-48%
Jeszcze tylko

Plakaty typografia

Plakat typograficzny plama koloru

Plakat typograficzny plama koloru

Plakat typograficzny z fioletową plamą koloru w interesujący sposób kontrastuje z czarno-białymi meblami.

W ostatnich czasach plakat typograficzny stał się niemal obowiązkowym elementem wystroju modnego wnętrza: czymś, bez czego niemal nie można się obyć! Niektóre plakaty typograficzne na ścianę zrobiły wprost oszałamiającą karierę: jak te z napisem Keep calm and..., które występowały w niemal nieskończonych wariacjach i wersjach kolorystycznych i które można było zobaczyć w najróżniejszych miejscach. Trudno się dziwić ogromnej popularności, jaką cieszy się plakat typograficzny: to ten rodzaj dekoracji, który ma wszystko! Nie tylko występuje w każdym wyobrażalnym stylu – od sentymentalnego shabby chic aż po surowy styl industrialny – ale też nikt nie powinien mieć problemu z dobraniem palety kolorystycznej plakatu do wnętrza, w którym chciałby go zamontować. To sprawia, że plakat tego rodzaju jest jedną z najbardziej uniwersalnych dekoracji. Chcesz wiedzieć, jak skutecznie zastosować ją we własnym mieszkaniu albo firmie? Czytaj dalej!

PRODUKTÓW: 339
Plakat typografia w salonie

Plakat typografia w salonie

Typografia święci triumfy w sztuce dekoracji wnętrz. Zaproś ją do swojego salonu!
Plakat typografia królik w kapeluszu

Plakat typografia królik w kapeluszu

Zabawna typografia może znaleźć się w małym lofcie, a także w pokoju nastolatka.
Plakat typograficzny do kuchni

Plakat typograficzny do kuchni

Elegancko i z charakterem! Plakat typograficzny warto umieścić w nietypowym wnętrzu, np. w kuchni.
Plakat typograficzny kot

Plakat typograficzny kot

Plakat typograficzny dla dzieci? Minimalistyczna grafika na pewno przypadnie do gustu maluchom.
Zobacz zdjęcie
Plakat typografia do salonu

Plakat typografia do salonu

Minimalistyczny plakat typograficzny to uniwersalna dekoracja przestrzeni mieszkania.
Plakat typografia kieliszek

Plakat typografia kieliszek

Nowoczesny plakat z typografią to idealny pomysł na prezent dla przyjaciół.
Plakat typograficzny czarno-biały

Plakat typograficzny czarno-biały

Plakat utrzymany w czerni i bieli umieszczony w przedpokoju doda przestrzeni nowoczesnego charakteru.
Plakat typograficzny klepsydra

Plakat typograficzny klepsydra

W sypialni trudno o niebanalne dodatki. Plakat z kreatywną typografią przełamie monotonię wnętrza.
Zobacz zdjęcie
Plakat typograficzny mapa

Plakat typograficzny mapa

Ameryka Południowa w pigułce - taki plakat warto umieścić w szkolnej klasie lub w świetlicy.
Plakat typograficzny motyw etno

Plakat typograficzny motyw etno

Plakat łączący elementy etno i nowoczesną typografię, doda charakteru banalnej przestrzeni salonu.
Plakat typograficzny z jeleniem

Plakat typograficzny z jeleniem

Minimalistyczną sypialnię udekorujmy dużym plakatem typograficznym w stylu skandynawskim.
Plakat z napisami do salonu

Plakat z napisami do salonu

Mobilizujące hasło na plakacie dodaje energii. Poster umieśćmy na ścianie w biurze.
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Piękne litery: plakat typograficzny odpowiedni do każdego wnętrza

Choć plakaty typograficzne na ścianę stały się naprawdę popularne dopiero stosunkowo niedawno, historia typografii liczy sobie już kilkaset lat. Typografia – sztuka tworzenia pięknych i czytelnych czcionek drukarskich - narodziła się bowiem, co oczywiste, dopiero wraz z wynalezieniem druku, a zatem w pierwszej połowie XV wieku. Oryginalnie zadaniem typografii było tworzenie takiej oprawy graficznej przekazów, aby były one jednocześnie przejrzyste, czytelne i estetyczne. Dobry typograf potrafił tak dobrać czcionkę, aby poskładana z niej książka – albo broszura, czasopismo czy nawet, czemu nie, plakat – nie tylko dobrze wyglądały, ale też, przede wszystkim, przyjemnie się czytały. Współcześnie coraz większą wagę przywiązujemy do urody typografii: i to do tego stopnia, że zaczęliśmy traktować stylowe litery właśnie jak po prostu dekorację, w której wygląd jest znacznie ważniejszy niż treść. Owszem, treść miewa znaczenie – liczne plakaty typograficzne na ścianę zgromadzone w niniejszej kolekcji to także plakaty motywacyjne, na przykład – ale wygląd napisu (lub liter) jest najważniejszy. Na co więc należy zwrócić uwagę, wybierając plakat typograficzny do mieszkania albo firmy? Mamy kilka sugestii!

