-48%
Jeszcze tylko

Obrazy kosmos

Kosmos fascynuje ludzi od niepamiętnych czasów. Już w starożytności pojawili się astronomowie, matematycy, wróżbici, a także uczeni, którzy zajmowali się badaniem ruchu gwiazd i planet. Prawdziwy przełom w eksploracji kosmosu przyniósł wiek XX oraz „wyrwanie się” poza orbitę Ziemi. I choć Wszechświat poznajemy coraz lepiej, a rozwój technologii stale przyspiesza, to wiedza człowieka o odległych galaktykach pozostaje nadal niewielka. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niezwykły i inspirujący potrafi być kosmos. Obrazy, które chcemy Wam zaproponować, są w pewnym sensie odpowiedzią na jego fenomen. Przygotowaliśmy sporo pomysłów na oryginalne zastosowanie tego rodzaju wzorów. Przekonajcie się sami, jak Wasze mieszkanie odmieni taki obraz. Kosmos to temat, który z powodzeniem można wykorzystać w najróżniejszych wnętrzach.

PRODUKTÓW: 172
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Kolorowy obraz – kosmos oczami dziecka

Kto z nas będąc dzieckiem nie przeglądał atlasów z planetami, albo nie szukał na niebie charakterystycznych konstelacji podczas wieczornych spacerów? Kosmos jest tajemniczy, a przy tym niezwykle ciekawy! Jest to również wyjątkowo wdzięczny temat dekoracyjny, który z powodzeniem może zostać wykorzystany zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Na początku musimy jednak zastanowić się nad tym, co przypadnie do gustu naszemu dziecku. Kosmos na obrazie może być wszak przedstawiony w sposób bardzo realistyczny, albo też bajkowy lub komiksowy. To właśnie takie wersje sprawdzą się najlepiej podczas dekorowania pokoju małego dziecka. Wesoły, kolorowy obrazek przedstawiający gwiazdy i planety oraz lecącą pośród nich rakietę można zestawić z kolorowymi meblami, akcesoriami, a także zabawkami (które również mogą być w stylu kosmicznym). Ciekawym pomysłem na uzupełnienie wystroju sypialni malucha jest na przykład naklejenie na suficie świecących w ciemności, fluorescencyjnych gwiazdek. W pokojach starszych dzieci lepiej sprawdzi się natomiast obraz Wszechświata w wersji bardziej naukowej lub artystycznej. Może to być na przykład mapa galaktyki albo grafika przedstawiająca konkretną planetę.

Kosmos – obrazy do sypialni i salonu

Sypialnia jest miejscem, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich kolorów, dodatków, dekoracji oraz oświetlenia, pasujących do tego pokoju. Dlaczego więc nie zdecydować się na obraz Wszechświata? Tego rodzaju gwieździste wzory utrzymane są w różnych, łagodnych odcieniach fioletu i granatu. Takie płótno pomoże nam się wyciszyć, zdystansować, a może nawet sprowokuje do rozważań o ogromie kosmosu. Dobrym rozwiązaniem do sypialni będą też ciemne, najlepiej czarno-białe obrazy przedstawiające gwiazdy i planety.

W salonie (zwłaszcza nowoczesnym) można zdecydować się na odważniejsze wzory. Jeśli we wnętrzu dominują zimne, stonowane kolory, szkło oraz metal, to warto wybrać duży obraz kosmosu, który nieco ożywi i ociepli wnętrze. W tym celu polecamy wzory z przewagą różu, pomarańczu oraz fioletu. Oczywiście pragnąc zachować spójność kolorystyczną, możemy wybrać obrazy w odcieniach niebieskiego i granatu, te jednak mogą stać się mało widoczne w tego rodzaju otoczeniu. 

Kosmos – obrazy dla fanów sagi „Star Wars”

Tematyką kosmiczną od bardzo dawna interesują się również producenci filmowi oraz scenarzyści. W ciągu ostatnich lat nie brakowało kinowych hitów w takiej konwencji. Warto wspomnieć chociażby „Marsjanina”, „Interstellar”, „Grawitację”, lub „Apollo 13” albo kultowego „Obcego”. Najbardziej znanym i ponadczasowym dziełem o kosmosie pozostaje jednak saga „Gwiezdnych Wojen”, której akcja dzieje się „dawno temu w odległej galaktyce”. Dla fanów Luke'a Skywalkera, Hana Solo i Księżniczki Lei przygotowaliśmy również wiele wzorów obrazów. Pozwolą one poczuć się we własnym domu niczym w trakcie kosmicznej bitwy o Yavin lub Endor! Ponieważ „Gwiezdne Wojny” łączą pokolenia, to tego rodzaju dekoracje mogą spodobać się zarówno dorosłym, jak i małym miłośnikom kosmicznej sagi Georga Lucasa.

Patrząc na Ziemię – obrazy z kosmosu

Powracający na Ziemię astronauci są zgodni, że jednym z najbardziej niezwykłych kosmicznych doświadczeń jest patrzenie na naszą planetę z kosmosu. Dlatego też również w ofercie Redro nie mogło zabraknąć tego rodzaju wzorów! Obrazy, przedstawiające Ziemię widzianą z orbity to z jednej strony dekoracja nawiązująca do klimatu podróży po kosmosie, ale z drugiej koncentrująca się jednak na tym co znane... ale pokazane w szerszy, mniej typowy sposób.


Inne tematy zdjęć

trawa z kroplami huśtać się spód Rasta piłka bramka old sea pier Morze Adriatyckie Dublin