-42%  NA WSZYSTKIE PRODUKTY !   Jeszcze tylko 

Naklejki na meble dla dzieci

Bez wątpienia jako dzieci nie mamy zielonego pojęcia o tym, czym jest gust, nie mówiąc już o aranżacji wnętrz. Dobranie odpowiednich dodatków do pokoju dziecka spoczywa zatem na barkach rodziców, którzy temat ten powinni wziąć na poważnie. Każdy element znajdujący się pomieszczeniu malucha może znakomicie wpłynąć na rozwój jego wyobraźni. Jakie zatem dekoracje do pokoju dziecięcego warto wybrać, aby z jednej strony pasowały do tych najmłodszych, jednak spełniały również swoją rolę, kiedy dzieci podrosną?

Jak połączyć ze sobą odpowiednie kolory?

Po pierwsze kolory. Zanim skupimy się na konkretnych dekoracjach i dodatkach, należy wybrać odpowiednią kolorystykę, która zakróluje w pokoju dziecka. W ostatnich latach zdecydowanym hitem jest połączenie koloru szarego, białego i miętowego. Taki zestaw pasuje zarówno do dziewczynki, jak i chłopca. W pokojach dla najmłodszych świetnie sprawdzą się wszystkie pastelowe barwy, należy je jednak odpowiednio ze sobą połączyć, aby w pomieszczeniu nie było zbyt mdło. 

Pastele to delikatne barwy, które idealnie sprawdzą się w pokoju niemowlaka
Pastele to delikatne barwy, które idealnie sprawdzą się w pokoju niemowlaka - redro.pl

Poszczególne barwy mają również swoje znaczenie i potrafią wywrzeć duży wpływ na samopoczucie człowieka. Biały odpręża i daje poczucie przestrzeni, niebieski pomaga się wyciszyć i działa uspokajająco, natomiast żółty rozwesela i pomaga w podejmowaniu decyzji. Dodatki do pokoju dziecięcego powinny być dopasowane do barw, które staną się bazą i tłem dla różnego rodzaju lampek, mebli czy naklejek na meble i ściany. 

Dekoracje do pokoju dziecka rozwijające wyobraźnię 

Po wybraniu odpowiedniej kolorystyki przychodzi czas na dodatki do pokoju dziecka i ciekawe dekoracje. Najlepiej, aby pobudzały one nie tylko wyobraźnię, ale także były wartościowe edukacyjne. Warto zastanowić się nad ciekawym oświetleniem. Lampy do postawienia na szafce czy żyrandole dla dzieci mogą przybrać kształty samolotów, misiów, kwiatów a nawet modnych w ostatnim czasie flamingów. Drewniane dekoracje w postaci różnych figurek nie tylko ozdobią pokój, ale także idealnie będą nadawać się do zabawy. Co więcej, drewno to jeden z najtrwalszych materiałów, który przetrwa nawet bardzo wymyślne harce najmłodszych.

Leśny wzór ze zwierzątkami dopasujesz zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki
Leśny wzór ze zwierzątkami dopasujesz zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki - redro.pl

Znakomicie w pokoju dziecka prezentują się również poduszki w różnych kształtach (chmurki, słoneczka czy króliczki) służące jako przytulanka podczas zasypiania. To jednak niejedyna ich rola. Jeśli na poduszkach pojawią się oczka, nos i usta, z łatwością można wykorzystać je do zabawy w teatrzyk. A co może pojawić się na ścianach? Oczywiście naklejki do pokoju dla dziecka znakomicie ozdobią ich powierzchnię. Czy gdzieś jeszcze można je wykorzystać? Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak ozdobić meble, takie naklejki sprawdzą się idealnie. Pamiętaj, że dekoracje dla dziewczynek to zupełnie inne wzory i inna kolorystyka. Wśród kolorów prym będą wiodły odcienie: różowego, pomarańczowego, czerwonego, błękitnego, jasnozielonego czy turkusowego. W tym przypadku kolorystyka będzie jaśniejsza, przeważać mogą odcienie pastelowe, choć nie jest to reguła. Jeśli chodzi o wzory, to na naklejkach na meble dla dziewczynek zauważyć możemy księżniczki, motyle, drzewa, kolorowe zwierzątka, jednorożce, koty, wróżki, baletnice, ptaki, cz syreny. 

