Historia abstrakcji w sztuce jest bardzo bogata. Wszystko zaczęło się już w czasach prehistorycznych, kiedy ludzie posługiwali się symbolami dla upamiętnienia polowań, dalekich wypraw i innych zdarzeń. Na Dalekim Wschodzie w antyku rozwinęła się ornamentyka, która również jest częścią sztuki abstrakcyjnej. Krótko mówiąc, to opozycja sztuki mimesis. Jako główny nurt artystyczny pojawiła się za sprawą Wassily'ego Kandinsky'ego, a pierwszym obrazem powstałym w tym nurcie była „Akwarela abstrakcyjna”. Dziś estetyka ta powielana jest w różnorodny sposób. Abstrakcje znalazły swoje miejsce w aranżacjach wnętrz, gdzie bez problemu znajdujemy je na materiałach, printach graficznych i na ścianach. Fototapeta abstrakcyjna to propozycja ciekawa i uniwersalna. Tapeta pozwala wykreować dowolną stylizację. Nie musimy zwracać uwagi na znaczenia, ponieważ jedyne znaczenie, jakie może nieść ze sobą grafika na fototapecie abstrakcji, nadawane jest przez nas samych.
Decydując się na fototapetę należy zastanowić się, w jakim charakterze będzie ona dopełniać nasz salon, sypialnię, czy każde inne wnętrze. Czy będzie ona dodatkiem do estetyki obowiązującej w przestrzeni, czy może sama będzie nadawać ton stylizacji? W pierwszym przypadku wybierzmy wyrazistą abstrakcję i umieśćmy ją na fragmencie ściany albo np. na szafie.
W drugim przypadku możemy pozwolić sobie na większe szaleństwo. Pepitka, krata, motywy geometryczne, plamki, groszki i kreski – na fototapecie abstrakcyjnej pojawiają się te oraz wiele innych printów. Choć wydaje się, że fototapeta w abstrakcyjny wzór nada się tylko do tego, by ozdobić nią bardzo nowoczesne pomieszczenie, tak naprawdę jest to tylko jedna z wielu opcji. Nie tylko nowoczesne aranżacje dobrze współgrają z takimi motywami. Oczywiście podczas urządzania wnętrza inspirowanego takimi trendami w designie jak minimalizm, futuryzm (albo retrofuturyzm) czy modernizm sięgamy po abstrakcję jako po wybór, który rozumie się sam przez się.Tymczasem bardziej subtelne wzory rewelacyjnie współgrają także z bardziej klasycznymi stylami: doskonale sprawdzają się w aranżacjach skandynawskich, inspirowanych filozofią zen, marynarskich, retro i wielu, wielu innych.
Stylizacja nowoczesnej przestrzeni może bazować na oryginalnych rozwiązaniach, jakie dają fototapety abstrakcyjne 3D. Tematy graficzne skupione są wokół iluzji optycznej. Inspiracji iluzją możemy dopatrywać się w kubizmie, z kolei za najważniejszego twórcę op-artu uważa się Victora Vasarely’ego. Fototapeta 3D abstrakcja z motywem zaczerpniętym z jego prac, to propozycja dla odważnych poszukiwaczy nowych emocji we wnętrzu! To z pewnością najbardziej wyrazisty dodatek graficzny, dlatego stopniowo dawkujcie obecność innych form i kolorów. Niech fototapeta abstrakcyjna 3D znajdzie się na fragmencie ściany, bądź na drzwiach. Osadźmy ją w stylizacji minimalistycznej. Zbyt duża ilość elementów w przestrzeni mogłaby działać na nas drażniąco. Fototapeta w tym stylu proponowana jest również jako urozmaicenie pokoju nastolatka i do biura.
Abstrakcje znajdujemy niemal wszędzie, dlaczego więc mielibyśmy rezygnować z nich w kuchni? Wnętrze z charakterem może prezentować się jeszcze ciekawiej, kiedy na ścianie między szafkami stojącymi i wiszącymi znajdzie się fototapeta 3D abstrakcja. Na przykład ze wzorem pepitki, ale nie w czerni i bieli. Wybierzmy oryginalną kolorystykę – pastele, nasycone pigmenty fluo lub złoto i srebro. W przestronnej kuchni sprawdzi się także fototapeta abstrakcja nawiązująca do sztuki Jacksona Pollocka lub Marka Rothko. Barwne plamy, chlapnięcia i niedbałe pociągnięcia pędzla na grafice spowodują, że wnętrze będzie wydawało się bardziej dynamiczne. I o to chodzi! Fototapeta 3D abstrakcja oraz inne graficzne wizualizacje dodadzą wnętrzu świeżej, pozytywnej energii.