-48%
Jeszcze tylko

Obrazy typografia

Obraz typograficzny w stylu industrialnym

Obraz typograficzny w stylu industrialnym

Wyrazisty motyw typograficzny może zdobić ścianę salonu urządzonego w stylu industrialnym.

Cyfryzacja współczesnego świata sprawia, że jesteśmy jednocześnie mniej i bardziej niż kiedykolwiek świadomi znaczenia typografii. Bardziej, ponieważ mamy więcej niż w przeszłości źródeł informacji na temat designu i jego prawideł; są też one dostępne na wyciągnięcie ręki. Mniej, ponieważ jesteśmy tak głęboko zanurzeni w tekstach różnego rodzaju, że prawie już nie zauważamy sposobu, w jaki zostały opracowane pod względem graficznym. Obrazy z napisami jednocześnie podążają za tym trendem i przeczą mu: głównie przez to, że zwracają naszą uwagę na to, jak wyrazy wyglądają (bardziej nawet niż na to, co znaczą), czasem nawet w ogóle rezygnując z przekazywania jakiegokolwiek znaczenia i prezentując po prostu pięknie zapisany alfabet albo przypadkowe litery. 

PRODUKTÓW: 134
Obraz inspirujący napis

Obraz inspirujący napis

Obrazy z napisami są popularną dekoracją wśród młodzieży. Kreatywne hasła motywują do działania!
Obraz kolorowa typografia

Obraz kolorowa typografia

Motywująca typografia w formie obrazu może znaleźć się wszędzie - w salonie, w pokoju nastolatka, a nawet w kuchni!
Obraz typografia dla nastolatka

Obraz typografia dla nastolatka

Stylizowana czcionka i kolorowe tło - taki obraz na pewno spodoba się niepokornej młodzieży!
Obraz typograficzny czarno-biały

Obraz typograficzny czarno-biały

Minimalistyczna forma typografii wpisuje się w najnowsze trendy w wystroju mieszkań.
Motywacyjny obraz do salonu

Motywacyjny obraz do salonu

Zamiast krajobrazu - nowoczesna typografia. Obraz powieśmy na głównej ścianie w salonie.
Obraz kolorowa czcionka

Obraz kolorowa czcionka

Kolorowy obraz z literami przypomina abstrakcyjne dzieło sztuki i skupia na sobie uwagę.
Obraz typografia w salonie

Obraz typografia w salonie

Ascetyczna kompozycja na obrazie w delikatny sposób uzupełni nowoczesną przestrzeń pokoju dziennego.
Obraz geometryczny z napisami

Obraz geometryczny z napisami

Kolorowy motyw geometryczny i motywacyjny napis: taki obraz warto powiesić w biurze.
Obraz napisy i kawa

Obraz napisy i kawa

Typografia w kuchni? Oczywiście! Najlepiej z pobudzającym, kawowym motywem.
Obraz z napisami akwarela

Obraz z napisami akwarela

Kobiece wnętrze udekorowane stylowym obrazem zyskuje ciepły wydźwięk.
Zobacz zdjęcie
Obraz do biura typograficzny

Obraz do biura typograficzny

Obraz z motywującym napisem umieszczony na ścianie w biurze pobudza do działania!
Obraz liczby i litery

Obraz liczby i litery

Czarno-biały i dynamiczny motyw na obrazie wpisuje się w nowoczesną aranżację salonu.
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Gdy litery mówią więcej niż słowa: obrazy typograficzne w mieszkaniu i firmie

Typografia jest wszędzie. Towarzyszy nam na co dzień i jest tak wszędobylska, że nawet nie zwracamy już na nią szczególnej uwagi. W zasadzie można wręcz powiedzieć, że jest wprost przeciwnie: jeżeli jakieś typograficzne wybory projektanta przyciągają Twoją uwagę, prawdopodobnie oznacza to, że… to był zły wybór, ponieważ font – czcionka – „odstaje” od reszty projektu. A przecież istotą dobrze dobranej czcionki jest właśnie staranne dopasowanie jej do wszystkich pozostałych elementów projektu: takie, aby wydawała się tam niezbędna. Właśnie w taki sposób należy wykorzystywać obrazy typograficzne we wnętrzu: mają przyciągać spojrzenie swoją urodą i interesującym stylem, a nie tym, że pasują do całości wystroju jak kwiatek do kożucha. Jak osiągnąć taki efekt? To wcale nie takie trudne!

