-55% PROMOCJA NA WSZYSTKIE PRODUKTY.   Jeszcze tylko
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Tapeta mapa świata dla dzieci - pasjonująca lekcja geografii

Dzieci z chęcią poznają otaczający świat, dlatego pracując nad stylizacją mieszkania nie możemy zapomnieć o wprowadzeniu elementów, które wpłyną na wyobraźnię naszych pociech. Edukacyjna mapa świata dla dzieci to jedna z takich kreatywnych propozycji. Mapa zastąpi inne graficzne detale, a przy okazji będzie stanowić oryginalne urozmaicenie przestrzeni.

FOTOTAPETA MAPA ŚWIATA W SALONIE, W KUCHNI, A MOŻE W POKOJU DZIECKA?

Jeszcze do niedawna wielkoformatowe mapy wisiały wyłącznie w szkolnych klasach. Jednak ich różnorodność zainspirowała projektantów wnętrz, którzy włączyli schematy miast i kontynentów do klasycznych aranżacji. Efekt jest imponujący! Co ciekawe, mapa ścienna jest uniwersalną dekoracją – sprawdzi się zarówno w nowoczesnym lofcie, jak i w przytulnym pokoiku dziecięcym, bądź kolorowym wnętrzu zamieszkiwanym przez nastolatka. W dwóch ostatnich miejscach taka grafika będzie pomysłowym źródłem wiedzy. Estetycznie wykonana i pomysłowo wcielona do obowiązującej stylizacji, z pewnością zaintryguje dzieciaki i zmotywuje do nauki! Naukowcy przyznają, że dzieci najefektywniej zapamiętują to, co widzą. Mapa świata dla dzieci to sprytny sposób na bezstresowe przyswajanie wiedzy przez najmłodszych. Znajdźcie propozycje map, które najbardziej Wam odpowiadają! Czy będą to stylizowane, stare mapy, a może subtelne szkice i mapy topograficzne? Wybór jest ogromny!

Fototapeta mapa świata dla dzieckaFototapeta mapa świata dla dziecka - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

FOTOTAPETA – MAPA ŚWIATA DLA DZIECI

Mapa może być odpowiedzią na kryzys aranżacyjny w pokoju naszych maluchów. Jeśli poszukujecie motywu graficznego, który byłby atrakcyjny dla najmłodszych, a do tego mógłby przetrwać we wnętrzu przez kilka dobrych lat – zdecydujcie się właśnie na mapę świata dla dzieci na ścianę. 

  • Wielkoformatowa mapa ma taki sam charakter jak klasyczna tapeta i fototapeta. Przytwierdzając ją do jednej ze ścian pokoju stworzymy intrygującą stylizację.
  • Pamiętajmy, że tego typu print zazwyczaj jest dość wyrazisty. Postarajmy się, by to mapa stanowiła najważniejszy element estetyki przestrzeni i to wokół niej organizujmy pozostałe dekoracje. Najlepiej, by występowały one w umiarkowanej ilości – wówczas unikniemy chaotycznego przemieszania.
  • Taka tapeta-mapa świata dla dzieci nie lubi konkurencji. Umieśćmy ją w nad biurkiem, albo na ścianie przy łóżku. Pozostałe płaszczyzny potraktujmy łagodnym kolorem, np. pastelową lub popielatą farbą.

Mapa świata dla dzieci na ścianę w pokoju powinna być rozsądnie dobrana. Drodzy rodzice – wybierajcie takie mapy, które będą czytelne dla Waszych pociech. Zbyt szczegółowe plansze mogą rozpraszać uwagę, a nawet zniechęcać do poznawania tajemnic świata. Nie musimy decydować się na mapę kuli ziemskiej – ciekawie sprawdzi się np. mapa obu Ameryk, plan Londynu, Warszawy lub mapa Europy dla dzieci do wydruku. Producenci dekoracji graficznych pozwalają na dowolne określenie tematu grafiki. Print nie musi zajmować całej ściany, ale może np. znaleźć się na jej fragmencie.

Fototapeta kontynentyFototapeta kontynenty i zwierzęta - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

NAUKA? Z PRZYJEMNOŚCIĄ!

Walory dekoracyjne i edukacyjne takiej mapy świata dla dzieci są niezaprzeczalne. Nowoczesna forma graficzna z powodzeniem może być wykorzystywana nie tylko w prywatnych wnętrzach, ale i np. w szkole, przedszkolu lub w świetlicy. Możemy wybrać mapę świata dla dzieci do wydruku, która pokryta jest zmywalną powłoką. Dzięki temu utrzymanie estetyki ścian stanie się bezproblemowe. Mapa świata dla dzieci jako fototapeta to wygodny i pomysłowy sposób na aranżacyjną nudę.

Fototapeta na ścianę mapa świataFototapeta na ścianę mapa świata po angielsku - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

FOTOTAPETY Z KONTYNENTAMI - ŚCIĄGA Z GEOGRAFII (NIE TYLKO DLA DZIECIAKÓW!)

W taki sposób możemy dekorować nie tylko pomieszczenia typowo dziecięce. Przedpokój natychmiast nabierze fascynującego wydźwięku, kiedy na jednej ze ścian znajdzie się mapa stylizowana na okres wielkich odkryć geograficznych. Inspirując się taką estetyką warto zwrócić uwagę na kompozycje w nurcie kolonialnym. Naturalny i zarazem efektowny wydźwięk takiej aranżacji podkreślimy właśnie poprzez starą mapę umieszczoną w centralnym miejscu. Również fani minimalizmu znajdą coś dla siebie – mapy jako typograficzne wariacje prezentują się znakomicie. Macie już jakiś pomysł?