-48%
Jeszcze tylko

Fototapety do pubu

PRODUKTÓW: 62
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Nie takie domy publiczne

Figury geometryczneSłowo "pub", które mimo wyraźnie anglosaskiego pochodzenia bardzo skutecznie zadomowiło się w języku polskim, stanowi skrót wyrażenia public house, czyli "dom publiczny" - co, trzeba przyznać, budzi bardzo niestosowne skojarzenia wśród użytkowników polszczyzny... Tymczasem brytyjskie puby, bo to z Wielkiej Brytanii wywodzą się te przybytki, były nazywane domami publicznymi (w odróżnieniu od domów prywatnych) w zupełnie innym sensie. Choć niektórzy widzą praprzodka dzisiejszego pubu z starożytnej rzymskiej karczmie, w istocie puby w formie, którą znamy dziś, powstały dopiero w XIX wieku. Ich rola wyraźnie odróżniała je od innych przybytków, w których można było spędzić czas w towarzystwie, jedząc i/lub pijąc - takich jak kawiarnie, restauracje czy bary. Główną różnicą, wyraźną zresztą do dziś, jest to, że puby są miejscami spożywania wyłącznie lub głównie napojów alkoholowych - przy czym najczęściej kojarzone są one z piwem. Wynika to zarówno ze względów historycznych, jak i z prostej przyczyny, jaką jest fakt, iż piwo jest najpopularniejszym z alkoholi. Toteż współczesne puby często wracają do tradycji i starają się zapewnić swoim gościom szeroki wybór jakościowych piw, często dostarczanych przez nieduże, niszowe browary szczycące się zachowywaniem tradycyjnych metod warzenia - lub, przeciwnie, swoimi odważnymi eksperymentami na polu browarnictwa. Mimo wprowadzonego w wielu krajach - także w Polsce - zakazu palenia w miejscach publicznych, puby, jeszcze do niedawna uchodzące za miejsca, w których można wypić piwo i wypalić papierosa (a niektórzy utrzymują, że to najlepiej dobrana para, może oprócz kawy i papierosów) trzymają się całkiem nieźle, na różne sposoby próbując obejść zakaz albo rygorystycznie go przestrzegając w nadziei, że prawdziwie wiernych gości nie odstraszy konieczność wychodzenia na papierosa przed lokal. Wiele pubów bowiem gromadzi grupy stałych bywalców, którzy zjawiają się raz lub nawet więcej razy w tygodniu i przyczyniają się do stworzenia jedynej w swoim rodzaju atmosfery tych miejsc. Do dziś w niektórych pubach kontynuuje się brytyjską tradycję lock-in, polegającą na zamknięciu knajpy dla nowych gości w odgórnie przyjętej porze zamknięcia, ale przy jednoczesnym pozwoleniu na to, by osoby już bawiące się w środku mogły kontynuować spotkanie i zamawiać dalsze kolejki. Inną cechą odróżniającą puby od kawiarni czy barów jest dyskrecja: tradycyjnie są to miejsca albo znajdujące się w piwnicy czy suterenie, albo tak urządzone, aby osoby z zewnątrz nie mogły przyglądać się tym, które przebywają w środku. Niektóre lokale zarzucają jednak tę tradycję na rzecz jaśniejszego, mniej klaustrofobicznego wystroju, a nawet - wzorem licznych kawiarni - wystawiają letnie ogródki.

Co widać w ciemności? O fototapetach w pubach

WhiskeyMimo iż puby są tradycyjnie ciemnymi (choć już nie zadymionymi) miejscami, odpowiedni wystrój nadal gra w nich kluczową rolę. Jego znaczenie dla budowania atmosfery miejsca trudno przecenić - stanowi on tu, poza wyśmienitymi trunkami i dobrą muzyką, najważniejszy element. Z różnych przyczyn: po trosze dlatego, że interesująco, estetycznie a nawet szokująco urządzone wnętrza łatwiej jest zapamiętać, a tym samym częściej opowiada się o nich znajomym i częściej do nich wraca, a po trosze również ze względu na to, że wystrój pozwala wyraźniej zaznaczyć, kto ma być docelową grupą gości pubu. Inaczej przecież dekoruje się puby sportowe, w których kibice zbierają się, aby w miłym towarzystwie oglądać mecze, a inaczej takie, w których gromadzić mają się entuzjaści muzyki heavymetalowej. Jeżeli chodzi o indywidualizowanie wystroju pubu, nie ma lepszego środka niż fototapety. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że występują one w niemal nieograniczonej różnorodności. W katalogu Redro znajduje się aż 25 milionów wzorów, co oznacza, że z ich pomocą uda się zrealizować nawet najbardziej szalone pomysły na wystrój tematyczny. Bez względu na to, czy motywem przewodnim mają być drobne zwierzątka futerkowe, cyberpunk czy średniowieczne narzędzia tortur, znajdzie się tu nie jeden odpowiedni wzór, ale kilkanaście, czy może nawet kilka tysięcy wzorów do wyboru. Co do nas, pozwoliliśmy sobie zaproponować wybór różnorodnych obrazków, które wydały nam się pasować do różnego rodzaju pubów. Są tu i czaszki, i spocone butelki piwa, i oldschoolowe płyty winylowe, i wiele innych zabawnych i stylowych wzorów. Wszystkie fototapety Redro łączy niezwykła łatwość montażu, dzięki której dosłownie z dnia na dzień uda się radykalnie odmienić wygląd wnętrza lokalu - przy minimalnym nakładzie kosztów, sił i środków. Wszystkie drukowane są na przyjaznych dla środowiska, nietoksycznych materiałach przy użyciu innowacyjnej technologii druku lateksowego, dzięki której wydruki nie tylko charakteryzują się nadzwyczajną głębią koloru, ale także długoletnią trwałością. Są odporne na niewielkie uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV - co jest istotne wówczas, gdy udekorowany nimi ma być jeden z nowoczesnych, jasno oświetlonych pubów. Można je delikatnie przemywać wilgotną ścierką lub gąbką. Posiadają certyfikat bezpieczeństwa PZH oraz atest niepalności.


Inne tematy zdjęć

abisyński beżowe plakaty Naga Jolokia schody do góry rust pilny Rozkład na czynniki robotnicy posilek wysokosc manhattan