-42%  NA WSZYSTKIE PRODUKTY !    Jeszcze tylko 
Terminowa realizacja zamówień. Bezpieczna dostawa.
UKRYJ

Styl pop art - kolorowa aranżacja wnętrz

Styl pop-art został zapoczątkowany po II wojnie światowej – jego przedstawiciele czerpali pomysły przede wszystkim z abstrakcji, surrealizmu, komiksów i reklam. Cechą charakterystyczną kierunku jest silne przywiązanie do przedmiotów codziennego użytkowania – artyści szukali inspiracji w kulturze masowej i w scenerii wielkiego miasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zainspirowała się stylem artystycznym i przy użyciu popularnych deseni nadała swoim wnętrzom wyrazisty, pop-artowski charakter. Grafiki, plakaty, fototapety i obrazy pop art, nawiązujące do popularnego w XX wieku kierunku sztuki współczesnej, pozwolą Ci wprowadzić do wnętrza namiastkę popkulturowego szaleństwa. Dzięki odpowiednim kolorom, dodatkom i akcentom ściennym pomieszczenie zyska na kontrastowej oraz efektownej aranżacji. 

Fototapeta pop art w stylu komiksowymFototapeta pop art w stylu komiksowym - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Wnętrza w stylistyce pop-art

Pop-artowska stylistyka charakteryzuje się odważnym łączeniem kolorów i wykorzystywaniem wyrazistych, popkulturowych wzorów oraz motywów do dekoracji wnętrz.

  • W salonie z powodzeniem wykorzystasz tęczowe, niezwykle barwne i nasycone elementy w odcieniu fioletu, żółci, pomarańczy, zieleni oraz czerwieni – od mebli – po wyraziste ramki na zdjęcia. 
  • W pomieszczeniu sprawdzi się doskonale kolaż, złożony z różnorodnych elementów – może być odrobinę surrealnie i fantazyjnie – im więcej kolorów i im bardziej szalone łączenia, tym bardziej pop-artowski charakter zapewnisz swojemu wnętrzu. 
  • W przestrzeni, inspirowanej kierunkiem sztuki lat 60-tych zastosujesz niedrogie, a przy tym intrygujące dodatki – plastikowe kubki i krzesła, poduszki z futerkiem, desenie dekoracyjne, zaczerpnięte z filmów animowanych oraz komiksów. Graficzne i kontrastowe motywy idealnie oddają klimat pop-artowskiej sztuki – są wspaniałym sposobem na wyeksponowanie aranżacji.

W naszej kolekcji znajdziesz różnorodne akcenty ścienne – od grafik, ilustracji i plakatów – po inspirujące obrazy w stylu pop art i fototapety pop art, a w tym także abstrakcyjne kompozycje. Dzięki temu z pewnością znajdziesz detal wnętrzarski, który wspaniale wkomponuje się w wystrój Twojego mieszkania.

Ikony na obrazie lub fototapecie pop art

Wnętrza w stylu pop-art nierzadko są przesadzone i krzykliwe – nie musisz urządzać w ten sposób całego pomieszczenia. Wystarczy jedynie kilka akcentów, nawiązujących do sztuki – przy użyciu obrazu pop art z pewnością uatrakcyjnisz aranżację, nie narażając przestrzeni na nieestetyczny wygląd. Najpopularniejsze dodatki ścienne to obrazy lub fototapety pop art ikon popkultury – Marylin Monroe i Audrey Hepburn. Kolorowe dekoracje możesz oprawić i zawiesić lub przykleić nad łóżkiem, kanapą lub komodą – sprawdzą się idealnie w salonach i sypialniach, zaaranżowanych z pop-artowskim rozmachem. Akcenty będą wyrazistą oprawą jasnych ścian – wyeksponują urok graficznych deseni, geometrycznie wyprofilowanych foteli i intensywnie barwionych elementów wystroju. W naszej kolekcji znajdziesz fototapety i obrazy pop art z przedstawicielami kierunku oraz z innymi graficznymi postaciami. Dzięki temu z powodzeniem wkomponujesz w swoje wnętrze wizerunek najsłynniejszych gwiazd ubiegłego wieku.

Fototapeta pop art z sylwetkami ludziFototapeta pop art z sylwetkami ludzi - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Obrazy i fototapety w stylu pop art: kolorowe akcenty w aranżacji

Fototapeta pop art wprowadzi do minimalistycznej, stonowanej przestrzeni wyrazisty akcent i kolor. Wśród różnorodnych deseni i motywów znajdziesz efektowne grafiki i kompozycje malarskie, inspirowane sztuką bądź przedstawiające dzieła najważniejszych mistrzów tego stylu. Modernistyczną przestrzeń możesz ozdobić pop art obrazem inspirowanym pracami Andiego Warhola – ścienny detal ożywi pomieszczenie i nada mu inspirujący wygląd. W naszej kolekcji znajdziesz akcenty w różnorodnych motywach – możesz wybrać obrazy lub fototapety w stylu pop art, przedstawiające ludzi w abstrakcyjnej, kontrastowej i kolorowej odsłonie, uniwersalne wzory ze zwierzętami i samochodami lub geometryczne kompozycje. Nowoczesne lofty i artystyczne studia z powodzeniem udekorujesz wydrukami, inspirowanymi prasą, komiksem i kreskówkami. Dekoracje w stylu popart - np. fototapety i obrazy, to idealna propozycja dla wszystkich tęskniących za barwnymi wnętrzami, których bazę stanowią kontrastowe rozwiązania aranżacyjne – gdzie róż współgra z pomarańczą, a biała ściana staje się tłem dla niezliczonej ilości kolorowych bibelotów. Jeśli jesteś miłośniczką aranżacji, inspirowanych światem pop-artowskiej sztuki, wprowadź do swojego pomieszczenia jaskrawe akcenty w postaci kilku obrazów pop art lub jednej fototapety z kolorowym elementem. Sklep redro.pl umożliwia zakup dekoracji ściennych w wybranych przez Ciebie wymiarach – przy ich użyciu możesz spersonalizować domową przestrzeń bez wysiłku!

Fototapeta pop art do salonuFototapeta pop art do salonu - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Urok plakatów pop art

Jeśli aranżujesz niezobowiązujące wnętrze, charakteryzujące się artystyczną swobodą – do oprawy ściany możesz wykorzystać barwne i wyraziste plakaty pop art. Akcenty ścienne sprawdzą się doskonale w twórczym atelier lub lokalu przeznaczonym do kreatywnej pracy – uprzyjemnią czas i staną się dodatkowym źródłem inspiracji. Plakaty pop art możesz oprawić w ramki i wykorzystać do dekoracji pokoju młodzieżowego – wprowadzą do przestrzeni urok popkultury. Portret Marylin uszczęśliwi nastolatkę, a ścienne akcenty z muzycznymi idolami z pewnością zadowolą nastoletniego fana rocka. Plakaty pop art wykorzystasz nie tylko w modernistycznych aranżacjach – graficzne detale sprawdzą się doskonale w przestrzeni, urządzonej w eklektycznej stylistyce oraz w pomieszczeniach, zaaranżowanych w stylu vintage. Klimatyczne wnętrze zyska w ten sposób wyrazistą i niezobowiązującą oprawę – kolorowe ilustracje wprowadzą do niego pozytywną energię, optymizm oraz humor. W naszej kolekcji znajdziesz plakaty, zaprojektowane przez najlepszych grafików i artystów XX wieku – przy ich pomocy w mgnieniu oka wpasujesz w ścianę swoją ulubioną odsłonę stylu pop art i twórczość przedstawicieli tego kierunku.