-48%
Jeszcze tylko

Naklejki kontynenty

Nasz świat to prawdziwy kalejdoskop kolorów! Zachwycają nas spalone słońcem sawanny Afryki, bezkresne deszczowe lasy Ameryki Południowej, lodowe pustkowia Antarktydy. Każdy z kontynentów to unikatowe miejsce i tysiące wspaniałych krajobrazów. Jak część tego piękna przenieść pod nasz dach? Możliwość taką daje ścienna naklejka. Kontynenty jako temat dekoracji to oryginalny wybór. Pejzaże, wzory etniczne, zwierzęta, flagi – to tylko niektóre z inspiracji. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego podczas dekoracji mieszkania i wyborze naklejki na ścianę, kontynenty sprowadzą się doskonale nie tylko w pokoju miłośnika podróży, ale również w naszej kuchni, sypialni czy nawet w łazience.

PRODUKTÓW: 297
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Geograficzna naklejka: kontynenty i kraje

Nawet najwięksi z podróżników nie są w stanie zwiedzić każdego zakątka kuli ziemskiej. Powierzchnia naszego globu to ponad 500 milinów kilometrów kwadratowych, co oznacza, że przy średniej długości życia każdego roku musielibyśmy odwiedzić... aż 6 i pół miliona! Każdy przyzna, że to za dużo nawet dla najbardziej brawurowych i zaciętych globtroterów. Jednak zarówno miejsca, do których zawsze marzyła nam się podróż, jak te, które już zwiedziliśmy, mogą stać się częścią dekoracji naszego domu. Wystarczy do tego odpowiednia naklejka z kontynentami. Ich, jak wiadomo, mamy do wyboru aż siedem (zakładając, iż Europę i Azję policzymy oddzielnie). Każdy z nich oferuje nam inne motywy, inne akcenty i inną kolorystykę. Warto zastanowić się, co konkretnie ma wnieść do pomieszczenia dana naklejka. Kontynenty to szereg możliwości dekoracyjnych, o których zaraz opowiemy coś więcej!

Naklejka na ścianę: kontynenty półkuli południowej

Pasjinują nas odległe krainy. Bez względu na to, czy mowa tu o rozległych piaskach Sahary, amazońskich dżunglach czy australijskich stepach – każde z tych miejsc posiadało w sobie pierwiastek tajemnicy i przygody. Ilu z nas zaczytywało się w młodości w przygodach Tomka Wilmowskiego z cyklu książek Alfreda Szklarskiego? Na pewno w niejednym obudziły one żyłkę odkrywcy i badacza nieznanych lądów!

Jeżeli więc nadal drzemią w nas marzenia o odległych krainach, wyraz temu może dać właśnie taka naklejka. Kontynenty takie jak Afryka, Ameryka Południowa czy Australia to prawdziwe kopalnie ciekawych wzorów, które wprowadzą w swoim otoczeniu odrobinę (a w większych rozmiarach – solidną porcję!) egzotyki. Cześć motywów to dość proste i oczywiste rozwiązania, jak na przykład fotografie przyrody czy zabytków. Ale zdecydować możemy się także na nieco mniej sztampowe wzory. Ścienna naklejka kontynenty może przedstawiać również w formie etnicznego motywu albo unikatowej grafiki. Geometryczne zebry czy lwy to oczywiste nawiązania do Afryki, a bumerangi albo kangury to doskonały wybór dla wszystkich, którzy w swoim domu chcieli by poczuć nieco klimatu odległej Australii.

Naklejka na ścianę – kontynenty wschodu i zachodu

Szukając ciekawych wzorów nie musimy koniecznie patrzeć na południe. Nie mniej interesujące będą inne kierunki – wschód oraz zachód. Co takiego oferuje naklejka z kontynentami takimi jak Ameryka Północna albo Azja? W tym pierwszym przypadku, szczególnie popularne są wszelkie wzory z USA, Kanady oraz Meksyku. Statua Wolności, flagi, mapy, etniczne motywy ludowe – to tylko kilka przykładów.

  • Interesującą opcją są ozdoby odwołujące się do meksykańskiej kultury. Pełno pośród nich wielokolorowych grafik, których sama obecność na ścianie podkręci temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni!

Nie mniej atrakcyjne są naklejki z przeciwnego kierunku – wschodu, które zazwyczaj odwołują się do motywów azjatyckich. W tym przypadku również mamy do wyboru bardzo wiele możliwości. Niektórzy na pewno chętnie będą oglądać na swoich ścianach orientalne pejzaże, albo zabytki takie jak Wielki Mur, hinduskie świątynie czy japońskie pałace. Alternatywą są natomiast nawiązania do kultury czy kuchni wschodu. Sushi, litery z chińskiego lub japońskiego alfabetu albo flagi państw – oto kilka przykładów takich naklejek na ścianę. Kontynenty jako motyw możemy przecież traktować bardo szeroko, dowolnie bawiąc się konwencją.

W krainie lodu

Kiedy wymieniamy w myślach kontynenty, często zdarza nam się zapomnieć o jednym z nich – a mianowicie o Antarktydzie. Spokojnie - nie został on pominięty w naszej ofercie naklejek na ściany! Choć w tym przypadku trudno byłoby zaproponować grafiki nawiązujące do kultury czy historii, to jednak ten lodowy kontynent oferuje nam wspaniałe krajobrazy, pełne puszystego śniegu oraz niesamowitych lodowych tworów.


Inne tematy zdjęć

taj mahal; alfabet Stołówka pilot creative girls budda posąg california beach Bankowiec