jak ten czas szybko leci...

Metryczka dla dziecka w okresie jego niemowlęctwa może znajdować się w pokoju malucha, jednak później – gdy nasza pociecha dorośnie, należy przenieść ozdobę w inne miejsce. Może być to pokój rodziców, ich sypialnia lub półpiętro albo przestrzeń przy schodach (jeżeli dysponujemy kilkupiętrowym bądź jednopiętrowym) mieszkaniem. Powodów, dla których warto przenieść tę pamiątkę w inne miejsce jest kilka, jednak najczęściej występujące przyczyny związane są z potrzebą autonomii i kreowania własnej przestrzeni, którą zaczyna odczuwać dziecko, a także z faktem, że lubi ono myśleć o sobie jako o dużym (a nie dopiero narodzonym).

Jeśli chcemy, by metryczka dla dziecka pozostała w pokoju dziewczynki lub chłopca, można uciec się do małego „podstępu” i kupić naklejkę ścienną w kształcie drzewa z pustymi ramkami na zdjęcia. Ta ozdoba może symbolizować drzewo genealogiczne. Dziecko będzie je uzupełniać, poznając równocześnie historię swojej rodziny. Wówczas metryczka będzie pasowała do innych pamiątek rodzinnych. Dziecko nie będzie czuło się zmuszone do tego, by trzymać ją w przestrzeni, którą samodzielnie chce udekorować.

Moc możliwości i zero przewidywalności, czyli pokój dziecięcy udekorowany z pomysłem

W pokoju niemowlęcia możemy w ciekawy sposób połączyć tę ozdobę z innymi. W tego rodzaju miejscu z pewnością sprawdzi się zestawienie metryczki dla dziecka z innymi pamiątkami takim jak: odcisk rączki lub bucika malucha, pierwszy rysunek naszej pociechy czy pierwsza świeczka z tortu urodzinowego zatopiona w szkle. Naklejkę z ramkami możemy wypełnić właśnie takimi ozdobami przywołującymi wspomnienia. Metryczki urodzeniowe jako ciekawe dekoracje uzupełnią aranżację całej ściany, na której możemy umieścić np. orgiami 3D, które jest obecnie bardzo popularne, jak również można wykonać je samodzielnie, korzystając z różnego rodzaju tutoriali.

Inne ozdoby, które współgrają z metryczkami to np. kwiaty na ścianie w postaci naklejek, łapacze snów, drewniane tamborki z roślinami czy też ziołami, pluszowe dodatki m.in. literki z imionami czy tarcza zegara pokazująca godzinę narodzin. Umieszczając metryczki urodzeniowe w pokoju niemowlaka, warto zastanowić się nad tym, jak zrobić to w sposób właściwy – taki, by nie uszkodzić ściany. Ostatnio coraz częściej wybierane są miękkie i elastyczne panele, których lepiej nie przebijać gwoździami. W takiej sytuacji lepiej umieścić metryczkę na półce lub (jeśli chcemy ozdobić pokój kilkoma dodatkami) zawiesić kolorowy sznurek z frędzelkami czy też innymi ozdobami i wówczas przyczepić do niego rozmaite pamiątki oraz dekoracje.

Udekorować można także samą ramkę metryczki. Jest na to wiele sposobów. Można wykorzystać do tego celu kolorowy brokat, piórka i koraliki, sztuczne owoce czy też rośliny (metryczka dla dziewczynki) oraz filc, plastikowe żołnierzyki czy też zwierzęta (metryczka dla chłopca). Pamiętajmy jednak, by ramka była dopasowana do stylu pokoju dziecka, współgrała z nim. Jeśli zależy nam na szczególnym wyeksponowaniu tej pamiątki, możemy udekorować ją wykorzystując naklejki LED, lampiony czy małe lampki. Metryczka dla dziecka oraz ramka do niej mogą kontrastować z innymi elementami w pokoju (meblami i ścianami) i stać się mocniejszych akcentem w przestrzeni użytkowanej przez malucha. W pokoju dziecka powinny przeważać jasne, pastelowe kolory, jednak pojedyncze elementy mogą ożywiać pokój. Metryczka w nasyconych kolorach to dodatek, który idealnie spełni to zadanie.

Różne rodzaje metryczek urodzeniowych – na co warto zwracać uwagę?

Metryczka urodzenia w pokoju niemowlaka jest uroczą pamiątką zawierającą przeważnie takie informacje jak: imię dziecka (czasami też nazwisko), data narodzin, wielkość i waga dziecka, imiona rodziców, miejsce urodzenia i zamieszkania. Warto pamiętać, że ozdoby te mają różną formę i wzór. Dlatego też nie zawsze będziemy musieli uzupełnić metryczkę tymi samymi danymi (czasami zawiera ona mniej informacji). Przed zakupem warto przemyśleć, jakie treści chcemy wyeksponować, a co interesuje nas mniej.


Inne tematy zdjęć

Uniwersytet w Utrechcie lichtenstein klęska żywiołowa Oczko wodne Ferro Września futbol kanadyjski‎ Aktorzy