Dobieramy obrazy typograficzne do stylu i charakteru wnętrza

Podobnie jak krój czcionki powinno się dobrać do rodzaju projektowanego dokumentu – i dlatego powszechnie uważanej za obciachową czcionki Comic Sans (wzorowanej na literach stawianych przez dzieci) raczej nie użyjemy do stworzenia biznesowej prezentacji, podobnie jak ślubnych zaproszeń nie będziemy składać minimalistycznym Arialem – styl typograficznego obrazu trzeba dopasować do wnętrza. Dobierając typografia obrazy do dekorowanego pomieszczenia, należy zwrócić szczególną uwagę właśnie na to, czy styl i charakter wykorzystanych liter odpowiada stylowi i charakterowi, a nawet przeznaczeniu wnętrza, które mają ozdabiać. Oto kilka przykładów:

  • potrzebujesz inspirującej, ale sensownej dekoracji do domowego biura? Motywacyjne hasło zapisane dużą, wyraźną czcionką, najlepiej czarne na białym tle, będzie dobrym wyborem!
  • szukasz czegoś ładnego do sypialni udekorowanej w nastrojowym stylu shabby chic? Sprawdzą się tutaj niemal wszystkie obrazy typograficzne, które zainspirowane zostały przez dawne kroje pisma, zwłaszcza starannie kaligrafowane pismo ręczne. Osiągniesz bardzo świeży, ciekawy i modny efekt, decydując się na kontrast: jakąś bardzo przyziemną czy wręcz złośliwą treść zapisaną takim właśnie wyrafinowanym fontem!
  • zastanawiasz się nad ozdobą do pokoju dziecka albo nastolatka? Tutaj znowu z pomocą przyjdą Ci typografia obrazy: ale, wbrew pozorom, najlepsze wcale nie muszą być takie typowo „dziecięce”. Ciekawe, inspirujące teksty zapisane stylową czcionką mogą okazać się zaskakująco stylową ozdobą we wnętrzu tego rodzaju. Będą miały także dodatkową, niespodziewaną zaletę: będą „rosły” razem z dzieckiem, ponieważ nie mają w sobie nic z infantylnej ckliwości!

Obrazy z napisami: czy rozmiar ma znaczenie?

Jeśli pozwolicie, mamy zamiar kontynuować naszą typograficzną metaforę, mówiąc: w przypadku obrazów z literami rozmiar zdecydowanie ma znaczenie, podobnie jak rozmiar czcionki ma znaczenie w przypadku składania tekstu do druku. Niewielkie literki na dużym, pustym tle przyciągają wzrok, sprawiając, że tak zaprojektowane typografia obrazy niejako całymi sobą zachęcają, by podejść bliżej i przyjrzeć im się uważnie. Duże obrazy z dużymi literami robią wrażenie nawet oglądane z odległego punktu wnętrza, dlatego warto zastosować je w obszernych pomieszczeniach, takich jak salon. Dobrze nadadzą się także do dekorowania nietypowych punktów ściany: na przykład do zawieszania nad drzwiami, we wnęce i innych tego rodzaju miejscach.

W jakim wnętrzu zawiesić obrazy typograficzne?

Ponieważ istnieje niemal nieskończona ilość kombinacji tekstu (albo po prostu liter) i krojów pisma, nie zawahamy się napisać, że typografia obrazy to ozdoba, która sprawdzi się we w zasadzie każdym wnętrzu. Kilka przykładów podaliśmy Wam nieco wyżej! Warto zauważyć jednak, że niektóre style zdają się szczególnie dobrze komponować z typograficznymi dekoracjami. Należy do nich styl minimalistyczny (bo czy można wyobrazić sobie coś bardziej minimalistycznego niż proste czarne litery na białym tle?) oraz styl skandynawski w swojej nieco bardziej oszczędnej, stonowanej odsłonie.


Inne tematy zdjęć

Pekin zdjęcie lotnicze Teoretyczny kurs otwarcia Włóczka Ciało scrapbooking Rurka Milan