-48%
Jeszcze tylko

Obrazy kontynenty

Zwiedzanie świata jest jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy jakie można robić w życiu. Zanim jednak podejmiesz decyzję, by rzucić wszystko i udać się na wyprawę dookoła globu, możesz zdecydować się na mniej radykalny krok i rozpocząć odkrywanie nieznanego od aranżacji mieszkania, w czym pomogą Ci dekoracyjne obrazy. Kontynenty: europejski, afrykański czy azjatycki różnią się od siebie niczym dzień i noc, ale właśnie dlatego są tak fascynujące. Przedstawienia egzotycznej przyrody, unikalnych zabytków czy rzemiosła typowego dla danego regionu będą doskonałym pomysłem na wystrój wnętrza, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi podróży. Z kolei obraz „Cztery kontynenty” zachwyci prawdziwego miłośnika barokowej sztuki, o czym więcej powiemy za chwilę.  

PRODUKTÓW: 579
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Spektakularny obraz: kontynenty oczami podróżnika

Choć mapy powstawały i powstają po to, by pełnić rolę drogowskazu, od najwcześniejszych epok dekorowane były pięknymi rysunkami, grafikami i ornamentami. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, żeby połączyć piękne z użytecznym. Przygotowane przez nas obrazy kontynenty to doskonały przykład realizacji tego postulatu. Lądy przedstawione za pomocą kolorowych napisów, geometrycznych figur i rozsypanych ziaren kawy lub w formie zabytkowych, renesansowych dokumentów będą niezwykle oryginalną dekoracją wnętrza dopasowaną do stylistyki, jaka panuje w Twoim mieszkaniu. Nasza wizja kontynentów nie kończy się jednak na mapach. To także niezwykle kolorowy przegląd najpopularniejszych miast – w tym pałaców, świątyń, rzeźb, a nawet najsłynniejszych, wielokondygnacyjnych autostrad – a także malowniczych krajobrazów, ludowych strojów i egzotycznych zwierząt. W szerokiej ofercie wzorów znajdują się zarówno kolorowe i czarno-białe fotografie, jak i niezwykle efektowne grafiki. Część z nich utrzymana jest w nowoczesnym, minimalistycznym stylu flat design, inne naśladują sztukę typową dla danego regionu. Tworząc kolekcję przedstawień staraliśmy się, by nasze obrazy kontynenty były tak różnorodne, jak otaczające nas kraje i kultury.   

Artystyczne obrazy: kontynenty pełne arcydzieł

Z racji miejsca, w którym mieszkamy, najbardziej znana nam jest kultura i sztuka europejska. Tymczasem Australia, Azja czy Afryka pełne są zapierających dech w piersiach arcydzieł, których poznanie zmieni na zawsze nasz sposób postrzegania malarstwa i rzeźby. Jeśli jesteś ciekaw tego, jak wygląda sztuka na innych lądach, to nasze obrazy kontynenty stanowią doskonały przegląd.

Miłośnikom najprzeróżniejszych odmian folkloru z pewnością przypadną do gustu niezwykle barwne malunki australijskich Aborygenów i bogato zdobione, drewniane maski afrykańskich plemion. Wielbicielom Azji polecamy przedstawienia monumentalnych posągów Buddy, które mogą osiągać wysokość nawet kilkunastu metrów! Aby taka dekoracja, nawiązująca zarówno do kultury afrykańskiej, jak i orientalnej, dobrze prezentowała się w naszym wnętrzu, warto zadbać o to, aby nie była jedynym tego typu akcentem w salonie. Zdecyduj się na kilka obrazów, dobierz korespondującą fototapetę lub ozdobne naklejki na ściany i meble. Nie zapomnieliśmy jednak o fanach europejskiej sztuki. Niezwykle efektowny obraz „Cztery kontynenty” autorstwa P.P. Rubensa to znakomity przykład baroku, na którym poszczególne lądy: Europa, Afryka, Azja i Ameryka zaprezentowane zostały pod postacią dwóch mężczyzn i dwóch kobiet.    

Nastrojowy obraz: kontynenty i ich malownicze widoki w sypialni

Skoro egzotyczna sztuka zagościła w naszym salonie, to czas, by tropikalna przyroda pojawiła się w sypialni. Dzięki malowniczym pejzażom wprowadzimy do wnętrza przyjemny dla oka, relaksujący nastrój. Obraz ukazujący wierzchołki Himalajów wyłaniające się ze śnieżnej zawiei, spokojne zakola amazońskiej rzeki, po której płyną małe, drewniane łódki, a może chińskie świątynie rysujące się na tle gęstych, wiecznie zielonych lasów? Możliwości jest jednak znacznie więcej, a wszystko zależy od Twoich upodobań. Jeśli kochasz gorące kraje, sięgnij po afrykańską sawannę, a jeśli fascynują Cię opuszczone przez ludzi zakątki, wybierz malowniczą i bezwzględną przyrodę pustyni.   

Obrazy dookoła świata – dekorujemy pokój nastolatka

Większość nastolatków kocha metropolie – wielkie ośrodki, które nigdy nie śpią i w których stale dzieje się coś wartego uwagi. Specjalnie z myślą o naszych młodszych i niezwykle wymagających klientach przygotowaliśmy obrazy kontynenty z najsłynniejszymi miastami na świecie. Mowa nie tylko o Nowym Jorku, Paryżu czy Londynie, ale także o Tokio, Sydney, Melbourne, Singapurze czy Pekinie. Zjawiskowo prezentują się nocne panoramy tych metropolii, gdy zapada zmierzch, a budynki, ulice i mosty rozbłyskują tysiącem kolorowych świateł, neonów i reklam. Taka dekoracja pokoju stanie się niezwykle efektownym akcentem w aranżacji, który całkowicie zmieni dotychczasowy charakter przestrzeni. Jeśli tylko metraż na to pozwala, warto zdecydować się na wielkoformatowy obraz, który będzie ściągał na siebie całą uwagę.


Inne tematy zdjęć

panowie flaga Sudan nadbrzeże książki regał owoce w wodzie owczarek kraski ulica retro w dobrym guście