-48%
Jeszcze tylko

Fototapety mapy

Fototapeta mapa do biura

Fototapeta mapa do biura

Nowoczesna fototapeta z mapą wprowadzi do pomieszczenia kolor i rozgoni nudę. Idealnie sprawdzi się także w biurze podróży.

Fototapety z mapami są dobrym pomysłem, jeśli mamy zamiar urządzić pokój przy pomocy jednego, wyrazistego motywu, ale boimy się, że stylizacja będzie banalna lub zbyt monotonna. Mapy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i pasują do niemal każdego koloru ściany. Są one jednym z niewielu wzorów, z którym trudno przesadzić. Nawet całościowe pokrycie ścian fototapetą i mapą świata wydaje się stylowe i na miejscu. Jeśli zamiast skali globalnej, wolimy lokalną, bez problemu znajdziemy piękne odwzorowanie centrów miast, regionów, wybranych państw czy nawet linii metra. Motyw mapy jest też bardzo pojemny i daje dużą możliwość dostosowywania mapy do naszych oczekiwań.

PRODUKTÓW: 645
Fototapeta mapa dla dzieci

Fototapeta mapa dla dzieci

Fototapeta z mapą dla dzieci pozwoli urozmaicić monotonne ściany i posłuży jako element edukacyjny, uczący nazw kontynentów.
Fototapeta mapa minimalistyczna

Fototapeta mapa minimalistyczna

Minimalistyczna fototapeta z mapą to idealny wybór do nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim.
Fototapeta mapa retro

Fototapeta mapa retro

Dla wielbicieli stylu vintage polecamy fototapetę z mapą w starym stylu - to stylowy dodatek zarówno do salonu, jak i do biura.
Fototapeta kontynenty z napisów

Fototapeta kontynenty z napisów

Odważna fototapeta z kontynentami doskonale wpasuje się w białe ściany i minimalistyczny wystrój, nadając wnętrzu charakteru.
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Fototapeta z mapą czarno-białą

Fototapeta z mapą czarno-białą

To propozycja dla tych, którzy preferują zachowawczą paletę barw i stonowane wnętrza. Pięknie ozdobi elegancki salon lub sypialnię.
Fototapeta postarzana mapa świata

Fototapeta postarzana mapa świata

Klasyczny element dekoracyjny w postaci postarzanej mapy świata sprawdzi się w połączeniu z bielą, beżami oraz brązem.
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Fototapeta mapa do pokoju nastolatka

Fototapeta mapa do pokoju nastolatka

Fototapeta z mapą do pokoju nastolatka to uniwersalny wybór zarówno do pokoju chłopięcego, jak i dziewczęcego.
Fototapeta mapa nowoczesna

Fototapeta mapa nowoczesna

Nowoczesna fototapeta z mapą miasta to alternatywa dla klasycznych motywów mapy. Pasuje do stylu loftowego lub minimalistycznego.
Fototapeta kontynenty vintage

Fototapeta kontynenty vintage

Jeśli jesteś miłośnikiem podróży i starodawnego wystroju, postaw na oryginalną fototapetę z mapą w stylu vintage.
Fototapeta mapa świata

Fototapeta mapa świata

Fototapeta z mapą świata w szarościach idealnie sprawdzi się w pokoju starszego dziecka.
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Podziwiać, a nie używać - fototapety mapy

Odkąd GPS stał się powszechnie używaną technologią, a nawigację każdy z nas posiada w formie aplikacji w telefonie, dawne przyrządy służące wskazywaniu drogi straciły na znaczeniu. Mapy, kompasy, przewodniki i atlasy pełnią dziś rolę historyczną, są reliktem przeszłości. Wraz z papierowymi mapami do lamusa odszedł pewien etap rozwoju kartografii i dwuwymiarowy sposób patrzenia na świat w miniaturze. Dawniej nieodłączne rekwizyty każdego podróżnika, dziś mogą być wykorzystane w nowym kontekście – artystycznym. Map przestaliśmy używać, a zaczęliśmy je podziwiać. Nie jest to trudna metamorfoza: ze względu na swoje skomplikowanie graficzne i zróżnicowanie wewnętrzne, mapy można bez problemu przekształcić w małe dzieła sztuki. Poniżej znajdziecie kilka rad w jaki sposób dobrać odpowiednią ścienną dekorację z motywem mapy.

