-55% NA WSZYSTKIE PRODUKTY !  Jeszcze tylko
   
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Nowoczesne fototapety - abstrakcja, minimalizm, geometria

Fototapety już od dłuższego czasu stanowią oryginalny wystrój ścian w mieszkaniach i biurach. Możemy wybierać spośród ogromnej liczby fototapet w różnorodnych stylach i wzorach. Właściwie do każdego wnętrza można dobrać odpowiednią ścienną dekorację. Od małego biura, poprzez przedpokój, po pokój dziecięcy – dosłownie do każdego pomieszczenia można wybrać idealną fototapetę.

Nowoczesne fototapety to nic innego jak przebogata oferta wzorów. Dlaczego? Bowiem dla każdego „nowoczesny” może oznaczać coś innego! Dla jednej osoby będą to geometryczne wzory, dla drugiej – obowiązkowo odcienie szarości, dla trzeciej – fototapeta 3D, dla czwartej – tylko mocne kolory pasujące do modernistycznego salonu. Jak widać: każda z tych osób będzie mieć rację! Nowoczesne fototapety będą pasować do wielu wnętrz, trzeba je jedynie dopasować do danego pomieszczenia. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na barwy i kształty. Co innego wybierzemy do biura, a co innego do sypialni czy przedpokoju. A przecież do każdego z tych pomieszczeń nowoczesna fototapeta może pasować idealnie. To doskonała propozycja dla osób, które chcą w pewien sposób odświeżyć wnętrze lub nadać mu zupełnie nowego wyrazu.

Nowoczesna tapeta do salonuNowoczesna fototapeta do salonu - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Nowoczesne wnętrza, tylko z nowoczesnymi fototapetami!

Nie da się ukryć, że nowoczesność bywa rozmaita. Awangardowe lub geometryczne wzory świetnie sprawdzą się w salonie lub kuchni. Nowoczesne fototapety do kuchni powinny być wpasowane do tego, mimo wszystko, bardzo ważnego dla mieszkania pokoju. Ogromną zaletą nowoczesnych fototapet jest ich różnorodność pod względem kolorystycznym, dzięki czemu bez większych problemów można dostosować dekorację do kolorów wnętrza. Do kuchni jasnych i przestronnych będą pasować fototapety albo równie jasne, albo z kontrastowymi wzorami, np. w szachownicę. Do kuchni czy jadalni ciemnych będą z kolei odpowiednie fototapety błękitne, jasnoszare, zielone lub w odcieniach bieli. Nie warto ozdabiać ściany ciemnymi obrazami lub fototapetami, ponieważ zupełnie zatracą się na takim tle. W takim wypadku zdecydowanie lepiej bazować na kontrastach.

Nowoczesna tapeta do sypialni
Nowoczesna tapeta do sypialni - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

Jaka fototapeta do salonu?

Salon, czyli pokój dzienny, to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Co więcej – jest to pomieszczenie, które pełni wiele funkcji. W wielu domach jest to także jadalnia lub pokój, w którym się pracuje. Najczęściej spędza w nim czas cała rodzina. W salonie może znajdować się telewizor, duży stół, kwiaty, przy salonie najczęściej jest balkon. W wielu przypadkach jest to największy pokój w domu bądź mieszkaniu. I do tego właśnie pomieszczenia najczęściej zapraszamy gości. Nowoczesna fototapeta do salonu musi więc charakteryzować się wieloma czynnikami. Przede wszystkim nie powinna zaburzać harmonii pokoju. Jeśli nasz salon jest jasny, przestronny i słoneczny, warto dopasować do niego fototapetę radosną. Wśród nowoczesnych i awangardowych wzorów można odnaleźć fototapety z krajobrazami – czy to miejskimi, czy przyrodniczymi – które świetnie wpasują się właśnie do pokoju dziennego. W ten nurt wpisują się także fototapety 3D, czyli fototapety trójwymiarowe. Wyróżniają się one nieskazitelną wręcz jakością wydruku. Świetnie nadają się właśnie jako ozdoba salonu. Na tego typu dekoracji ważna jest dbałość o detale.

Fototapeta 3d do salonu
Fototapeta 3d do salonu - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Nowoczesność w sypialni

Sypialnia to kolejne pomieszczenie, które powinno udekorowane jak najlepiej. Obok piękna, ważna jest także wygoda. Krótko mówiąc: sypialnia musi być przytulna. To tam odpoczywamy, regenerujemy siły, wyciszamy się. Nowoczesne fototapety do sypialni mogą przedstawiać przepiękne zmysłowe obrazy, np. całego ciała czy ust. Ale daleko takim wizerunkom do wulgarności! Wręcz przeciwnie, są to fototapety bardzo wyszukane, intymne, gustowne. Wybrane ze starannością, staną się wyjątkową ozdobą sypialni. W zależności od tego, co nas uspokaja, warto także rozważyć fototapetę z dmuchawcami, kwiatami czy morskim krajobrazem. Wszystkie te wzory mogą wpasować się w nurt fototapet nowoczesnych, wszystko zależy od tego, jaki dokładnie design zostanie zastosowany.