-48%
Jeszcze tylko

Fototapety do gabinetu lekarskiego

PRODUKTÓW: 44
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Dekorowanie gabinetu lekarskiego - od czego zacząć?

RadiografiaUrządzenie gabinetu lekarskiego ma w dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie. Dlaczego? Ponieważ to pacjent wybiera lekarza, a wyboru tego dokonuje na podstawie rozmaitych czynników, z których znaczna część nie ma, przyznajmy, nic wspólnego ze ściśle pojmowanymi zawodowymi kompetencjami lekarza. Jednym z nich jest to, że dana osoba dobrze czuje się w gabinecie - a na to z kolei znacznie wpływa wystrój. Na szczęście dzięki fototapetom Redro stworzenie gustownego i przyjaznego wystroju jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek - i wcale nie musi pochłonąć ogromnego budżetu, nawet przy założeniu, że wszystko, co przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku jest bezcenne. Korzyści wizerunkowe nie są zresztą jedynymi, jakie dostrzec można w dbałości o staranne udekorowanie gabinetu czy poczekalni. Równie istotny jest wpływ otoczenia na samopoczucie pacjentów jeszcze podczas wizyty, a nie tylko w czasie rozważania jej. Odpowiednio dobrane kolory i wzory stworzą miłą atmosferę, która złagodzi stres i lęk związany z badaniem oraz pozwoli rozproszyć negatywne myśli. Nie od dziś wiadomo, że to, co nas otacza, ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Czasem zależy ono od mało oczywistych czynników, takich jak kolor dominujący w danym pomieszczeniu. Z badań psychologów wynika, że nawet niewielkie różnice w kolorze ścian mogą mieć diametralnie różny wpływ na osoby przebywające we wnętrzu. Jasne odcienie niebieskiego, na przykład delikatny błękit, pomagają się odprężyć i zrelaksować, a nawet obniżyć tętno i uspokoić oddech, natomiast już ściany ciemnoniebieskie - granatowe - mogą wywołać wrażenie smutku i przygnębienia. Ciepłe kolory, byle nie zanadto jaskrawe, wywołują ożywienie i optymizm, a także przyczyniają się do ogólnego pobudzenia człowieka - dlatego doskonale nadają się do tego, by udekorować nimi poczekalnię, czyli miejsce, w którym potrzebny jest każdy możliwy promień optymizmu. Również ciepłe odcienie zieleni wywołują przyjemne skojarzenia, tworząc aurę spokoju - a przy tym działają podobnie jak zielone rośliny doniczkowe, przyczyniając się do ożywienia wnętrza i nadania mu pogodnego wyrazu. Do wnętrza gabinetu, szczególnie jeśli nie jest on tylko miejscem konsultacji, ale także zabiegów, oprócz koloru jasnoniebieskiego świetnie nadadzą się inne jasne, chłodne barwy: wywołują one bowiem wrażenie schludności i profesjonalizmu. Niezastąpionym klasykiem jest, oczywiście, biel - która ma również tę zaletę, że jest najsilniej ze wszystkich kolorów kojarzona ze schludnością i czystością. 

Fototapety Redro: zdrowe, higieniczne, estetyczne

RTGWybór odpowiedniej kolorystyki fototapety nie jest jedynym sposobem na to, by nieco ożywić gabinet lekarski albo poczekalnię. Ogromne znaczenie ma również wybór wzoru, który najlepiej będzie oddawał charakter gabinetu i wywoływał odpowiednio pozytywne wrażenie u pacjentów. Wśród wzorów fototapet, które wybraliśmy sponad 25 milionów obrazów w katalogu Redro, znaleźć można te, które bezpośrednio kojarzą się z medyczną profesją. Są tutaj tablice ukazujące budowę narządów wewnętrznych - mogące być ciekawą alternatywą dla popularnych plansz ze schematami wieszanych w gabinetach i poczekalniach, portrety lekarzy przy pracy tudzież infografiki na tematy związane ze zdrowiem. Nie znaczy to, rzecz jasna, że stanowią one jedyne dopuszczalne opcje. Wprost przeciwnie: najlepiej byłoby rozważyć jak najwięcej propozycji, albowiem tematyka fototapety powinna być dopasowana do tego, jacy pacjenci najczęściej odwiedzają gabinet. Równie niestosowne byłoby dekorowanie gabinetu pediatry przerażającym dla najmłodszych schematem układu kostnego człowieka, nawet jeśli przecież pediatra także czasem zajmuje się kośćmi dzieci, jak i dekorowanie poczekalni gabinetu, który najczęściej odwiedzają osoby starsze, wesołymi obrazkami stworzonymi z myślą o maluchach. Dobrym i niekontrowersyjnym pomysłem są zawsze wzory takie jak naturalne krajobrazy (które dodatkowo mają tę zaletę, że działają uspokajająco, a przy tym optycznie powiększają wnętrze gabinetu czy poczekalni) albo inne motywy zaczerpnięte z natury - kwiaty i inne rośliny, gwiazdy, chmury czy woda, lub wprost przeciwnie: abstrakcyjne geometryczne wzory. Nietuzinkowym pomysłem może być także wybór fototapety, która tematycznie nawiązuje do innych niż zawodowe zainteresowań lekarza zajmującego gabinet, szczególnie jeśli jest to popularne hobby takie jak muzyka, podróże, samochody czy literatura. Jest to jednak propozycja do rozważenia raczej przy okazji urządzania poczekalni niż gabinetu, w tym drugim wnętrzu bowiem mogłaby szkodzić tym, czym w tym pierwszym pomaga: rozpraszaniem uwagi pacjentów. Ponieważ w gabinecie lekarskim sprawą pierwszorzędnej wagi jest stałe utrzymywanie wzorowej czystości, nie bez znaczenia jest, że fototapety Redro można przemywać, stosując do tego celu wilgotną gąbkę lub ścierkę. Wszystkie rodzaje są drukowane na ekologicznych materiałach z użyciem technologii bezwonnego druku lateksowego opracowanej przez firmę Hewlett-Packard, która zapewnia im długoletnią trwałość. Ich bezpieczeństwo i nietoksyczność potwierdza certyfikat PZH. Opatrzone zostały atestem niepalności.


Inne tematy zdjęć

mozaika arabska na sufit Morze Grenlandzkie chińska moneta kwiaty abstrakcja mosty czarno białe Dzielenie przez zero koń wielkopolski