Jeżeli lew jest królem sawanny, to wilk jest, bez cienia wątpliwości, królem północnych lasów. To wspaniałe zwierzę, które budzi jednocześnie grozę i podziw, jest głównym bohaterem obrazów, które zebraliśmy w niniejszej kolekcji: prawdziwej gratki dla wszystkich osób, które chcą, aby ich mieszkania miały w sobie wyczuwalną aurę dzikości i wolności! Obraz wilka to jedna z tych ozdób, które zdecydowanie nie są dla każdego: to coś tylko dla odważnych. Jeżeli jednak bliskie są Ci cechy tradycyjnie kojarzone z tymi fascynującymi i niebezpiecznymi zwierzętami, takie jak instynkt stadny, wolność i siła, obraz wilki to ozdoba dla Ciebie. Uważasz, że obrazy dla wilk to fantastyczny pomysł, ale nie masz pewności co do tego, jak wykorzystać je w swoim mieszkaniu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wilczych inspiracji!
Wilk to interesujące zwierzę: choć współcześnie wiemy, że zwykłe, występujące dziko wilki (występujące coraz rzadziej, ponieważ te fascynujące stworzenia zagrożone są wyginięciem) z reguły nie stanowią zagrożenia dla ludzi (za to człowiek bardzo zagraża wilkom, jak widać!), i tak ma mieszaną sławę: jednocześnie bardzo dobrą i bardzo złą. Z jednej strony wilk kojarzony jest z ogromnym zagrożeniem i bardzo często odgrywał rolę czarnego charakteru w bajkach dla dzieci (wilk z bajki o Czerwonym Kapturku to tylko jeden przykład: a co, żeby daleko nie szukać, z wilkiem, który próbował pożreć Trzy Świnki i w tym celu bezdusznie niszczył ich domy? Albo z tym wilkiem od Piotrusia?), a z drugiej w kulturze wielu krajów kojarzony jest pozytywnie: jak w Polsce, ze względu na piosenkę Obława Jacka Kaczmarskiego, której bohaterem jest właśnie uciekający przed myśliwym wilk. A Ty? Czy odważysz się zawiesić w swoim mieszkaniu obrazy wilk?
Kiedy myślimy o stylu skandynawskim, z reguły przychodzą nam na myśl rozmaite ciepłe, urocze wnętrza, pełne słodkich bibelotów i optymistycznych kolorów. Prawie można by zapomnieć, że ten styl pochodzi z dalekiej Północy, prawda? A szkoda, bo mroźne inspiracje to coś naprawdę intrygującego i oryginalnego: obraz wilki na śniegu sprawdzi się idealnie w charakterze takiej właśnie niebanalnej dekoracji. Jego kolorystyka na pewno gładko wpisze się w każdy wystrój w stylu scandi, nadając wnętrzu bardziej... dorosłej aury. Zawieś obraz z wilkiem w dobrze widocznym miejscu salonu albo – bardzo nietuzinkowo – nad łóżkiem w sypialni, a możesz mieć pewność, że nie opędzisz się od komplementów.
Wilk jest jednym z najpopularniejszych bohaterów bajek dla dzieci – o czym zresztą wspomnieliśmy już na początku. Wydawałoby się więc, że jego podobizna będzie naturalną ozdobą pokoju dziecięcego, prawda? Oczywiście! Nie musisz przecież sięgać po obraz wilki, na którym zwierzę szczerzy kły i wygląda groźnie: zamiast tego wybierz łagodną, bajkową i kreskówkową jego wersję! Taki obraz wilka będzie naprawdę dobrym pomysłem, jeżeli zamierzasz stworzyć w pokoju dziecka aranżację tematyczną i przemienić sypialnię malucha w baśniowy las. Obraz wilk możesz uzupełnić obrazami z podobiznami innych bohaterów i bohaterek opowieści, a do tego sięgnąć po dekoracje utrzymane w ciemnozielonej kolorystyce, być może także tematyczne dodatki... i to właściwie wszystko, czego potrzebujesz!
Mit wilka-samotnika jest, no właśnie, mitem: wilki to typowe stworzenia stadne, które najlepiej czują się w towarzystwie. Wyciągnij z tego wnioski i zadbaj o to, by Twój obraz z wilkiem nie był samotny, dając mu towarzystwo w postaci minigalerii! Jak to zrobić? To proste: wybierasz wyrazisty obraz, na przykład nastrojowy obraz trójka wilki, i zawieszasz go na ścianie: ale nie pojedynczo, lecz w towarzystwie innych obrazów! Możesz połączyć je tematycznie, na przykład obraz trójka wilki zestawiając z obrazami przedstawiającymi rozmaite inne zwierzęta, ale możesz też stworzyć tematyczny miszmasz, łącząc obrazy na podstawie innych cech wspólnych, choćby palety kolorystycznej. Pamiętasz nasz pomysł, aby wykorzystać obrazy wilk do udekorowania wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim? Wznieś tę ideę na wyższy poziom, do wilczego portretu dodając rozmaite inne obrazy utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej (prawdopodobnie szaro-brązowo-zielonej, jeśli na Twoim obrazie jest wilk w głębi lasu): motywy typograficzne, geometryczne abstrakcje, pejzaże, może nawet jakiś staroświecki motyw kwiatowy... Gwarantujemy, że efekt będzie jedyny w swoim rodzaju! Jeśli chcesz wzmocnić wrażenie „jedności stylistycznej” i pokrewieństwa między obrazami, możesz wszystkie oprawić w ramę o tym samym kolorze (koniecznie dobranym do kolorystyki mebli: czy to przez kontrast, czy przez podobieństwo) albo zadbać o to, aby każda dekoracja miała dokładnie ten sam rozmiar. Istnieje wiele odmian domowej minigalerii: wybierz taką, która podoba Ci się najbardziej!