Fototapety pieczywo to być może niezbyt popularny wybór wśród projektantów wnętrz, jednak chcielibyśmy Was przekonać, że tego rodzaju dekoracja bezbłędnie sprawdzi się w kuchennych i jadalnianych aranżacjach. Fotografie rumianych bochenków chleba, czy drożdżowych bułeczek, uprzytulnią stylizację i uprzyjemnią czas spędzany np. w restauracji o domowym charakterze. Fototapety pieczywo mogą znaleźć się we wnętrzach w formie detalu - jako pas ozdobny między szafami, bądź jako główna dekoracja minimalistycznie zaaranżowanego bistro.
Jeśli bierzemy pod lupę naszą kuchnię, sklep czy piekarnię, z całą pewnością zadajemy sobie jedno pytanie: jak za sprawą kilku drobnych trików pobudzić apetyt gości? Jak zrobić, by nadać im klimatu przytulnego, miłego pomieszczenia, które odwiedza się z prawdziwą przyjemnością? Odpowiedź może okazać się banalna – wszystko to mogą sprawić fototapety z pieczywem. Chleb jest bowiem tym, co nie tylko się nie przejada, ale również stanowi ona część naszej narodowej kultury. W dawnych czasach, zanim chleb został przekrojony, czyniono nad nim najpierw znak krzyża. Nic więc dziwnego, że nadal w naszym kraju pewne zachowania są uważane za bardzo niegodne – na przykład wyrzucenie chleba wiąże się z pewnym społecznym potępieniem. Jest tak dlatego, że w czasie wojny pieczywo było trudno dostępne i kosztowało naprawdę duże pieniądze. Na szczęście my żyjemy w lepszych czasach, możemy więc mieć chleb nie tylko na stole, ale także możemy mieć na ścianie fototapety, pieczywo zaś może na na nich grać główną rolę! Poznajmy kilka trików, za sprawą których pobudzimy apetyt u gości i klientów.
Nasza kuchnia to miejsce, które ma prezentować się apetycznie. Dobierajmy więc takie fototapety z pieczywem, aby przypomnieć sobie i domownikom o wielkiej wartości chleba, a jednocześnie sprawmy, by przyjemniej zasiadało się nam do stołu. Możemy umieścić fototapetę w wyraźnie oświetlonym miejscu, na przykład na ścianie przy stole (jeśli nie mamy jadalni), bądź w formie uzupełnienia: zamiast płytek pod półkami. W obu przypadkach należy jednak pamiętać, że bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie fototapety. Pieczywo wygląda dobrze, ale na pewno nie wtedy, gdy zostaje pokryte plamami brudu lub tłuszczu, tworząc niemile wyglądające ślady. Nie mówiąc już o tym, że para wydobywająca się z garnków może doprowadzić do wygięcia się fototapety. Pamiętajmy więc o laminacie albo oszkleniu danej ilustracji – unikniemy przykrości związanych z koniecznością wymiany grafiki. Fototapeta pieczywo dobrze się prezentuje zwłaszcza w takich pomieszczeniach kuchennych, które są w stylu rustykalnym, także we wnętrzach retro. Ciemne meble, duże i masywne deski do krojenia, zioła w słoiczkach, gliniane naczynia, drewniane łyżki – wszystko to składa się na swoisty klimat.
Chyba nikt nie wyobraża sobie, że wchodząc do lodziarni nie zauważy lodów. Z piekarnią jest podobnie, dlatego tak ważne jest, byśmy dobrali apetycznie wyglądające fototapety z pieczywem. Musimy je rozlokować strategicznie w głównym pomieszczeniu – jedno za ladą, jedno przy wejściu, jedno obok wystawy. Ważne, by każda fototapeta przedstawiała inny rodzaj pieczywa. Bardzo dobrze jest zdecydować się na fototapetę, która przedstawia pieczywo słodkie, jak na przykład bułki czy pączki. Te mogą powędrować na przykład przed wejście, a to dlatego, że do piekarni często wchodzi się głodnym, a kto wtedy nie zatopiłby zębów w smacznej drożdżówce? Takie oddziaływanie na psychikę klienta jest bardzo ważne, jeśli chcemy sukcesywnie prowadzić działalność. !
Jeśli prowadzimy sklep wielobranżowy, oprócz różnych fototapet z jedzeniem, możemy umieścić również te fototapety z pieczywem, najlepiej nad działem, w którym się ono znajduje. Ponieważ zwykle w takim miejscu istotny jest metraż, to powinniśmy wybrać fototapetę, która będzie odpowiednio wąska, byśmy mogli zamontować ją nad półkami. Będzie się ona również dobrze prezentować przy wejściu, jeśli obok damy fototapetę z serem, warzywami czy wędlinami, pokaże bowiem, jaki mamy podstawowy asortyment i sprawi, że głodni klienci czym prędzej ruszą do półek.