 Ze względu na oryginalny motyw, naklejka z jednorożcami będzie mogła zdobić pokój Twojej pociechy przez kilka dobrych lat
Ze względu na oryginalny motyw, naklejka z jednorożcami będzie mogła zdobić pokój Twojej pociechy przez kilka dobrych lat
- redro.pl

Naklejki do pokoju dziecięcego na ścianę i nie tylko

Pięknie pomalowane ściany aż proszą się o to, aby coś na nich powiesić. Mogą być to ciekawe obrazy lub plakaty. Świetnie sprawdzą się również naklejki, które mogą zajmować powierzchnię całej ściany lub tylko jej część. Gdzie jeszcze można wykorzystać kolorowe naklejki? Oczywiście na meblach. Jeśli lubicie nietypowe komody, łóżeczka czy szafy, jednak nie jesteście w stanie znaleźć nic gotowego, spróbujcie zastanowić się, jak ozdobić meble samodzielnie. Znakomitym pomysłem będzie naklejka z kolorowymi napisami lub czarno-białymi, trójwymiarowymi literami i cyframi. Dziecko szybko nauczy się odczytywania liter i cyfr, ale także będzie miało przed oczami wzornik, dzięki któremu w krótkim czasie nauczy się pisać. 

Naklejka z alfabetem nie tylko świetnie ozdobi mebel, ale także będzie służyła jako materiał edukacyjny
Naklejka z alfabetem nie tylko świetnie ozdobi mebel, ale także będzie służyła jako materiał edukacyjny - redro.pl

Jak jeszcze można ozdobić meble? W przypadku najmłodszych na szuflady komody można nakleić naklejkę, na której pojawią się chmurki i balony lub zwierzęta, o których będzie można odpowiadać bajki. W sklepach oferujących taki dodatek można znaleźć naklejki o przeróżnych wzorach i kolorach. Bez problemu zatem będzie można dopasować naklejki do barw dominujących w pomieszczeniu.

Naklejkę z egzotycznymi zwierzątkami dopasujesz do drewnianych, jasnych mebli
Naklejkę z egzotycznymi zwierzątkami dopasujesz do drewnianych, jasnych mebli - redro.pl

Jak ozdobić meble w pokoju dziecka krok po kroku 

Jak zabrać się do ozdobienia mebli naklejkami? Czy to trudne zadanie, z którym poradzą sobie jedynie specjaliści? Oczywiście, że nie. Wystarczy podstawowa wiedza, pewna ręka i mebel zyska drugie życie. Odświeżanie w ten sposób starych komód czy szaf to niezwykle ekologiczny sposób, dzięki któremu w kieszeni zostaje trochę grosza. Oto instrukcja naklejania naklejki na meble w kilku krokach:

  • Powierzchnię dokładnie przetrzyj ściereczką, aby pozbyć się kurzu i zabrudzeń.

  • Rozłóż naklejkę na płaskiej powierzchni, aby zdążyła się rozprostować, jeśli wcześniej była zwinięta.

  • Przygotuj suchą ściereczkę i raklę.

  • Na meblu wyznacz miejsce, w którym chcesz przykleić naklejkę (nie trzeba tego robić, jeśli naklejka ma pokryć całą powierzchnię drzwiczek lub szuflady).

  • Naklejka z jednej strony będzie miała folię, a z drugiej papier. Podczas odklejania całość wzoru powinna zostawać na folii.

  • Przyłóż do powierzchni naklejkę jednym bokiem, od góry lub od prawej/lewej strony. Zacznij naklejać, przecierając przyklejoną część ściereczką.

  • Aby pozbyć się pęcherzyków, raklą delikatnie przesuń po folii od góry do dołu. Raz jeszcze dokładnie dociśnij folię.

  • Zacznij ściągać folię, rozpoczynając od jednego z górnych rogów.

  • Gotowe! Twój mebel wygląda znakomicie!

Naklejka z balonami na tle niebieskiego nieba może być świetnym akcentem kolorystycznym w jasnym wnętrzu
Naklejka z balonami na tle niebieskiego nieba może być świetnym akcentem kolorystycznym w jasnym wnętrzu - redro.pl

Jak widać, naklejki na meble dla dziecka to niełatwa sprawa, ale można też jakoś z niej wybrnąć. A przy tym – udekorować pokój dzieci w taki sposób, aby miło spędzały tam czas. Teraz pytanie, jak ozdobić meble, nie będzie już rodziło wątpliwości. Naklejki na szafę czy komodę to idealny wybór, który sprawi, że zwykły mebel zamieni się w piękny i kolorowy dodatek do pokoju dziecka.

Artykuł napisała Anna Respondek - Dądela