Wybierz rodzaj fototapety mapy

Wielkoformatowe fotografie z mapami są bardzo zróżnicowane, podobnie jak tereny, które obrazują. Dodatkowo możemy wyodrębnić niezliczone rodzaje map, pokazujące nie tylko podział polityczny, ukształtowanie terenu, gęstość zaludnienia, plan komunikacyjny miasta czy regionu, ale także atrakcje turystyczne, trasy rowerowe, zróżnicowanie glebowe. Ciekawe są również mapy oceanograficzne, geologiczne i botaniczne. Lista ta nie jest jeszcze skończona. Wybierając rodzaj fototapety stajemy przed decyzją, czy chcemy szerokiej perspektywy (wtedy eksponujemy fototapetę mapą świata), czy wystarczy nam mniejsza przestrzeń. A może kieruje nami pasja krajoznawcza i zdecydujemy się grafikę odzwierciedlającą powierzchnię Polski. 

Określ styl fototapety

Grafiki przedstawiające mapy możemy traktować jak dekorację, zatem podczas wyboru nie liczy się jedynie pytanie: „co” ma się znaleźć na mapie, ale także pytanie „jak” mapa ma wyglądać. Kiedy już zdecydujemy, jaki region, jakie dane mają być pokazane na naszej fototapecie, warto określić jej styl. Tutaj również możliwości jest co najmniej kilka. Godnym uwagi pomysłem są postarzane mapy, nadające naszym wnętrzom charakter vintage. Bardzo ciekawa może być również nietuzinkowa fototapeta (stara mapa będzie tutaj idealnym wzorem). Nie chodzi o mapę współczesnej przestrzeni, która jest jedynie stylizowana na wiekową. Interesująca jest mapa pokazująca stary, historyczny podział polityczny lub ukształtowanie kontynentów przed wiekami.

Wielkoformatowa ilustracja odwzorowująca świat w jaki wierzono przed odkryciem Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, lub grafika pokazująca układ państw przed I wojną światową, będzie interesującą ozdobą i lekcją historii w jednym. Podobnie ciekawe będą fototapety z mapą Polski lub poszczególnych miast i miasteczek ze starymi nazwami ulic, placów, nieistniejącymi już skwerami czy budynkami. W każdym przypadku aranżacja domu przy wykorzystaniu starych map to pomysł prosty, tani i stylowy. Warto również przemyśleć, czy chcemy mapę pełną detali, szczegółów, czy będziemy patrzeć całościowo, dużym obrazem.

Dobierz fototapetę z mapą do rodzaju pomieszczenia

Fotografia z mapą świata świetnie sprawdzi się w gabinecie, pracowni lub w pomieszczeniu biurowym. Może być także doskonałym pomysłem na ożywienie salonu: to ona przypomni nam o miejscach które odwiedziliśmy lub chcemy odwiedzić. Wbrew pozorom, wykorzystanie map to propozycja nie tylko dla podróżników i globtroterów. Jest to oryginalna alternatywa dla zwykłych zdjęć z wakacji.

Możemy również spróbować bardziej zaawansowanych aranżacji jak kolaże wykorzystujące fotografie w ramkach powieszone na ścianie z fototapetą. Jeśli dysponujemy pustą, dużą ścianą w innych pomieszczeniach, np. pokoju dziecięcym, idealna będzie fototapeta z mapą świata dla dzieci. Bardziej czytelna, często uzupełniona obrazkami i dodatkowymi informacjami, kolorowa, będzie zarówno ozdobą jak i elementem edukacyjnym.

Niezależnie od tego, czy w naszym domu zawiśnie grafika z mapą fizyczną, powierzchnią Europy lub świata możemy być pewni, że zyskamy oryginalną i nietuzinkową i ponadczasową ozdobę.


Inne tematy zdjęć

chińska moneta sportowcy Zielnik Schody Hiszpańskie flaga Wietnam workout rysowane water drop