-48%
Jeszcze tylko

Fototapety sztuka i Religia

Fototapety religijne ukazujące sztukę sakralną to zupełnie wyjątkowa kolekcja zachwycających budynków i rzeźb, które pokazują, jak bardzo różnią się wierzenia ludzi na całym świecie. Znajdziemy tutaj antyczne rzeźby i średniowieczne mozaiki z kościołów, dalekowschodnie mandale i arabeski kojarzone z islamem, pełne przepychu cerkwie i kamienną Świątynię Angkor w Kambodży. To coś dla miłośników piękna i różnorodności, a także dla wszystkich pasjonujących się obcymi kulturami. Gdzie sprawdzą się takie fototapety? Sztuka o charakterze sakralnym, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, będzie się doskonale prezentować w domowym zaciszu – w sypialni lub salonie – a bogactwo wzorów pozwoli nam dobrać dokładnie takie przedstawienie, które będzie pasować do aranżacji.

PRODUKTÓW: 108
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Fototapety sakralne z najpiękniejszymi świątyniami świata

Najpiękniejsze w nas jest to, że się różnimy, że inaczej wyglądamy, wierzymy w innych bogów i wyznajemy inny światopogląd. Najlepiej widać to na przykładzie religii i związanej z nią sztuki. Fototapety sakralne, prezentujące najprzeróżniejsze świątynie z terenu całego świata, pokazują nam jak na dłoni, czym jest prawdziwe kulturowe bogactwo. Możemy podziwiać klasycznie piękne, greckie świątynie i egipskie piramidy będące swego rodzaju mauzoleami, możemy wzdychać z zachwytem patrząc na bogato zdobione kopuły cerkiew i pełne przepychu barokowe kościoły, wreszcie możemy wychwalać kunszt renesansowych kopuł i charakterystyczne konstrukcje wywiniętych dachów w szintoistycznych chramach. Właśnie tak spektakularne budynki staną się zapierającą dech w piersiach ozdobą naszego wnętrza. W zależności od tego, w jakim stylu urządziliśmy nasz pokój lub która kultura jest nam najbliższa, takie przedstawienie powinno się znaleźć w naszej aranżacji. Na specjalną uwagę zasługują dwa wzory. Pierwszym są malownicze widoki, które prezentują budynek na tle przyrody lub panoramy miasta. Taki wzór pozwoli nam powiększyć optycznie niewielki metraż. Drugi to efektowne detale – widziana z bliska tarcza zegara na wieży, zdobiona czasza kopuły rozpięta na pendentywach czy spiralna klatka schodowa.

Zapierające dech zdobienia - fototapety religijne w salonie

Co jeszcze, poza świątyniami, mogą przedstawiać takie fototapety? Sztuka, która jest związana z religią, bardzo często bazuje na rozbudowanej ornamentyce. Czasami ma ona głębokie znaczenie symboliczne, czasami pełni tylko funkcje dekoracyjne, jednak zawsze prezentuje się zachwycająco. Jeśli jesteśmy miłośnikami efektownych dekoracji, ale podobają nam się abstrakcyjne desenie i nie chcemy wprowadzić do naszego wnętrza żadnego konkretnego wizerunku, czy to pod postacią budynku czy rzeźby, to znakomitym rozwiązaniem będą charakterystyczne dla kultury islamu arabeski lub mandale występujące przede wszystkim w buddyjskiej sztuce. Te pierwsze mogą przyjąć dwojaką formę. Czasami przypominają zaplątane wici roślinne, a czasami mają całkowicie geometryczną formę, która może się nam kojarzyć ze skomplikowanym labiryntem. Mandala z kolei to niezwykle harmonijny wzór o bogatym znaczeniu. Składa się ona z koła symbolizującego niebo i kwadratu odpowiadającego ziemskiej strefie. Fototapety religijne z tym motywem będą także doskonałym rozwiązaniem do sypialni, gdy chcemy wprowadzić do wystroju ład i harmonię.

Orientalna fototapeta: Budda i natura w sypialni

W sypialni zależy nam na utrzymaniu spokojnej, błogiej atmosfery, która będzie idealna do wieczornego relaksu i wypoczynku. Wspomnieliśmy chwilę wcześniej, że ciekawym pomysłem na dekorację ściany jest efektowna mandala. Pozostając w temacie dalekowschodnim, przyszła nam do głowy jeszcze inna fototapeta. Budda, a dokładniej przedstawienie jednego z najsłynniejszych posągów, sprawdzi się tutaj doskonale. Jego pełne harmonii oblicze wprowadzi do wnętrza wyjątkowy klimat. Decydując się na taki wzór, zastanówmy się, jakie ujęcie będzie najlepiej wyglądać w naszej sypialni. Możemy sięgnąć po rzeźbę zaprezentowaną na neutralnym tle, możemy wybrać widzianą z bardzo bliska twarz Buddy lub zdecydować się na malownicze przedstawienie z naturą w tle. Mała, kamienna figurka ukryta w lesie lub wielki, sięgający kilkunastu metrów posąg na tle błękitnego nieba – decyzja leży w naszych rękach.

Fototapety religijne w duchu mitologii, czyli antyczne posągi

Naszą ostatnią propozycją są inspirowane antykiem fototapety. Sztuka sakralna obejmuje bowiem także starożytne wierzenia, a więc grecką i rzymską mitologię. Znajdziemy tutaj przepiękne, marmurowe posągi ukazujące najprzeróżniejsze bóstwa. Na uwagę zasługują zarówno antyczne posągi, które przetrwały do naszych czasów, jak i późniejsze realizacje z epoki renesansu lub klasycyzmu. Do najbardziej popularnych wizerunków należą z pewnością Trzy Gracje - boginie wdzięku, piękna i radości, przedstawienia skrzydlatej Nike czy Kupidyna i Psyche. Takie wzory ściennych dekoracji będą nie tylko niezwykle efektowne, ale także z pewnością bardzo oryginalne.


Inne tematy zdjęć

Akra red chili alicja w krainie czarów zabkow Male tło ceglane Teram Kangri Słowiański