-48%
Jeszcze tylko

Fototapety do szkoły podstawowej

Fototapeta do szkoły podstawowej to strzał w dziesiątkę, gdy chcemy zamienić zwykłą, niewyróżniającą się niczym salę w miejsce kolorowe i wizualnie atrakcyjne, ale także sprzyjające nauce i rozwojowi. Dzięki nim biała, pusta ściana zamieni się barwną galaktykę, oryginalną w wyrazie mapę świata czy panoramę Londynu, która zachęci dzieci do nauki języka angielskiego. To niezwykle proste, szybkie i praktyczne rozwiązanie. Decydując się na taką ozdobę, możemy udekorować każdą klasę, nadając jej unikalnego charakteru. Fototapeta do szkoły podstawowej to prawdziwe bogactwo wzorów i zagadnień, dzięki którym nauka przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się zachwycającą przygodą zapierającą dech w piersiach!

PRODUKTÓW: 60
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Kosmiczna fototapeta do klasy, która przybliży odległe galaktyki

Poznając kosmos możemy uczyć się na pamięć nazwy poszczególnych planet z Układy Słonecznego zastanawiając się, w jaki sposób zapamiętać ich kolejność lub podejść do tematu w o wiele bardziej twórczy sposób. Wszechświat, który roztacza się nad naszymi głowami, to niezmierzona i nie w pełni odkryta jeszcze kraina pełna zachwycających, mieniących się wszystkimi kolorami tęczy, mgławic, niesamowitych galaktyk i gwiazd układających się w najprzeróżniejsze konstelacje.

Fototapeta do szkoły podstawowej to świetny sposób, by przybliżyć uczniom ten niezwykły świat, prezentując go nie tylko jako zbiór liczb, danych i definicji, które można przeczytać w podręczniku, ale jako realnie istniejącą rzeczywistość, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Co może się znaleźć na takiej fototapecie? Wszystko zależy od nas. Może to być przedstawienie Układu Słonecznego, Droga Mleczna, spiralna galaktyka, od której zakręci się w głowie lub czarna dziura przypominająca wrota do innego, magicznego wymiaru. W przypadku niewielkiej sali starajmy się znaleźć jasne przedstawienie, na przykład w postaci kolorowych planet lub świetlistej mgławicy. Dzięki temu unikniemy optycznego pomniejszenia metrażu i przyciemnienia klasy. 

Fototapeta do szkoły podstawowej, która wyjaśni nauki ścisłe

W liceum uczniów dzieli się na tych o umysłach ścisłych i tych o umysłach humanistycznych, jednak na początku edukacji dzieci uczą się wszystkich przedmiotów z taką samą intensywnością, dzięki czemu mają okazję, by przekonać się w czym są najlepsze. To znakomity moment, by zachęcić dzieci do nauk ścisłych, które bazują na logicznych prawach i matematycznych wyliczeniach. We współczesnym świecie to właśnie przedmioty ścisłe odkrywają bardzo ważną rolę. Znając chemię można studiować farmację lub biotechnologię i opracowywać leki, mając fizykę w małym palcu można zostać inżynierem i konstruować różnego rodzaju maszyny. Z kolei perfekcyjna znajomość matematyki to klucz do sukcesu w dziedzinie architektury, informatyki czy geodezji. Fototapeta do szkoły podstawowej, na której znajdą się różnego rodzaju wzory, Tablica Mendelejewa czy pola figur geometrycznych, pozwoli dzieciom błyskawicznie zapamiętać wiele praktycznych informacji, które okażą się przydatne nie tylko w kolejnych klasach, ale także w życiu codziennym.    

Geografia w małym palcu - fototapeta do szkoły podstawowej z mapą

Nasza kolejna propozycja to fototapeta do szkoły podstawowej, która sprawdzi się w klasie geograficznej. Tutaj uczniowie korzystają przede wszystkim z pomocy dydaktycznych jakimi są tablice z mapami świata. Do najpopularniejszych należą mapy polityczne z granicami poszczególnych państw, fizyczne prezentujące wyżyny i niziny, pasma górskie czy rzeki lub historyczne, na których możemy prześledzić zmiany, jakie zachodziły na przestrzeni setek lat. Choć bez takich akcesoriów nikt nie wyobraża sobie klasy geograficznej nie oznacza to, że nie możemy do jej wystroju wprowadzić jeszcze jednego elementu, który doskonale uzupełni przestrzeń. Mowa właśnie o fototapetach, które prezentują mapy w nietuzinkowy i bardzo kreatywny sposób.

  • Zamiast klasycznego przedstawienia, kontynenty są punktem wyjścia do zupełnie zaskakujących form. Mogą one przypominać mozaiki lub rozlaną farbę układającą się w kształt poszczególnych państw, uliczne graffiti lub pospiesznie wykonany szkic, a także stary dokument kartograficzny z czasów wielkich odkryć geograficznych.

Fototapeta do klasy językowej – odległe miasta na wyciągnięcie ręki

Nauka języków obcych to priorytet we współczesnych szkołach. Bez znajomości angielskiego funkcjonowanie w dzisiejszym świecie jest praktycznie niemożliwe, a i płynne posługiwanie się niemieckim, francuskim czy hiszpańskim znacznie ułatwi znalezienie w przyszłości pracy. W związku z tym, że to właśnie w szkole zaczynamy poznawać inne języki, bardzo ważne jest, byśmy zachęcili dzieci do intensywnej nauki. Istotną rolę odkrywają tutaj nauczyciele, którzy potrafią zainteresować małych uczniów obcymi słówkami, zaskakującą gramatyką i zagranicznymi tradycjami czy zwyczajami.

Jednak nie bez znaczenia jest sama klasa. Odpowiedni wystrój pomoże nam stworzyć idealne warunki do nauki. Fototapeta do szkoły podstawowej z symbolami Londynu, Paryża czy Barcelony, to strzał w dziesiątkę. Dzieciom łatwiej będzie sobie uzmysłowić, że  język, którego się właśnie uczą, to nie tylko kolejny przedmiot, z którego trzeba napisać kartkówkę, ale język, którym posługuje się miliony ludzi na całym świecie.


Inne tematy zdjęć

clothes jeter Dekarz berneński pies pasterski koń badeńsko wirtemberski moneta jednopensowa Chmura rycerz w zbroji