-50%  NA WSZYSTKIE PRODUKTY !    Jeszcze tylko 
Terminowa realizacja zamówień. Bezpieczna dostawa.
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Zielono mi, czyli powitajmy Greenery - najnowszy kolor Pantone na rok 2017!

Choć zima jeszcze w pełni, a do upragnionego przez wszystkich ciepła i słońca zostało nam dobrych kilka miesięcy, to jesteśmy przeszczęśliwi, że Instytut Pantone obudził wiosnę nieco wcześniej. Co mamy na myśli? Od wielu już lat przedsiębiorstwo to ogłasza kolory roku Pantone, które przez 12 najbliższych miesięcy będą nam towarzyszyć nie tylko w świecie mody, ale także w dziedzinie sztuki i designu. Sztab wykwalifikowanych specjalistów dokonuje wnikliwej analizy trendów kolorystycznych, jakie dominowały przez ostatnie 365 dni i tworzy paletę nowych, najbardziej pożądanych ich zdaniem odcieni. Wśród 10 kluczowych kolorów, które będą wyznaczać modowe trendy w 2017 roku znalazł się zachwycający odcień świeżej zieleni. Proszę Państwa, przedstawiamy Wam Greenery – najbardziej gorący kolor nadchodzącego roku!

Fototapeta Greenery w stylu grungeFototapeta Greenery w stylu grunge - Redro.pl, inspirację przygotowała: Monika

Królowa i jej dwór, czyli Greenery i kolory roku Pantone

Najważniejszy kolor Pantone ogłaszany jest przez firmę co roku od 1999 r. Ta stosunkowo niedługa tradycja weszła jednak na stałe do świata mody i designu i jest jednym z najistotniejszych wyznaczników dla producentów i projektantów. Do tej pory czynnikiem dominującym przy tworzeniu nowej palety były oczywiście względy estetyczne. W tym roku jednak Instytut sięgnął głębiej i wybrał odcień, który jest nie tylko piękny, ale także bogaty w znaczenia.
Greenery - kolor Pantone na 2017 rok – jest nie tylko żywym i świeżym akcentem. Ma także symbolizować nowy początek. Tak jak świeża trawa i młode pączki na drzewach zwiastują nadejście wiosny, tak Greenery kojarzyć ma się ze wszystkim co nowe, świeże i naturalne. Właśnie dlatego pozostałe kolory roku Pantone również nawiązują do odcieni, które możemy znaleźć w przyrodzie, a ich nazwy, jak co roku, zachwycają: Primrose Yellow, Pale Dogwood, Hazelnut, Island Paradise, Flame, Pink Yarrow, Niagara, Kale i Lapis Blue. W oficjalnym oświadczeniu Instytutu, wiceprezes wyjaśniła, że tegoroczne kolory Pantone, a zwłaszcza Greenery, zostały wybrane jako reakcje na obecną sytuację polityczną i społeczną świata. Czas podziałów i konfliktów skłonił ich do powrotu do natury, do świata przyrody wobec którego wszyscy jesteśmy równi. Zieleń ma się stać nie tylko modnym akcentem 2017 roku, ale także symbolicznym początkiem i nadzieją na lepszą rzeczywistość.

Obudźmy w sobie wiosnę - kolory Pantone w naszym wnętrzu

Kolory Pantone wzornik na 2017 rok to zachwycające połączenie delikatnych i wyrazistych odcieni. Perfekcyjnie skomponowana paleta sprawia, że każdy znajdzie idealne dla siebie zestawienie. Wśród subtelnych, pastelowych wręcz barw warto wymienić pudrowy Pale Dogwood czy Hazelnut, natomiast na przeciwnym biegunie znajdują się takie kolory jak intensywny Pink Yarrow czy Lapis Blue. Wśród 10 wytypowanych przez Instytut Pantone odcieni najbardziej uniwersalnym i ponadczasowym jest jednak Greenery.

