-48%
Jeszcze tylko

Fototapety do dentysty

Fototapety do gabinetu stomatologicznego pozwolą Ci zamienić chłodne w wyrazie miejsce w całkiem przyjemną przestrzeń. Musimy być świadomi, że wizyta u dentysty dla wielu, i to nie tylko dzieci, ale także nas dorosłych, jest nie lada wyzwaniem i powodem do sporego stresu. W poczekalni nerwowo przeglądamy gazety, by zając czymś nasze oczy i myśli lub obgryzamy paznokcie w oczekiwaniu na naszą kolej. Puste ściany i odgłos wiertła z pewnością nie tworzą miłej atmosfery. I choć borowaniu nie możemy zapobiec, to pomożemy Ci zamienić nieciekawy wystrój w efektowne wnętrze. Fototapety do dentysty mogą prezentować tematykę związaną ze stomatologią i higieną jamy ustnej, ale na tym nie kończą się nasze propozycje. Zobacz, w jaki sposób możesz udekorować swój gabinet.

PRODUKTÓW: 42
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Fototapety do gabinetu stomatologicznego: szczoteczka i ząbek

Wchodząc do dentysty zazwyczaj spodziewamy się zobaczyć na ścianach plakaty z informacjami dotyczącymi chorób i poradami jak dbać o zęby. Plakaty to jednak tylko jedna z form dekoracji, jaką możemy zastosować. Jeśli gabinet i poczekalnia są przestronne, warto rozważyć przyklejenie fototapety, która doskonale uzupełni dużą, pustą przestrzeń. Wielkoformatowe przedstawienie stanu zapalnego czy próchnicy mogłoby wystraszyć najodważniejszych nawet pacjentów, dlatego proponujemy nieco bardziej łagodne motywy: barwne szczoteczki, które wprowadzą do sterylnie białego pomieszczenia kolorystyczny akcent, lusterko dentystyczne wraz z innymi narzędziami lub przedstawienia zębów. Tutaj wachlarz możliwości jest naprawdę duży.

  • Fototapety do gabinetu stomatologicznego mogą przedstawiać graficzny przekrój zdrowego zęba z zaznaczeniem poszczególnych części składowych, rysunkowe ząbki w postaci bajkowych bohaterów, jeśli Twój gabinet odwiedza dużo dzieci. Ciekawie prezentuje się przepiękny, biały uśmiech, który z pewnością zachęci wszystkich do regularnych wizyt u dentysty i dbania o swoje zęby. Inną propozycją, nieco bardziej nietuzinkową, jest biało-czarny wzór prezentujący deseń złożony z zębów przypominających nierównomiernie odbite pieczątki.

Fototapeta do gabinetu ze zdjęcia… rentgenowskiego

Dla wszystkich, którzy lubią oryginalne i zaskakujące rozwiązania, mamy coś zupełnie wyjątkowego. Od pewnego już czasu dużą popularnością w świecie aranżacji wnętrz cieszą się fototapety robione ze zdjęcia. Ludzie decydują się na fotografie ukazujące wspólne wakacje, miejsce zaręczyn czy malowniczy widok uchwycony okiem swojego aparatu. W salonie dentystycznym również możemy skorzystać z podobnego rozwiązania, jednak w tym wypadku sięgniemy po zdjęcie… rentgenowskie! Uzyskamy niezwykle oryginalny i z pewnością zaskakujący efekt, gdy na ścianie zamiast klasycznego przedstawienia przekroju zęba czy informacji jak dbać o jamę ustną, znajdzie się wielkoformatowe prześwietlenie. Musimy jednak zaznaczyć, że takie rozwiązanie będzie się najlepiej prezentować w jasnej i przestronnej poczekalni, ponieważ ciemny wzór potrzebuje dobrze oświetlonego pomieszczenia, by nie wprowadzić do wnętrza ponurej atmosfery. I kto powiedział, że fototapety do gabinetu stomatologicznego nie mogą być ciekawe?

Dydaktyczne fototapety do dentysty dla małych i dużych

Fototapeta do gabinetu to także doskonała okazja, by przekazać pacjentom ważne informacje, porady i wskazówki dotyczące tego, jak najlepiej dbać o nasze zęby. W natłoku codziennych obowiązków możemy nie pamiętać o tym, by właściwie dbać o higienę jamy ustnej. Samo wyszczotkowanie zębów nie wystarczy, a odpowiednio dobrany wzór ściennej dekoracji podpowie nam, co jeszcze możemy zrobić. Właściwa technika nitkowania czy przeciwpróchniczy płyn do płukania ochronią nas przed niechcianymi ubytkami i stanami zapalnymi. Z takich informacji skorzystają zarówno dorośli, jak i dzieci, które dopiero uczą się tego, jak dbać o swoje zdrowie. Taką fototapetę możemy uzupełnić o korespondujący plakat, który zawiesimy na sąsiedniej ścianie tworząc kompendium wiedzy jak troszczyć się o nasze zęby.

Malownicze fototapety do dentysty umilą oczekiwanie

Fototapety do gabinetu stomatologicznego nie muszą poruszać tylko i wyłącznie tematyki dentystycznej. Jeśli chcesz umilić swoim pacjentom czas oczekiwania na wizytę, w poczekalni może się znaleźć efektowny, malowniczy widok – tatrzańska panorama, wzburzone fale Bałtyku, polne łąki usiane kwiatami lub egzotyczna dżungla pełna tropikalnych kwiatów. Taka dekoracja z pewnością zaskoczy każdego, kto po raz pierwszy przyjdzie do Twojego gabinetu. W tak urządzonym miejscu o wiele łatwiej będzie się zrelaksować i nie stresować przed oczekiwaną wizytą. Wybór konkretnego widoku zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu. W ofercie znajdziemy tysiące spektakularnych pejzaży, a każdy z nich będzie doskonałym wyborem. Do takiej dekoracji warto wybrać dwa lub trzy plakaty o tematyce stricte stomatologicznej, które zawiesimy na sąsiednich ścianach. 


Inne tematy zdjęć

Szwajcaria kosz plaża wiszące żarówki papierowy statek strzałki Barcelona  okrutna miłość książka Astana