-48%
Jeszcze tylko

Plakaty kalendarze

Kalendarze plakatowe to świetny sposób na praktyczne ozdobienie wnętrza – zarówno domowego, jak i służbowego. Takie rozwiązanie sprawdzi się i w salonie, i w kuchni, i w biurze – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy mieć łatwy wgląd w to, jak wygląda nadchodzący tydzień czy miesiąc. I choć takie artykuły papiernicze nie są czymś nowym, to w kolekcji Redro zebraliśmy nasze autorskie wzory, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Ich różnorodność sprawia, że każdy wybierze coś dla siebie. Przygotowaliśmy bowiem i barwne, i minimalistyczne propozycje, i kwiatowe, i geometryczne wzory. Właśnie to powoduje, że w dosłownie każdej aranżacji znakomicie będzie wyglądać nasz plakat. Kalendarz możemy oprawić w antyramę lub zawiesić go bez szklanej tafli, by móc zaznaczać na nim ważne daty.

PRODUKTÓW: 17

Kalendarze plakatowe dla wyznawców zasady „less is more”

Niektórzy lubią wnętrza pełne ozdób i dekoracji. Czują się wtedy w nich przytulnie i komfortowo. Dla innych liczy się przede wszystkim praktyczny i funkcjonalny wygląd, a wszelkiego rodzaju ornamenty i dodatki schodzą na dalszy plan lub całkowicie znikają z pola widzenia. Właśnie dla wyznawców zasady „mniej znaczy więcej”, przygotowaliśmy oszczędne w wyrazie kalendarze plakatowe. 2019 rok zaprezentowany jest na nich w sposób bardzo prosty, a jednocześnie stylowy i efektowny. Zamiast zbędnych ozdobników, które mogą utrudniać rozeznanie się w rozkładzie poszczególnych tygodni, na takim kalendarzu znajduje się tylko to, co najpotrzebniejsze – nazwy miesięcy, ograniczone czasami do samych pierwszych liter, oraz dni miesięcy. Taka forma graficzna sprawia, że mamy bardzo dużo miejsca na to, by na marginesach robić własne notatki i zaznaczać ważne dla nas daty. Jeśli szukamy rozwiązania do biura, które ułatwi nam planowanie zadań i obowiązków, a także pamiętanie o wszystkich spotkaniach, to właśnie takie kalendarze plakatowe będą znakomitym wyborem. Ich minimalistyczny wygląd gwarantuje, że będą się bardzo profesjonalnie prezentować w służbowym pomieszczeniu.

Roślinne kalendarze plakatowe – 2019 rok usłany kwiatami

A jeśli szukamy prezentu dla swojej mamy, siostry lub koleżanki z pracy i zależy nam na tym, by kalendarze plakatowe odznaczały się delikatnym, kobiecym charakterem? Wówczas wybierzmy wzory z kolekcji Redro, które ozdobione są floralnymi ornamentami. Jakimi? Możliwości mamy kilka, a wszystko zależy od tego, w jakiej estetyce gustuje osoba, którą chcemy obdarować takim kalendarzem. Możemy wybrać minimalistyczny wzór z kwiatami lub gałązkami albo postawić na egzotyczne motywy w postaci liści palm. Ważnym aspektem jest także to, w jakim miejscu będzie wisiał taki plakat. Kalendarz ścienny, który stanowi ważny element aranżacji, powinien także pasować do wystroju pomieszczenia. Jeśli wiemy, gdzie nasz prezent zostanie zawieszony, weźmy ten fakt pod uwagę. Choć dla nas efektownym rozwiązaniem może być na przykład wzór w stylu boho, to taka stylistyka nie musi pasować do mieszkania naszej mamy czy przyjaciółki.

Tętniący kolorami plakat – kalendarz idealny do nowoczesnego wnętrza

Warto powiedzieć, że motywem decydującym przy wyborze może być także kolorystyka, jaką odznaczają się kalendarze plakatowe. 2019 rok zaprezentowany w żywych i energetycznych barwach już od samego początku będzie nas pozytywnie nastrajał. W takiej sytuacji ważniejsza jest tonacja niż to, co znajduje się na wzorze. Mogą to być zarówno tropikalne rośliny w intensywnych odcieniach, jak i abstrakcyjne desenie lub geometryczne kompozycje. Im bardziej taki plakat będzie się rzucał w oczy, tym ciekawszym akcentem dekoracyjnym się stanie. Jeśli szukamy kalendarza do nowoczesnego wystroju, który odznacza się stonowaną paletą barwną i chłodnym w wyrazie klimatem (skandynawskim lub industrialnym), to taki akcent na ścianę będzie idealny. Ożywi aranżację i przełamie surowy charakter przestrzeni.

Kalendarze plakatowe do biura, czyli dekoracyjny akcent nad biurkiem

Przestrzeń służbowa może się nam kojarzyć z minimalistycznie urządzoną, ascetyczną wręcz aranżacją, w której mamy do czynienia tylko z najpotrzebniejszymi meblami i sprzętami, a kolorystyka ogranicza się do bieli, czerni i szarości. Monotonny charakter naszego biura możemy jednak odmienić za pomocą jednego, efektownego i zarazem praktycznego akcentu, jakim jest właśnie kalendarz plakatowy. Mogą się na nim znaleźć barwne, tropikalne kwiaty lub etniczne wzory, motywy malowniczych krajobrazów lub złote akcenty w stylu glamour. Taka dekoracja z pewnością okaże się bardzo praktycznym elementem wyposażenia, a do tego pozwoli nam się cieszyć odświeżonym wyglądem wnętrza.


Inne tematy zdjęć

De Dietrich zdrowe śniadanie fehmarn oderwać się od lodowca zielnik Troja makrobiotyczna szpic wilczy niemiecki