  • Jego moc tkwi przede wszystkim w nawiązaniu do przyrody. Gdy patrzymy na tą świeżą, ożywczą zieleń widzimy pierwsze dni wiosny, młodą trawę przebijającą się spod śniegu i małe pączki na gałęziach, które tylko czekają na pierwszy cieplejszy dzień by rozkwitnąć. Takie skojarzenie sprawia, że patrząc na kolor Pantone stajemy się od razu bardziej wypoczęci, zrelaksowani i zadowoleni.
  • Jego wartość polega również na tym, że jest niezwykle uniwersalnym odcieniem. Greenery pasuje zarówno do delikatnych, jak i energetycznych kolorów, znakomicie komponuje się z ciepłymi jak i chłodnymi barwami, tworzy zgrany duet zarazem ze stonowanym Island Paradise, jak i wibrującym Flame. Kolory roku Pantone to gotowa paleta, z której możemy czerpać inspiracje do odświeżenia naszego wnętrza. I choć do modowych i dekoratorskich trendów można podchodzić z rezerwą i dystansem, będąc świadomym ich efemeryczności, to salon, kuchnia czy sypialnia urządzona w zachwycającym, zielonym kolorze będzie ponadczasowym rozwiązaniem. Jeśli więc, tak jak i my, zamierzasz przeprowadzić zieloną rewolucję w swoim wnętrzu, podpowiemy Ci, jak najszybciej i najefektowniej to zrobić. Doskonałym rozwiązaniem będą fototapety. Dzięki nim błyskawicznie i spektakularnie odmienisz wygląd swojego mieszkania.

Fototapeta w kolorze Pantone kropkiFototapeta w kolorze Pantone kropki - Redro.pl, inspirację przygotowała: Monika

Szybka metamorfoza, czyli fototapety w modnym kolorze Greenery

Jeśli nie masz czasu na malowanie pokoju lub zwyczajnie przerażą Cię wizja gruntownego remontu, rozchlapanej farby i ogólnego chaosu jaki towarzyszy takim przedsięwzięciom, proponujemy Ci o wiele łatwiejsze rozwiązanie. Praktyczna, modna i stylowa fototapeta sprawi, że w mgnieniu oka wprowadzisz do wnętrza najgorętszy zielony kolor Pantone. Wśród niezwykle bogatej oferty wzorów możesz sięgnąć zarówno po realistyczne przedstawienia ze świata natury, minimalistyczne desenie czy proste, geometryczne wzory 3D. Wszystko zależy od wystroju, jaki panuje w aranżowanym przez Ciebie pokoju oraz efektu, jaki pragniesz osiągnąć. W przypadku kameralnego pomieszczenia, które chcesz nieco powiększyć, trójwymiarowe fototapety z przestrzennym wzorem będą najlepszym rozwiązaniem. Sięgnij po abstrakcyjny, geometryczny wzór, który doda optycznie kilka metrów kwadratowych – oczywiście w modnym, zielonym kolorze. Jeśli jednak dysponujesz przestronnym salonem i nie potrzebujesz sięgać po dekoratorskie tricki, minimalistyczna w wyrazie fototapeta o ponadczasowym deseniu będzie strzałem w dziesiątkę. Zielone paski, groszki, kreski, zygzaki lub wzory bazujące na złudzeniu optycznym świetnie ożywią wnętrze. Kolor Greenery będzie wyrazistą dominantą, a dzięki uniwersalnemu charakterowi bez kłopotu wkomponujesz go do aranżowanego pokoju.

Kropka nad i – zielony akcent ożywi aranżację

Nie będziemy zaprzeczać - zaproponowany przez Instytut Pantone zielony kolor skradł nasze serce. Rozumiemy jednak, że każdy ma inny gust, a zielona rewolucja w mieszkaniu nie jest rozwiązaniem dla każdego. Jeśli więc soczysta fototapeta w odcieniu Greenery nie jest dla Ciebie, możesz zdecydować się na niewielki, subtelny akcent, który dyskretnie wprowadzi ten odcień do wnętrza. Co powiesz na minimalistyczny plakat w eleganckiej antyramie przedstawiający hipsterski trójkąt? A może obraz na płótnie z zielonymi roślinami czy soczystymi liśćmi lub dekoracyjne naklejki na ścianę i meble? Dzięki nim w dowolnie wybranym przez siebie miejscu będziesz mógł wprowadzić ozdobę, która całkowicie zmieni wygląd Twojego wnętrza. Sylwetki ptaków, elegancki napis lub etniczne wzory utrzymane w modnym kolorze będą świetnym akcentem dekoracyjnym, który w każdej chwili będziesz mógł odkleić lub przekleić.
Pamiętajmy jednak, że wytypowany przez Instytut zielony odcień nie jest naszą jedyną możliwością. Kolory Pantone i wzornik na 2017 rok to niezwykle szeroka i różnorodna paleta barw. Każda z nich odznacza się unikalnym charakterem, który otwiera przed nami nieograniczone wprost dekoratorskie możliwości!

Plakat typograficzny w kolorze Pantone 2017Plakat typograficzny w kolorze Pantone 2017 - Redro.pl, inspirację przygotowała: Monika

Inne artykuły

Inspiracje