-48%
Jeszcze tylko

Plakaty style

Można podziwiać wnętrza i czerpać przyjemność z ich oglądania, ale można także ich doświadczać: wówczas, gdy urządzone zostały w taki sposób, który sprawia, że przestają być czysto funkcjonalne, a zaczynają całymi sobą przekazywać głębszy dekoracyjny zamysł. Styl we wnętrzu kryje się zarówno w najmniejszych jego elementach, takich jak dyskretne ozdobne detale, jak i w tym, co największe: w meblach, kolorach ścian, kształcie okien. Plakat style ma za zadanie pomóc Ci ten styl wydobyć i podkreślić: to dlatego zebraliśmy tutaj plakaty nawiązujące do wielu najpopularniejszych stylów dekoracyjnych! Znajdziesz tutaj i plakat w stylu retro idealny do nieco staroświeckiego wnętrza, i ultraminimalistyczne wzory, które sprawdzą się w bardzo nowoczesnych przestrzeniach, i sentymentalne plakaty w stylu shabby chic… I mnóstwo innych! Dopiero szukasz stylu, który byłby naprawdę „Twój”? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągawkę z kilku najpopularniejszych obecnie stylistyk!

PRODUKTÓW: 567
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Znajdź swój własny: jak dobrać stylowy plakat?

W dzisiejszym świecie pytanie o to, czym jest styl i dlaczego jest ważny, jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek dotąd. Jak rozumieć „styl”? Czy każdy go ma, tylko niektórzy mają lepszy, a inni gorszy? A może styl to coś, co trzeba wypracować? A może… i to, i to? Co do nas, jesteśmy zdania, że najłatwiejszą i zarazem najbardziej uniwersalną definicją stylu byłoby coś w rodzaju „styl to zespół charakterystycznych, rozpoznawalnych elementów, zestawionych w określony sposób”. I dlatego styl shabby chic to pastele, przecierka i koronki, styl skandynawski to drewno i białe ściany a styl marynarski to granatowo-białe paski, kotwice i barwy neutralne. I tak dalej. Proste, prawda? Jeśli chodzi o plakaty, style mogą być rozmaite. Pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem mogłoby być zebranie w jednym miejscu plakatów reprezentujących różnorodne popularne style dekoracyjne: tak, aby były one jednocześnie łatwe do odszukania i inspirujące! Na pewno znajdziesz tutaj plakat style, który będzie Ci bliski. Potrzebujesz odrobiny natchnienia? Przygotowaliśmy krótkie charakterystyki najpopularniejszych stylów!

Retro i vintage: stylowe plakaty

Retro i vintage to style, które nawiązują do estetyki minionych lat. Zazwyczaj przyjmuje się, że styl retro powinien tylko nawiązywać do wystroju wnętrz z poprzednich dekad (raczej nie tego, co modne było dekadę wcześniej, bo wówczas osiągniemy po prostu efekt niemodnego wnętrza… Co najmniej dwadzieścia lat to absolutne minimum!), natomiast vintage bazuje na autentycznych starych przedmiotach. Plakaty w stylu vintage są właśnie naprawdę w stylu vintage, ponieważ z oczywistych przyczyn wcale nie są stare – drukujemy je dla Ciebie! Jakie wzory plakatów pasują do tego stylu? Wszystko, co kojarzy się z przeszłością! Mogą to być czarno-białe lub sepiowe zdjęcia, reprodukcje dzieł sztuki, stare plakaty reklamowe albo propagandowe… Wszystko, co otoczone jest aurą minionych lat, będzie tutaj w sam raz.

Plakaty i style

Styl skandynawski jest popularny już od wielu sezonów i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości jego popularność miała osłabnąć choć trochę. Nic dziwnego: skandynawskie wnętrza są jasne, przytulne i funkcjonalne. A jakie są plakaty w stylu scandi? Zazwyczaj są kolorowe, ale nie tęczowo kolorowe: akurat na tyle, aby mogły stanowić przyjemny akcent barwny, jednocześnie nie dominując sobą pozostałych elementów wystroju. Bardzo często inspirowane są motywami folkowymi, ale zdarzają się także nowoczesne wzory, takie jak typografia. Plakaty stylowe zwykle są także pogodne i wesołe: do tego stopnia, że wiele z nich można zawiesić równie dobrze w jak najbardziej dorosłym salonie i w uroczym pokoju dziecka. Styl skandynawski ma także to do siebie, że bez wywoływania uczucia dziwności czy niestosowności można go wykorzystać do udekorowania właściwie każdego wnętrza: od łazienki poprzez kawiarnię aż po biuro. I często faktycznie się go wykorzystuje – nie żartowaliśmy, mówiąc, że to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów na świecie!

  • Minimalizm to estetyka, która jest szczególnie kusząca dla osób lubiących porządek. Polega przede wszystkim na ograniczaniu: przedmiotów, kolorów, wzorów. Minimalistyczne wnętrza pełne są tak zwanej „negatywnej przestrzeni”, czyli pustki: ale nie takiej sobie zwykłej pustki, lecz pustki celowej, która jest równie ważna, jak stojące w pokoju sprzęty! Minimalistyczne plakaty są niemal bez wyjątku czarno-białe, często typograficzne albo abstrakcyjnie geometryczne.

Shabby chic, czyli słodycz sentymentalna

Wiele wskazuje na to, że shabby chic powoli wychodzi z mody – po wielu latach niekwestionowanej dominacji. Jeśli nie masz ochoty jeszcze się z nim żegnać, powinieneś postawić na łagodną, słodką wersję stylu vintage: na elementy takie jak meble niczym ze strychu prababci, dużo staroświeckich kwiatowych wzorów, naturalne materiały i unosząca się nad tym wszystkim aura wnętrza, w którym mieszkano od pokoleń. Plakaty mogą być reprodukcjami czarno-białych lub sepiowych zdjęć, ale mogą także naśladować wzory tkanin: łączki, koronki, delikatne rzuciki… I koniecznie powinny być oprawione!


Inne tematy zdjęć

negatywne surf girl Labuche Kang Grodzisk Wielkopolski płochacz holenderski trwały wieża aifla ocet winny