-48%
Jeszcze tylko

Naklejki ornament

„Ornament” to w pewien sposób słowo klucz. Moglibyśmy zacząć rozważać tutaj wszystkie jego możliwe znaczenia oraz definicje stosowane w historii sztuki czy architektury, ale doskonale wiemy, że dla większości osób nie byłaby to najciekawsza lektura. Zamiast tego wolimy do zagadnienia podejść praktycznie, przybliżając Wam naklejki ornamentowe, które znalazły się w naszej ofercie. Wtedy sami przekonacie się, jak dokładnie wyglądają takie wzory i jak można praktycznie wykorzystać je podczas aranżacji mieszkania czy ozdabiania mebli. A gwarantujemy, że możliwości są naprawdę spore! Z racji olbrzymiego zróżnicowania tego rodzaju motywów, każdy, niezależnie od swojego gustu odnajdzie pośród nich atrakcyjne dla siebie naklejki. Ornamenty to wręcz kopalnia pomysłów, która pozwoli odmienić nasze codzienne otoczenie, tak aby zachwycało zarówno nas, jak  i naszych gości.

PRODUKTÓW: 173
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Tradycyjne naklejki: ornament ludowy

Na sam początek opowiemy Wam o wzorach dość prostych, odwołujących się do stylistyki ludowej. Projektując je czerpaliśmy inspirację z modnego współcześnie powrotu do korzeni i odkrywania tradycji na nowo. Tego typu naklejki ornamentowe zazwyczaj utrzymane są w jednym kolorze, dzięki czemu z powodzeniem możemy użyć ich w prostych wnętrzach, w których dominuje konkretna barwa. Ciekawym wyborem będzie zastosowanie takich wzorów podczas dekoracji kuchni. Szczególnie jeśli pomieszczenie to zostało wyposażone w drewniane sprzęty oraz meble. Wtedy używając wzorów ludowych możemy nadać mu niepowtarzalnego charakteru, kojarzącego się z tradycją oraz stylem folkowym lub rustykalnym. Takie motywy to także doskonałe rozwiązanie, kiedy są nam potrzebne naklejki ornamentowe na meble wykonane z drewna.

Nawet jedna dekoracja tego typu może nadać charakteru konkretnemu elementowi wyposażenia. To jednak wciąż nie wszystkie możliwości oferowane przez opisywane naklejki. Ornament ludowy może odwoływać się również do konkretnej kultury. Warto tu wspomnieć chociażby o charakterystycznych hinduskich mandalach czy celtyckich symbolach utworzonych z przeplatających się linii. Z ich pomocą możemy nadać naszym wnętrzom aury tajemniczości.

Florystyczne naklejki ornamentowe – kwiaty w naszych domach

Kwiaty oraz inne rośliny zawsze należały do najchętniej wykorzystywanych motywów zdobniczych – zarówno w architekturze jaki i w sztuce. Ich wizerunek szczególne uznanie znalazł pośród artystów secesyjnych. Akcenty florystyczne odnajdziemy więc na znaczącej większości dzieł z tego okresu. My poniekąd inspirując się tym nurtem, przenieśliśmy motywy kwiatowe na nasze naklejki. Ornament florystyczny wyróżnia się na tle innych opcji między innymi bardzo dużą swobodą kompozycyjną. Dobre miejsce dla tego typu wzorów znajdziemy zarówno w sypialni czy w salonie, ale przecież i w kuchni, korytarzu, a nawet w łazience. Zwłaszcza, że dostępne możliwości nie ograniczają się wyłącznie do ścian. Naklejkami wykorzystującymi motywy kwiatowe możemy śmiało ozdobić również nasze meble, a nawet przedmioty codziennego użytku, jak laptop. Kiedy już więc znajdziemy ciekawy wzór, nie wahajmy się puścić wodzy wyobraźni i nieco zaszaleć podczas aranżacji!

Świąteczne naklejki ornamentowe na meble

Dekoracyjne naklejki posiadają wiele zalet wyróżniających ich na tle innych rodzajów dekoracji. Nie potrzebujemy wiele przestrzeni aby znaleźć dla nich miejsce, łatwo połączyć je z różnymi stylistkami wnętrz, a także możemy z ich pomocą ozdobić meble, drzwi, okna, framugi. Wszystkie te cechy czynią z naklejek doskonałe ozdoby okolicznościowe, którymi tylko na pewien czas przystroimy nasze wnętrza. O jakich okazjach tu mowa? Sporo osób dekoruje mieszkania na Halloween albo Sylwestra. To jednak wciąż Święta Bożego Narodzenia królują pod kątem dostępnych ozdób. W ofercie Redro odnajdziecie całą masę najróżniejszych naklejek pasujących właśnie do tego okresu roku. Mikołaje, renifery, choinki, prezenty, płatki śniegu czy bałwanki – to przykłady najbardziej popularnych motywów. Wybór jest jednak znacznie większy! Jeśli więc i Wam marzy się dom oddający zimowo-świąteczną atmosferę, to zdecydowanie warto przyjrzeć możliwościom oferowanym przez wzory naszych naklejek.

Kubistyczne naklejki – ornament geometryczny

Ostatnią z propozycji ciekawych naklejek, o której dziś opowiemy jest tematyka kubistyczna – geometryczna. Tego typu wzory szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Jeśli szczególnie upodobaliśmy sobie estetykę abstrakcyjną, to praktycznie mamy pełną swobodę w wybraniu miejsca ulokowania naszej dekoracji. Geometryczne wzory będą dobrze prezentować się zarówno na ścianach jak i meblach, a stworzone z ich pomocą aranżacje mogą łamać wszelkie utarte schematy.


Inne tematy zdjęć

dyscypliny narciarskie Trynidad i Tobago uliczki we włoszech koń kiński deska surfingowa Kigali włoska uliczka przywódca