-48%
Jeszcze tylko

Obrazy style

O stylu mawia się, że trudno określić, czym on właściwie jest (lub czym nie jest!), ale jedno jest pewne: albo się go ma, albo nie. Wiele w tym prawdy! Chcesz mieć styl? To znaczy: chcesz mieć styl w swoim mieszkaniu? Dużo stylu? W takim razie niezbędnie potrzebne będą Ci obrazy! Style obrazów, które tutaj prezentujemy, są rozmaite: od surowego industrialnego aż po rozbuchany styl barokowy. Stylowe obrazy wzniosą aranżację każdego wnętrza na wyższy poziom - mogą, w zależności od potrzeb, dodać mu szyku, frywolności, powagi, pogody... Czego tylko chcesz! Czytaj dalej, a dowiesz się, jak dobrać stylowe obrazy do salonu i innych domowych wnętrz w taki sposób, aby sprawiały jak najlepsze wrażenie.

PRODUKTÓW: 381
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Niektórzy to po prostu mają: stylowe obrazy do salonu i nie tylko

Lauren Hutton, legendarna modelka przed laty uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie, znana jest nie tylko z setek spektakularnych sesji zdjęciowych, ale także z wyjątkowo trafnego cytatu. Powiedziała kiedyś, że moda jest tym, co cztery razy w roku (a obecnie już znacznie częściej!) dostarczają nam projektanci, natomiast styl to coś, co wybieramy samodzielnie. Cięte i prawdziwe słowa! Nadal jednak jest to dość nieścisła definicja...

Styl można opisywać na wiele sposobów - pewnie można by się o ten opis nawet pokłócić. Sądzimy jednak, że większość osób - i to zarówno artystów, jak i historyków sztuki, a nawet laików - zgodzi się z nami, gdy powiemy, że styl jest unikalnym połączeniem tego, co indywidualne, z tym, co powszechnie rozpoznawalne. Nie należy jednak myśleć, że któryś z tych elementów jest ważniejszy, a któryś mniej ważny - wprost przeciwnie, oba są bardzo istotne! Tylko dzięki ich zestawieniu można mówić o czymś takim, jak łatwo rozpoznawalne, dobrze znane style: styl skandynawski, styl shabby chic, styl minimalistyczny... Składają się one z części, które każda choć trochę obeznana z tematem osoba może rozpoznać na pierwszy rzut oka: w stylu shabby chic będą to pastelowe barwy, meble vintage i wzory kwiatowe, w stylu skandynawskim - białe ściany i duża ilość drewna, w minimalistycznym - niewiele kolorów, proste linie i kształty oraz maksymalnie ograniczona ilość sprzętów, i tak dalej. Jak widać, istnieje wiele sposobów na to, aby wprowadzić do wnętrza rozmaite stylistyki - a jednym z najlepszych spośród nich są obrazy. Style najróżniejszego rodzaju staną się bardziej wyraziste i oczywiste, jeżeli tylko we wnętrzu, w którym chcesz je przywołać, pojawią się odpowiednio stylowe obrazy! Co więcej, starannie dobrane płótna mogą sprawić, że wnętrze, które nie zostało urządzone w jakimś konkretnym stylu, nagle nabierze jego cech - wpłynie na to właśnie styl obrazu. Jak osiągnąć taki efekt? Mamy dla Was kilka (stylowych, a jakże!) pomysłów...

Jak dobrać styl obrazu do wnętrza?

Najważniejszym elementem wszystkich rozważań na temat aranżacji wnętrza powinna zawsze być refleksja na temat tego, jaką atmosferę chcemy przywołać w danym pomieszczeniu. Pogodną i radosną? Intymną i nastrojową? A może przesyconą elegancją i wyrafinowaniem? Odpowiedź na to pytanie powinna być dla nas wskazówką odnośnie do tego, jakie stylowe obrazy wybrać. Kiedy już dobierzesz obrazy, style nasuną Ci się niemalże same: wzory naśladujące stylowe obrazy olejne będą idealne do udekorowania klasycznego wnętrza z nieco eklektycznym zacięciem, motywy geometryczne świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach zainspirowanych pop-artem, etniczne motywy będą wyglądały cudownie jako uzupełnienie stylu boho... Kieruj się atmosferą, a styl sam Ci się nasunie!

W dobrym guście, czyli dlaczego stylowe obrazy to coś więcej niż grafiki

Każdą grafikę możesz wydrukować na kartce zwykłego papieru i przykleić ją na ścianie za pomocą taśmy klejącej. Niech nawet przedstawia zagadkowo uśmiechniętą Monę Lizę albo dowolne inne stylowe obrazy olejne. Efekt nadal będzie paskudny! Dlaczego? Ponieważ poświęciłeś całą swoją uwagę wyborowi wzoru, a pominąłeś kwestię być może równie ważną, czyli jakość dekoracji. Gdy dobierasz swoje obrazy, style, które reprezentują, są istotne, ale materiały i technologia ich tworzenia są co najmniej równie ważne. Stylowe obrazy do salonu, i nie tylko do salonu zresztą, muszą wyglądać reprezentacyjnie. Na szczęście także i pod tym względem nasze obrazy Cię nie zawiodą: drukujemy je na wysokiej jakości płótnie, które strukturą niemal do złudzenia przypomina tradycyjne płótno malarskie. Technologia, którą wykorzystujemy w tym procesie, sprawia, że grafika wygląda idealnie pod każdym względem: jej kolory są nasycone a linie wyraźne. Na życzenie możemy Twój obraz nawet oprawić, dzięki czemu właściwie niczym nie będzie wyróżniał się na tle "prawdziwych" płócien! Co więcej, dzięki wyjątkowej wytrzymałości naszych obrazów możesz wykorzystać je do ozdobienia nawet tych wnętrz, w których inne dekoracje by się nie sprawdziły, takich jak kuchnia i łazienka.


Inne tematy zdjęć

Oferta publiczna kawa kawiarnia Ateny narkomania malachit Tygrys bengalski Tryglif dmuchawiec