-48%
Jeszcze tylko

Naklejki motyw etniczny

Współczesne tempo życia bywa bardzo męczące. Niezliczone, nowoczesne gadżety ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, jednak sporo osób odczuwa sporą tęsknotę za prostotą oraz nieskomplikowanym życiem blisko przyrody, a nad globalną wioskę przedkłada unikatowość poszczególnych kultur i społeczności. Jeżeli i my należymy do tej drugiej grupy, warto dać temu wyraz zmieniając przestrzeń wokół nas. Świetnym sposobem na to są ścienne naklejki. Motywy etniczne, które umieścimy na naszych ścianach, pozwolą nam oderwać się w domu od świata zdominowanego przez hałas i pośpiech. Nie wahajmy się więc zanurzyć w rysunkach rodem z Afryki czy hinduskich mandalach. Naklejki na ścianę etno to sprawdzona dekoracja, która doda unikatowości każdemu wnętrzu.

PRODUKTÓW: 133
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Naklejki ścienne etno – świat kolorów

Co najbardziej urzeka nas w motywach etno i czyni je w naszych oczach wyjątkowymi? Jedną z ich olbrzymich zalet jest bardzo bogata kolorystyka. Naklejki na ścianę etno nawiązujące do Indii będą zawierać największą gamę kolorów, a co za tym idzie – najbardziej wyraziście zaznaczą się na naszej ścianie. Dla odmiany wzory z Afryki są bardziej stonowane, aczkolwiek i tak reprezentują ciepłe, mocne barwy, które korzystnie wpłyną na atmosferę całego pomieszczenia. Inną opcją są proste i schematyczne, często dwu lub jednokolorowe naklejki. Motywy etniczne jakie na nich znajdziemy, również oferują bardzo szerokie pole możliwości. Mogą przykładowo przedstawiać ornamenty Majów, Azteków i Inków, grafikę nawiązującą do Indian Ameryki Północnej lub też coś z naszych okolic – wzory i desenie ludowe. Naklejki na ścianę etno pozwolą nam przenieść się w dowolny, ulubiony zakątek Ziemi, który zawsze pragnęliśmy odwiedzić.

Geometryczne naklejki: motyw etniczny

Ludowe wzory często służyły do ozdabiania budynków lub też strojów. Dlatego też w wielu przypadkach są one wykonane w formie powtarzającego się motywu lub schematu, którym możemy zająć całkiem sporą powierzchnię. Warto wykorzystać ten fakt podczas dekorowania mieszkania. Naklejki ścienne etno posiadają bardzo wiele rozmiarów, a co za tym idzie, łatwo będziemy mogli stworzyć aranżacje odpowiadającą naszym potrzebom. Tu również nasze możliwości są bardzo szerokie. W ofercie odnajdziemy wzory  w niemal każdej kolorystyce i o bardzo różnym stopniu złożenia. Naklejki na ścianę etno możemy zatem wykorzystać zarówno jako niewielki dodatek podkreślający większą kompozycję, jak i sposób na określenie całego stylu pomieszczenia. Właśnie w tym przypadku najlepiej sprawdzą się wzory geometryczne, które choć są bardzo wyraziste, to również mogą być użyte jako tło z bardzo dobrym i widowiskowym efektem.

Naklejki na ścianę etno – estetyka i nie tylko

Na omawiany typ naklejek na ścianę możemy spojrzeć znacznie szerzej. Mogą one stanowić dla nas formę odskoczni od nowoczesnej, zapracowanej i zabieganej rzeczywistości. Jeżeli właśnie tego poszukujemy, to bardzo dobrą propozycją mogą okazać się naklejki z hinduskami mandalami. Są to rytualne symbole wykonywane z piasku i tworzące złożone, wielokolorowe wzory z kół i kwadratów. Mandalom przypisuje się wiele właściwości – w tym wzmacnianie naszych cech oraz ułatwianie skupienia. Gdy więc taka naklejka ścienna etno ozdobi naszą sypialnię, na pewno łatwiej będzie nam się zrelaksować i odpocząć po męczącym oraz stresującym dniu.

  • Inną ciekawą opcją jest stworzenie większej kompozycji, zawierającej więcej niż jedną naklejkę etno. Możemy zarówno zdecydować się na kilka reprezentujących ten sam krąg kulturowy, jak i przełamać schemat, wybierając motywy z różnych stron świata. Wzory z Egiptu, Grecji i Chin stworzą na naszej ścianie niepowtarzalny i unikatowy kolaż, który zachwyci nas samych jak i naszych gości.

Pomysły na etno aranżacje

Podsumowując temat, spróbujemy jeszcze odpowiedzieć na pytanie jak możemy najlepiej wkomponować naklejki etno do naszego domu. Pierwszym z oryginalnych pomysłów, jakie chcielibyśmy Wam zaproponować jest afrykański retro motyw w salonie. Tego typu naklejka stawia na bardzo ciepłe barwy, które świetnie skomponują się z tradycyjnym wystrojem i drewnianymi meblami, przy okazji nadając wnętrznu nieco egzotycznego charakteru. Do kuchni proponowalibyśmy natomiast jednokolorowy motyw ludowy, który w przypadku większych powierzchni można jeszcze zwielokrotnić. Jako nieco mniej klasyczna alternatywa może posłużyć geometryczny wzór grecki, który dobrze wkomponowany również nie zaburzy harmonii całego pomieszczenia.


Inne tematy zdjęć

Uniwersytet Makerere kogut ludowy gończy Hamiltona Góral kubanka z cygarem morze statek zaglowka aromoterapia brzeg morski