-48%
Jeszcze tylko

Fototapety rzeka

Jest w krajobrazach coś takiego, co sprawia, że pasują dosłownie do każdego wnętrza. Może nie każdy pejzaż do każdego pomieszczenia (trzeba jednak pamiętać o dobieraniu kolorów i tak dalej, prawda?), ale na pewno zawsze znajdzie się jakiś odpowiedni. Fototapety rzeka, krajobrazy zazwyczaj kojące i wypełniające wnętrze atmosferą relaksu i spokoju, będą idealną ozdobą najrozmaitszych wnętrz: od przedpokoju poprzez kuchnię aż po salon. Niektóre, jak fototapeta 3D rzeka, nie tylko będą wyglądać fantastycznie, ale także korzystnie wpłyną na poczucie przestrzeni we wnętrzu, sprawiając, że wyda się obszerniejsze. 
PRODUKTÓW: 87
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Główny nurt: dlaczego warto sięgnąć po fototapety rzeka?

Mówi się, że nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki. Bzdura, nie tylko można, ale także robi się to bez przerwy! A tak serio: krajobrazy z rzekami w roli głównej nie są może tak popularne, jak innego rodzaju „wodne” pejzaże (takie jak, na przykład, morza czy nawet jeziora), ale mają w sobie ogromny dekoracyjny potencjał. Z rozmysłem zastosowane, mogą wprowadzić do wnętrza atmosferę świeżości i lekkości. Zwłaszcza jeśli będą to fototapety rzeka: największe z dekoracji ściennych!

Długo można by wymieniać powody, dla których warto wykorzystać fototapety do udekorowania wnętrza. Są banalnie proste w utrzymaniu, łatwo i szybko się je montuje, mają niemal nieskończenie wiele wzorów, spośród których można wybierać… A dlaczego warto wybrać akurat fototapety rzeki spośród dziesiątek milionów innych motywów? Jak zawsze  mamy dla Was kilka sugestii! 

Małe wnętrza to temat-rzeka: jak udekorować nieduże pomieszczenie?

Dekorowanie małego, ciasnego pomieszczenia zazwyczaj jest nie tylko wyzwaniem, ale także dość frustrującym zajęciem: każda ozdoba, którą chcielibyśmy tam umieścić, zajmuje cenną przestrzeń, sprawiając, że wnętrze, które już jest nieduże, wydaje się jeszcze mniejsze. Jak obejść ten problem? Wykorzystując dekoracje, które są jednocześnie  spektakularne i… nie zajmują nawet odrobiny miejsca! Fototapety rzeka możesz nakleić na jednej ze ścian pomieszczenia, całkowicie zmieniając jego nastrój czy styl, bez obawy, że stracisz cenne centymetry kwadratowe. Co więcej, taką ozdobę możesz wykorzystać, aby stworzyć wrażenie, że ozdabiane pomieszczenie – czy będzie nim domowa garderoba, czy łazienka, czy nawet kuchnia o wyjątkowo małych gabarytach – wyda się nieco bardziej przestronne.

Jak to zrobić? Wybrać powiększający wzór fototapety rzeka! Co to znaczy „powiększający”? Taki, który stwarza we wnętrzu efekt głębi. Patrząc na niego, masz wrażenie, że nie spoglądasz na ścianę, lecz raczej na szybę, za którą rozciąga się wspaniały krajobraz. Fototapeta 3D rzeka będzie się do tego nadawać szczególnie dobrze, ponieważ trójwymiarowy efekt bardzo silnie podkreśla wrażenie głębi we wnętrzu. Warto zaznaczyć, że im większą powierzchnię ściany zajmą fototapety rzeka, tym bardziej intensywny będzie uzyskany rezultat. Jeśli więc możesz okleić dwie sąsiadujące ze sobą ściany – fantastycznie! Widok zostanie dodatkowo „pogłębiony” przez kąt tworzony przez zbieg ścian.

Słowo o kolorach i stylach: jak dobrać fototapety rzeka do wnętrza?

Jakie kolory nasuwają Ci się jako pierwsze, gdy myślisz o krajobrazach z rzeką w roli głównej? Na pewno zielony i niebieski, prawda? I bardzo słusznie, ale warto zauważyć, że mamy tutaj do czynienia ze znacznie większą różnorodnością. Są przecież rzeki zimowe, o stalowoszarych wodach biegnących wśród zasp śniegu, są rzeki przepływające przez żółtą afrykańską sawannę, starannie wyregulowane rzeki w ścisłych centrach miast (nasuwają się tu zwłaszcza Sekwana, Tyber i rzeka Hudson)…

  • Wybierając fototapety rzeka, wcale nie jesteś więc skazany na typowe sielskie krajobrazy: możesz dobrać zarówno kolorystykę, jak i styl krajobrazu do wnętrza, które dekorujesz.  Jak to zrobić? Najlepszym, praktykowanym od dawna przez projektantów wnętrz sposobem jest dobór dwóch, może trzech kolorów, które stanowić będą kolorystyczną „oś” pomieszczenia, powtarzając się na rozmaitych sprzętach, na ścianach i dodatkach. Załóżmy, że wybrana przez Ciebie fototapeta rzeczywiście utrzymana jest w tonacji zielono-niebieskiej. W takim razie świetnie pasować będzie do niej ciemnozielona kanapa, granatowy dywan, zielona lampa, zielony obrus, może jakieś niebieskie poduszki…

Wierna rzeka: nie znajdziesz trwalszych fototapet!

Wszystkie nasze fototapety drukujemy, wykorzystując nowoczesną technologię druku lateksowego. Pozwala ona na uzyskanie wspaniale nasyconych, głębokich (i, co istotne, dokładnie oddających kolory, które możesz obejrzeć na symulacjach w naszym katalogu) kolorów, które są nie tylko odporne na niekorzystne czynniki, takie jak promieniowanie słoneczne czy wilgoć, ale także całkowicie nietoksyczne i pozbawione okropnego syntetycznego zapachu charakterystycznego dla wielu ozdób ściennych.


Inne tematy zdjęć

charakterystyka Chief security officer sowa księżyc Auckland  wybrzeże toskanii Częstochowa whisky i cygaro melted