-48%
Jeszcze tylko

Obrazy znani malarze

Na aukcjach dzieł sztuki obrazy znanych malarzy sprzedawane są za zawrotnie wysokie ceny. Doskonałym przykładem jest arcydzieło Leonarda da Vinci „Salvator Mundi”, które w 2017 roku w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's zostało wylicytowane za kwotę ponad 450 milionów dolarów. Trudno wyobrazić sobie taką ilość pieniędzy, zwłaszcza gdy przeliczymy ją na naszą walutę, otrzymując wartość ponad miliarda sześciuset milionów złotych! I choć nie wszystkie prace sprzedawane są za tak niebagatelne sumy, to za oryginalnymi dziełami zawsze stoją duże pieniądze. W kolekcji Redro zgromadziliśmy jednak obrazy słynnych malarzy, które z pewnością nie nadszarpną domowego budżetu. Przepięknie wykonane reprodukcje, ozdobią wnętrze, nadając mu artystycznego charakteru.

PRODUKTÓW: 328
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Obrazy sławnych malarzy teraz nie tylko w muzeum

Reprodukcje obrazów znanych malarzy to świetny sposób, żeby stworzyć ponadczasową aranżację wnętrza. Różnego rodzaju motywy dekoracyjne pojawiają się i znikają, stają się modne i przechodzą do lamusa, dlatego trudno, bazując na nich, wyczarować uniwersalny wystrój, który przez lata będzie się doskonale prezentować. Jeśli jednak sięgniemy po przedstawienia, które są już kultowe i wyszły spod pędzla uznanych na całym świecie twórców, wówczas będziemy mieć pewność, że przestrzeń zyska niepowtarzalny charakter. Do tej pory arcydzieła takich mistrzów jak Leonardo da Vinci, Claude Monet, Gustaw Klimt czy Paul Cezanne mogliśmy podziwiać tylko w muzeach i to zagranicznych (z wyjątkiem „Damy z łasiczką”, która znajduje się w krakowskim Muzeum Narodowym). Dzisiaj, dzięki kolekcji Redro, prace naszych ulubionych artystów mogą ozdobić nasz salon czy sypialnię. Co więcej, reprodukcje obrazów znanych malarzy nie kosztują majątku, dlatego jeśli chcemy zawiesić pod naszym dachem więcej niż jedno dzieło, nic nie stoi na przeszkodzie. Dyptyk lub tryptyk? Wybór należy do nas!

Da Vinci i reszta, czyli słynne obrazy słynnych malarzy

Obrazy znanych malarzy rozpoznawane są już na pierwszy rzut oka i wcale nie trzeba być znawcą sztuki. Kultowe przedstawienia weszły już na stałe do pop kultury, reprodukowane są chętnie na różnego rodzaju gadżetach, a także reinterpretowane w twórczy sposób przez współczesnych artystów. Jeśli szukamy ozdoby, która pozwoli nam zamienić zwykły pokój w efektowne wnętrze, warto sięgnąć po pracę jednego z artystów wszechczasów. W zależności od tego, jaka estetyka panuje w naszym mieszkaniu, powinniśmy dobrać dzieło korespondujące z wystrojem. W przypadku klasycznie urządzonego salonu z antykami doskonałą propozycją będzie „Mona Lisa” lub „Dama z łasiczką” – przepiękne, renesansowe portrety, od których trudno oderwać oczy. Jeśli chcemy ożywić tradycyjną, statycznie prezentującą się aranżację, sięgnijmy po przedstawienie fresku Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie „Stworzenie Adama”. Z kolei w przypadku nowoczesnego wystroju znakomitym pomysłem będą tętniące kolorami, pełne ekspresji prace Vincenta van Gogha. Jego autoportrety lub zachwycające pejzaże całkowicie zmienią nasz dotychczasowy pokój. Jak widać, obrazy słynnych malarzy dają nam wiele aranżacyjnych możliwości.

Nastrojowe obrazy sławnych malarzy – pejzaże i akty

Nie musimy jednak sięgać po kultowe i najsłynniejsze prace, by cieszyć się efektownym wystrojem. Naszą kolejną propozycją są nastrojowe obrazy słynnych malarzy. Z ich pomocą możemy wyczarować zapierającą dech w piersiach stylizację sypialni. Wśród całej puli zachwycających arcydzieł skupiliśmy się przede wszystkim na malowniczych pejzażach i subtelnych aktach. Mistrzem w przedstawianiu krajobrazów jest z pewnością Claude Monet – impresjonista – który do perfekcji opanował posługiwanie się kolorami. Wybierzmy jedną z jego prac, ukazującą nenufary albo morskie widoki, i cieszmy się aranżacją na najwyższym poziomie. Jeśli dysponujemy przestronnym pokojem, znajdźmy kilka jego prac dotyczących tej samej tematyki i stwórzmy ciekawy tryptyk. W sypialni znakomicie będą się także prezentować akty. Tutaj na uwagę zasługują dwaj artyści. Pierwszym jest Edgar Degas, mistrz w portretowaniu tancerek, drugim Amedeo Modigliani znany przede wszystkim z charakterystycznych portretów o wydłużonych rysach. Ich akty, nastrojowe i delikatne, wprowadzą nie tylko intymny, ale także artystyczny charakter do wnętrza.

Nie tylko abstrakcja - współczesne obrazy znanych malarzy

Mamy także coś dla miłośników sztuki nowoczesnej. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, obrazy znanych malarzy współczesnych to nie tylko abstrakcyjne kompozycje. Jeśli lubimy prace nieprzedstawiające, w naszym wystroju doskonale będą się prezentować dzieła, których autorem jest Wassily Kandinsky. Tworzył on bardzo dynamiczne, tętniące wręcz kolorami przedstawienia, które nadają się idealnie do stonowanych, ascetycznych w wyrazie wnętrz. Jeśli jednak wolimy patrzeć na płótna, na których znajdują się konkretne widoki, naszą propozycją są arcydzieła Paula Cezanne’a. Bardzo chętnie malował pejzaże, nadając im jednak nowoczesny charakter. Nie są to wiernie odwzorowane krajobrazy, lecz bardzo często uproszczone kształty o umownej kolorystyce. Na sam koniec zostawiliśmy wyjątkowe obrazy sławnych malarzy. Martwa natura, nie tylko autorstwa Cezanne’a, ale także innych nowoczesnych artystów, to znakomity przykład połączenia tradycyjnego tematu z nowatorskimi formami przedstawiania. Taka praca to dekoratorski strzał w dziesiątkę.


Inne tematy zdjęć

szachownica flaga kobieta drzewo czechosłowacki koń gorącokrwisty tunel abstrakcja ruch miód księżniczki Umbro kawa ziarna