-48%
Jeszcze tylko

Obrazy Alfons Mucha

Każdy artysta posiada swój niepowtarzalny styl, po którym jesteśmy w stanie rozpoznać jego dzieła. U niektórych mogą być to niewielkie detale, charakterystyczny sposób prowadzenia pędzla, czy wrażliwość na konkretną barwę. U innych styl będzie przekładał się dosłownie na każdy element dzieła niezwykle wyraźnie, tak że pomyłka absolutnie nie wchodzi w grę. Do tej grupy zdecydowanie należą obrazy Alfonsa Muchy. Ten znany malarz i grafik (a także rzeźbiarz, scenograf i projektant biżuterii) wymieniany jest pośród najważniejszych artystów secesyjnych. Każde z jego dzieł posiada swój unikatowy charakter. Dlatego też dużo osób chętnie sięga po dekoracje nawiązujące do nich stylem. W Redro dla miłośników secesji w wydaniu słowiańskim przygotowaliśmy specjalne reprodukcje obrazów. Alfons Mucha należy do naszych ulubionych artystów i jesteśmy przekonani, że Wy również docenicie jego dzieła.

PRODUKTÓW: 13

Czeski geniusz: Alfons Mucha – obrazy secesyjne w słowiańskim stylu

Wystarczy dosłownie kilka chwil patrzenia na obrazy i ilustracje Alfonsa Muchy, aby docenić geniusz ich autora. Mistrzostwo w operowaniu światłem oraz kolorem, umiejętność projektowania wspaniałych, niezwykle złożonych arabesek, delikatny sposób prowadzenia miękkich linii konturów – to wszystko cechy rozpoznawcze czeskiego grafika. Mieszkańcy krajów słowiańskich na pewno zwrócą też uwagę na motywy znane z własnej kultury obecne w dziełach, które stworzył Alfons Mucha. Obrazy tego artysty często inspirowane były bowiem sztuką ludową, a także folklorem i historią Czech, Polski oraz Rosji. Dzięki temu zachwycają one od strony artystycznej, wywołując równocześnie szczególne emocje. Potrafią równocześnie wzruszyć jak i wzbudzić w nas nostalgiczną tęsknotę za tajemniczą, nieco magiczną przeszłością. Jeżeli ten styl trafia w nasz gust, śmiało powinniśmy umieścić w domu odpowiedni obraz. Alfons Mucha jest artystą wyjątkowym, którego nawet niewielkie dzieło (reprodukcja) nada pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Perfekcyjne reprodukcje: obrazy Alfonsa Muchy jako dekoracja mieszkania

Planując ozdobienie mieszkania reprodukcjami artysty tak wyrazistego jak Alfons Mucha warto chwilę zastanowić się nad efektem jaki pragniemy osiągnąć. Nie w każdym otoczeniu będą się one bowiem prezentowały równie atrakcyjnie. Gdzie więc najlepiej możemy wykorzystać styl jaki reprezentuje Alfons Mucha? Obrazy secesyjne tego artysty doskonale komponują się z wnętrzami retro i vintage. Znakomicie będą wyglądać pośród drewnianych mebli, artystycznych tkanin, antyków. Rozważając natomiast pomieszczenie, w którym warto umieścić takie wzory, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na salon, sypialnię oraz gabinet. Dużo zależy jednak od tego, po reprodukcję którego dzieła konkretnie sięgniemy. Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy garść aranżacyjnych porad dotyczących najbardziej znanych obrazów Alfonsa Muchy.

Urzekający obraz – „Młodość” Alfonsa Muchy

W każdym człowieku tkwi ziarno tęsknoty za beztroską młodością. Dla wielu osób był to pogodny okres, kiedy świat wydawał się mały, rozpierała nas energia i każdego dnia snuliśmy wielkie plany oraz marzenia. Wszystkie te elementy doskonale uchwycił Alfons Mucha na swoim obrazie zatytułowanym „Młodość”. Przedstawia on dwie kobiety siedzące nad brzegiem rzeki. Młodsza z nich w urzekający sposób ucieleśnia wszystkie młodzieńcze cechy. Gdzie w naszym mieszkaniu możemy wykorzystać taki obraz? Alfons Mucha znakomicie posługiwał się alegoriami i to właśnie znaczeniami metaforycznymi możemy kierować się podczas wyboru konkretnego pomieszczenia. Na tej zasadzie „Młodość” będzie ciekawą dekoracją do pokoju dziecięcego lub nastolatka.

Najbardziej intrygujący obraz Alfonsa Muchy – „Poezja”

Chyba nikt z Was nie ma już wątpliwości co do tego, jak wyjątkowym artystą był Alfons Mucha. Obrazy jego autorstwa zawsze mają w sobie to szczególne coś, co przyciąga nasz wzrok. Równocześnie są bardzo sugestywne, ekspresyjne i nastrojowe. Do takich dzieł należy między innymi „Poezja” – wyjątkowo intrygujący obraz przedstawiający jedną z muz. Reprodukcję tej konkretnej, niezwykle nastrojowej grafiki warto połączyć z otoczeniem w ciepłych kolorach. Świetnie będzie ona prezentowała się również w pobliżu regału z książkami.

Pora roku przeniesiona na obraz: „Wiosna” Alfonsa Muchy

Pory roku są prawdopodobnie najbardziej znaną tematyką z jaką kojarzymy obrazy Alfonsa Muchy. Artysta ten stworzył ich całą serię, jednak to „Wiosna” zyskała największą sławę. Postać ubranej w zieloną suknię, niosącej kwiaty dziewczyny, która uosabia tę porę roku ma w sobie coś niemal hipnotyzującego. Umieszczając reprodukcję „Wiosny” Muchy w dowolnym pomieszczeniu wprowadzimy do niego bardzo mocny i wyrazisty akcent artystyczny.


Inne tematy zdjęć

przewaga Balkon wychowawca klatka stojąca siła Dzień trzech wiedźm archer sztuka ludowa