-48%
Jeszcze tylko

Fototapety do salonu spa

Sansus per aquam, popularnie nazywane po prostu SPA, to jedno z tych miejsc, w których znajdujemy ukojenie dla skołatanych nerwów i dlatego coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw przeprowadzanych tam zabiegów.  Nasze fototapety niczym graficzne zaproszenie do SPA, ukazujące różnorodność sposobów na osiągnięcie relaksu i poprawę kondycji ciała. Masaże, kąpiele, sauna – oto obrazy jakie można wybrać spośród naszej oferty. Fototapeta może przedstawiać również typowe dla SPA przedmioty jak kamienie, olejki, świeczki czy sole mineralne. Te przepiękne fotografie, które doskonale wpasują się w aranżację salonów SPA, gabinetów piękności i wnętrz uzdrowisk, można nabyć także w postaci plakatów, obrazów a nawet naklejek.
PRODUKTÓW: 71
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Spa: coś dla ciała i coś dla ducha

MasażSpa to - ze swojej natury - prawdziwa świątynia relaksu, zdrowia i dobrego samopoczucia. Choć nazwa "spa" stanowi skrót od łacińskiego wyrażenia sanus per aquam ("zdrowy za sprawą wody") albo salus per aquam ("zdrowie za sprawą wody"), miejsca te od dawna już przestały był wyłącznie uzdrowiskami, w których najważniejsze są różnego rodzaju zabiegi hydroterapii. Powoli bardziej popularne od uzdrowisk, do których wyjeżdża się na pewien czas, i które łączą zalety hotelu i salonu kosmetycznego, stają się miejskie spa, które od typowych salonów kosmetycznych odróżnia bardziej kompleksowa oferta: oprócz zabiegów na twarz i ciało można w nich poddać się masażom, skorzystać z sauny, często także wziąć udział w zajęciach jogi albo otrzymać informację na temat diety, radzenia sobie ze stresem czy ogólnie prowadzenia zdrowego trybu życia. Nic dziwnego, że we wszystkich zestresowanych społeczeństwach - a mało które takie nie jest - salony spa robią prawdziwą furorę. Weekend albo nawet cały turnus w spa - czy to wyjazdowym, czy miejskim - staje się coraz bardziej popularną formą wypoczynku, a karnety na poszczególne zabiegi są chętnie wręczanym i przyjmowanym prezentem. Nie jest trudno domyślić się, dlaczego tak jest: spa są jak spokojne oazy na morzu miejskiego zgiełku, w którym żyje większość ludzi, i z którego znaczna część ludzi ma ochotę uciec. Co więcej, zabiegi, jakie przeprowadza się w spa, w znacznej większości dotyczą ciała, pozwalając nawiązać z nim dawno utracony kontakt - na przykład przez masaż. Jak to - mógłby się ktoś obruszyć - zaniedbujemy ciała? A co z dziesiątkami zabiegów, którym kobiety codziennie poddają się, aby choć spróbować sprostać wyśrubowanym standardom piękna? Czy one nie dotyczą ciała? Owszem, dotyczą, ale to nie są przecież zabiegi, które przeprowadzamy dla ciała i jego przyjemności! Ciało dręczymy raczej brakiem snu, wiecznymi dietami, niewystarczającą albo nadmiarową i wycieńczającą aktywnością fizyczną... Miejsca takie jak spa pozwalają zrobić dla ciała coś, co jest po prostu, bezwarunkowo przyjemne. A w zdrowym i zrelaksowanym ciele, jak wiemy od starożytności, zdrowy duch: wiemy o zbawiennym wpływie na psychikę takich zabiegów spa jak masaże, terapia wodna czy treningi jogi. Pozwalają one nie tylko odprężyć się i na nowo odnaleźć wewnętrzną równowagę, którą tak łatwo traci się w codziennym wyścigu po więcej, ale także przypominają nam, że przytoczone już powiedzenie "w zdrowym ciele - zdrowy duch" ma drugą stronę: zdrowa psychika niezwykle korzystnie wpływa na ciało. 

Świątynie zdrowia i piękna

WellnessCelem właścicieli salonów spa jest stworzenie dla odwiedzających przyjaznej, komfortowej przestrzeni zachęcającej do odprężenia się i zapomnienia o świecie zewnętrznym. Może bowiem sam wygląd ośrodka nie jest tym, co przyszli goście przede wszystkim biorą pod uwagę, wybierając miejsce, do którego się udadzą, niewątpliwie jednak ma on ogromny wpływ na ich samopoczucie i ogólną ocenę spa. Zwróćmy uwagę, że najsłynniejsze spa i uzdrowiska w historii zasłynęły między innymi wspaniałą architekturą i przepychem uzdrowiskowych wnętrz: warto tu wspomnieć choćby któreś z rzymskich term, jak choćby zapierające dech w piersiach ogromne termy Karakalli, wybudowane jeszcze przez Rzymian termy w angielskim Bath (zasilane z tych samych gorących źródeł, przez które zasilane były niezwykle popularne ośrodki uzdrowiskowe w XVIII i XIX wieku, a nawet współczesne spa) czy uzdrowisko w niemieckim Baden-Baden. Oczywiście, nie każdy może sobie pozwolić na wybudowanie ogromnego ośrodka reprezentującego sobą najwyższy kunszt współczesnej architektury... ale każdy właściciel spa może w ramach swoich możliwości zrobić wszystko, aby prowadzone przez niego spa było jak najpiękniejsze. Nie jest to łatwe, zważywszy fakt, iż w spa panuje zwykle znacznie podwyższona temperatura, a sauna i różnego rodzaju zabiegi sprawiają, że wilgotność powietrza jest znacznie wyższa niż przeciętnie. Tego rodzaju warunki stanowią prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto chciałby udekorować wnętrze - i nie musieć tego robić ponownie po kilku miesiącach. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które jest jednocześnie trwałe, łatwe do zastosowania, estetyczne i niebanalne: są nim fototapety. Zastosowana do ich drukowania technologia HP Latex zapewnia długoletnią trwałość nadruku i jego odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a nowoczesne i przyjazne dla środowiska naturalnego materiały sprawiają, że - raz naklejone na ścianę - trwają one w niezmienionej formie. Do miejsc takich jak spa zdecydowanie najlepiej nadają się fototapety winylowe: powłoka winylu zapewni im ochronę przed wysoką temperaturą i unoszącą się w powietrzu parą wodną. Z myślą o właścicielach spa przygotowaliśmy wybór wzorów, które doskonale nadadzą się do udekorowania różnego rodzaju ośrodków, zarówno miejskich, jak i wyjazdowych. Znajdują się tu zdjęcia przedstawiające ludzi poddających się zabiegom i masażom, kwiaty, kamienie i - czego w miejscach "leczących przez wodę" nie może zabraknąć - motywy wodne.


Inne tematy zdjęć

chef hawańczyk Modrzew fila brasileiro śnieżynka underground symbol Wiatraki kuchenka gazowa