Czarno na białym: minimalistyczne plakaty typograficzne po polsku i nie tylko

Czarny napis na białym tle to typograficzna klasyka: w ten sposób drukowana jest znaczna większość książek i, przynajmniej jak dotąd, bardzo wiele czasopism. To także jeden z najpopularniejszych wzorów, jeśli chodzi o plakaty typograficzne po polsku i we wszystkich innych językach: i nic dziwnego! Połączenie czerni i bieli nie tylko pasuje do każdego wystroju wnętrza (czy można sobie wyobrazić pomieszczenie, w którym ten klasyczny zestaw wyglądałby źle?), ale też jest bardzo wyraziste i, jeśli można tak powiedzieć, oczywiste: bo przecież jesteśmy przyzwyczajeni do widoku czarnego tekstu na białym tle, prawda? Ta właśnie klasyczna prostota sprawia, że czarno-biały plakat typograficzny w ramie – najlepiej czarnej! - będzie idealną ozdobą wnętrza, które zostało udekorowane z inspiracji stylem minimalistycznym: w żaden sposób nie zakłóci oszczędności tego stylu, a wspaniale go uzupełni!

Odpowiednie dać rzeczy... fonty: jak wybrać plakaty typograficzne do wydruku?

Czarno-białe plakaty typograficzne na ścianę to zaledwie niewielka część typograficznych wzorów, które znajdują się w katalogu naszego sklepu. Jak nie pogubić się w tej oszałamiającej różnorodności? Mamy dwie wskazówki! Przede wszystkim należy zwracać uwagę na krój pisma zastosowany do stworzenia plakatu. Jest bezszeryfowy i prosty, czy raczej stylizowany na pismo odręczne i pełen ozdobnych zawijasów? Czy font – czcionka – jest na czymś wzorowany, na przykład na logo znanej marki albo sylwetkach kwiatów czy zwierząt? To ważne! Krój pisma powinien odpowiadać charakterowi wnętrza: te zabawne będą idealne do pokoju dziecięcego, eleganckie i pełne kokieteryjnych esów-floresów wspaniale nadadzą się do udekorowania sypialni, napisy stylizowane na graffiti to coś w sam raz do pokoju nastolatka... Tak, krój pisma to zdecydowanie najważniejsze, na co trzeba zwracać uwagę, wybierając plakaty typograficzne do wydruku! Nie należy jednak zapominać także o drugim istotnym czynniku, jakim jest kolor: Musi odpowiadać palecie barwnej wnętrza! Pamiętaj, że jeżeli jakiś wzór bardzo Ci się podoba, ale jego kolory Ci nie odpowiadają, zanim wybierzesz swoje plakaty typograficzne do wydruku możesz zmienić jego paletę kolorystyczną na czarno-białą lub sepiową: taka tonacja będzie wyglądać dobrze w większości wnętrz! To opcja, której nie dadzą Ci plakaty typograficzne Allegro...

Plakat typograficzny w ramie czy bez?

Jeśli zawiesisz swój plakat typograficzny bez ramy, stworzysz efekt czegoś żywcem wziętego z pokoju nastolatka: a to zazwyczaj nie jest pożądany efekt, prawda? Rama jest niezbędna! W naszym sklepie bez problemu znajdziesz taką, która będzie dobrze pasować nie tylko do nadruku na plakacie, ale także do wystroju wnętrza. Jeśli nie masz pewności, na jaki kolor ramy się zdecydować, najlepiej zrobisz, wybierając kolor możliwie jak najbardziej przypominający kolor mebli! Plakat typograficzny w ramie nie tylko będzie lepiej wyglądał, ale także będzie bardziej odporny na ewentualne zabrudzenia czy uszkodzenia mechaniczne: rama ma same zalety!


Inne tematy zdjęć

Mińsk Pigmenty dla dzieci Pieprz cayenne Riyadh  odbicie kwiaty Kiełbasa okręt