Z pewnością jednym z najbardziej popularnych nurtów w sztuce jest pop art. Obrazy autorstwa Andy’ego Warhola znane są wielu osobom – nie tylko znawcom i miłośnikom sztuki – a to właśnie najsłynniejszy przedstawiciel tego kierunku. Czym charakteryzują się jego dzieła? Przede wszystkim intensywnymi kolorami, które przyciągają wzrok, a także tematyką nawiązującą do codziennego życia. Najlepszym przykładem jest stworzona przez niego seria wizerunków puszek zupy firmy Campbell. Jeśli więc szukamy akcentu dekoracyjnego do naszego wnętrza, który będzie odważny i wyrazisty, obrazy pop art będą idealnym rozwiązaniem. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnej, jak i utrzymanej w duchu retro stylizacji.
Ścienna dekoracja – to odpowiedź na pytanie, co zrobić, by wygląd naszego mieszkania nabrał charakteru. Efektowny wzór stanie się dominantą, która nada pomieszczeniu całkowicie nowej jakości. Im bardziej wyrazisty będzie to wzór, tym bardziej spektakularną metamorfozę uda nam się przeprowadzić. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będą utrzymane w stylu pop art obrazy. Energetyczna paleta barwna to jeden z czynników, który sprawia, że takie kompozycje od razu rzucają się w oczy i nie można przejść obok nich obojętnie. Jeśli do tej pory nasz wystrój opierał się na stonowanej palecie barwnej, postawmy właśnie na takie przedstawienie i dobierzmy do niego kolorowe dodatki do wnętrza – na przykład tekstylia w postaci ozdobnych poduszek lub zasłon albo wazony czy patery na owoce. Dzięki temu, że obrazy w stylu pop art są bardzo wyraziste, w zupełności nam wystarczą i nie musimy szukać innych ściennych akcentów. Jeśli natomiast nasz pokój jest przestronny i jeden obraz to za mało, wybierzmy dwa lub trzy pasujące do siebie wzory i stwórzmy z nich ciekawą kompozycję.
Sztuka popularna ma wielu swoich fanów. Jeśli należymy do nich i my, to z pewnością spodobają nam się znajdujące w tej kategorii obrazy. Pop art na tapet bierze wiele zaskakujących przedmiotów. Nie skupia się na podniosłych tematach historycznych czy batalistycznych, nie przedstawia martwych natur czy realistycznych portretów. Jeśli już ukazuje ludzi to przede wszystkim piosenkarzy czy aktorów i robi to w niezwykle uproszczony sposób. Częściej jednak na płótnie znajdują się przedmioty z życia codziennego. Warto przywołać nie tylko wspomnianą już puszkę zupy Campbella autorstwa Warhola, ale także utrwalone przez niego wizerunki bananów, szklanych butelek Coca-Coli czy symbolu dolara. Naszą kolekcję poszerzyliśmy o inne wzory, które mogą odpowiadać najprzeróżniejszym zainteresowaniom i hobby. Dlatego na płótnie pojawią się muzyczne sprzęty w duchu retro, motocykle, zwierzęta, a nawet wizerunki znanych miast. W ten sposób z łatwością dobierzemy ozdobę, która będzie nie tylko efektowna, ale i dopasowana do naszej osobowości.
Komiks stanowi jedno z popularniejszych źródeł inspiracji, z których czerpie pop art. Obrazy zebrane w tej kategorii skupiają się jednak nie tylko na obrazkowych opowieściach, ale biorą pod lupę jeden z ich elementów, a są nimi napisy. Ciekawym sposobem na ozdobienie salonu są płótna z przyciągającymi wzrok hasłami. Nie muszą to być całe zdania, lecz proste, pojedyncze słowa – na przykład onomatopeje: BANG, OOOPS!, WOW. Takie przedstawienia to idealny sposób, by urozmaicić nowoczesny wystrój. Kilka płócien z takimi wyrazami ożywi przestrzeń, a jeśli do tego postawimy na sprzęty w duchu retro pochodzące z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, zyskamy spektakularny efekt. W naszej kolekcji znajdują się jednak nie tylko takie obrazy. Do wyboru są również zabawne lub motywujące hasła utrzymane w komiksowej estetyce. Jeśli chcemy, by wystrój nas dobrze nastawiał, zawieśmy takie przedstawienie na ścianie w sypialni, gdzie będzie nas witać każdego dnia.
Choć komiksy to nie tylko domena dzieci i nastolatków, bo obrazkowe opowieści dedykowane są także dorosłym, to przygotowane przez nas propozycje kierujemy do młodzieżowej aranżacji. Co mogą prezentować takie obrazy? Pop art to bardzo często przedstawienia, które wyglądają jak fragment wyjęty z większej całości. Znakomitym przykładem są dzieła Roy’a Lichtensteina, który chętnie portretował komiksowych bohaterów umieszczając obok ich dymki zawierające ich myśli lub wypowiadane kwestie. Kompozycje inspirowane jego twórczością to doskonały pomysł na ozdobienie pokoju nastolatka. W ten sposób stworzymy efektowną i jednocześnie osadzoną w artystycznym kontekście aranżację, która będzie się świetnie prezentować. Takie wzory nadają się idealnie do tego, by stworzyć z nich dyptyk lub tryptyk, dlatego z łatwością ozdobimy zarówno małe, jak i przestronne wnętrze. Tego typu przedstawienia nie wymagają ramy, by dobrze wyglądać, dlatego możemy je od razu zawiesić na ścianie.