Reprodukcje malunków znanych malarzy to sposób na elegancką aranżację wnętrza. Wiele zależy od samego dzieła, jednak obrazy Leonarda da Vinci to ponadczasowy synonim kunsztu i dbałości o każdy detal. Ten najbardziej znany malarz na świecie wyprzedzał swoją epokę o całe wieki. Był nie tylko mistrzem pędzla, ale również wynalazcą, architektem, muzykiem, filozofem, matematykiem i geologiem. Cechowała go ponadprzeciętna kreatywność. Dzięki temu obrazy da Vinci wiernie odwzorowują rzeczywistość, a przy tym mają w sobie coś intrygującego – wystarczy spojrzeć na zagadkowo uśmiechającą się Mona Lisę lub dumnie wyprostowaną damę trzymającą gronostaja. Symboliczne znaczenie tych postaci od lat stanowi przedmiot badań znawców sztuki.
Leonardo da Vinci korzystał z własnej techniki malarskiej. Przez wiele lat studiował różne sposoby na przedstawianie perspektywy, fascynował się również światłocieniem. Był zwolennikiem techniki nazywanej sfumato, która zakłada niezwykle łagodne, miękkie przejście z ciemnych do jasnych części malunku. Dawało to efekt lekkiego rozmazania konturów. Dzięki tej technice powstał najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci – Mona Lisa. Delikatna gra światłocienia jest widoczna zwłaszcza na twarzy modelki. Postaci pełne ekspresji i emocji to kolejna cecha, jaką posiada niemal każdy obraz Da Vinci. Ostatnia wieczerza jest tego najlepszym przykładem. Artysta starał się tchnąć życie w apostołów, dlatego każdy z nich wykonuje inny, dramatyczny gest.
Tematyka jest również podniosła – oto Jezus ma wyjawić, kto jest jego zdrajcą. Symetria, odpowiednie proporcje i dbałość o szczegóły widać szczególnie w dziele, jakim jest obraz Ostatnia wieczerza. Leonardo da Vinci tworzył równie zachwycające krajobrazy. Każdemu z nich nadawał wyjątkową głębię, dzięki czemu wyglądały bardzo realnie. Chociaż przedstawienie natury było zazwyczaj tłem dla tego, co działo się na pierwszym planie, artysta zawsze dopasowywał otoczenie do atmosfery obrazu. Kreatywność i jednocześnie wysoka precyzja – tym odznaczał się w swej pracy Leonardo da Vinci. Obrazy religijne, portrety jak freski posiadają spójną kompozycję, naturalne przejścia między światłem i cieniem oraz cechują się wyjątkową harmonią.
Reprodukcje dzieł, jakie powstały spod pędzla malarza znanego na całym świecie, doskonale nadają się do klasycznych, eleganckich aranżacji. Ze względu na swój wytworny charakter pasują one do wnętrz o reprezentacyjnym charakterze. Gdzie zatem najlepiej umieścić obraz Leonarda da Vinci? Mona Lisa to wdzięczna ozdoba każdego salonu. Godnie prezentuje się nad kominkiem lub dużą, wygodną kanapą. Kobieta o zagadkowym uśmiechu uświetni kącik z domową biblioteczką. Obraz da Vinci Ostatnia Wieczerza, który w zasadzie jest freskiem z klasztoru w Mediolanie, doskonale prezentuje się w jadalni, korytarzu lub przedpokoju.
Dama z gronostajem to kolejny słynny, a zarazem jedyny obraz da Vinci w Polsce. Zwierzę, które trzyma modelka, posiada symboliczne znaczenie. Jego grecka nazwa (galé) odnosi się do nazwiska pozującej – Gallerani. Przezwisko „Gronostaj” nosił również Ludwik Sforza, pracodawca Leonardo da Vinci. Biała skóra damy i żywe kolory jej sukni tworzą zamierzony kontrast z ciemnym tłem. Prawdziwą nowością w ówczesnych czasach było ułożenie modelki i zwierzęcia, dzięki czemu obraz wygląda dynamicznie – mamy wrażenie, jakby gronostaj miał zaraz wydostać się z jej rąk. Obrazy Leonarda da Vinci mogą z powodzeniem stanowić element prawdziwie oryginalnych aranżacji, na przykład sypialni wielbiciela renesansowej sztuki.
Obrazy Leonarda da Vinci wymagają odpowiednich technik przeniesienia na płótno. Dlatego do reprodukcji stosujemy płótno Canvas, dzięki któremu ozdoba nabiera prawdziwie artystycznego charakteru. Grafika jest drukowana przy użyciu wysokiej jakości technik nadruku. Kolory są wiernie odwzorowane i zachowują świeży wygląd na całe lata. Nie ulegają blaknięciu, dlatego obrazy Leonarda da Vinci mogą z powodzeniem ozdabiać nawet słoneczny pokój.