-42%  NA WSZYSTKIE PRODUKTY !   Jeszcze tylko 
Terminowa realizacja zamówień. Bezpieczna dostawa.
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Poznaj ekologiczne opakowania naszych produktów i sprawdź, co można z nich zrobić!

Kilkadziesiąt lat temu powszechne było stosowanie wielorazowych opakowań zrobionych z naturalnych surowców. Zamiast plastikowych butelek napoje sprzedawano w szklanych, które należało zwrócić do sklepu, a na zakupy chodziło się z siatką, ale nie foliową, a zrobioną z bawełnianych sznurków. Wiele lat temu plastik zrewolucjonizował nasze życie, ułatwiając nam, jak się wtedy wydawało, codzienne czynności. Nikt jednak  nie przewidział, że ten sam plastik stanie się w tak krótkim czasie poważnym zagrożeniem dla całej naszej planety – dla środowiska, które jest zaśmiecane, dla zwierząt, które zaplątują się w plastikowe elementy, i dla nas, bo jak pokazują badania, zjadamy coraz więcej mikroplastiku w pożywieniu, które jest nim zanieczyszczone. Mając na uwadze to wszystko, tak ważne jest, by podejmować wszelkie możliwe kroki w stronę rozwiązań w duchu eko. Ekologiczne pakowanie paczek to jedno z istotniejszych zagadnień, biorąc pod uwagę, jak wiele zakupów robi się teraz przez Internet. Mniej folii i sztucznych tworzyw = mniej śmieci na wysypiskach.

Jak wykorzystać papierową tubę? Pomysłów mamy wiele!

Jeśli mamy w domu plastikowe łyżeczki i słomki, na które nie mamy pomysłu, teraz jest świetny moment, by je wykorzystać zamiast wyrzucać. Dzięki nim wyczarujemy efektowne osłonki na małą doniczkę lub świeczniki. Co nam będzie potrzebne? Kolorowa farba w spray’u, ciepły klej i klej w płynie.

To naprawdę bardzo łatwe! Dekorowanie tub na zdjęciu, zajęło nam łącznie 30 minut
To naprawdę bardzo łatwe! Dekorowanie tub na zdjęciu, zajęło nam łącznie 30 minut

 • Zacznijmy od tego, że naszą tubę należy pociąć nożykiem na mniejsze części i wygładzić brzegi

 • Następnie zamykamy jej dno plastikową zawleczką od kompletu i malujemy tubę farbą

 • Łyżeczki odcinamy od trzonka i przyklejamy do tuby ciepłym klejem, gdy będzie całkiem sucha

 • Na końcu pokrywamy całość kolorowym spray’em

Osłonka na doniczkę, mini świecznik, a może pudełko na skarby?
Osłonka na doniczkę, mini świecznik, a może pudełko na skarby?

 • Drugi świecznik zrobimy ze słomek, a przygotowanie wygląda dokładnie tak samo

 • Zamiast łyżeczek malujemy spray’em docięte do odpowiedniej długości słomki

 • By osiągnąć efekt jak na zdjęciu, gdy są jeszcze mokre, poprzecierajmy je o papier (warto użyć do tego rękawiczek!)

 • Można je także przykleić klejem w płynie do tuby i wtedy równomiernie pokryć farbą, by uzyskać jednolity efekt

 • Podobnie możemy wykorzystać plastikowe lub drewniane klamerki, które wystarczy przyczepić do obciętego kawałka tuby i udekorować według własnego uznania

Proces twórczy sprawił nam wiele radości, mamy nadzieję, że Wam również!
Proces twórczy sprawił nam wiele radości, mamy nadzieję, że Wam również!

Papierowe tuby to także dobry pomysł na rozbudzenie w dzieciach kreatywności. Razem z nimi wyczarujemy najprzeróżniejsze rzeczy. Zacznijmy od organizera na biurko. Co nam będzie potrzebne? Oczywiście tuba, a do tego kartonowa podstawka, kolorowy papier do pakowania, nożyk tapicerski, pistolet z ciepłym klejem, nożyczki, a także wstążki lub koronki (świetnym pomysłem jest taśma imitująca koronkę) do ozdobienia.

 • Tubę tniemy na mniejsze kawałki o różnej wysokości i wygładzamy brzegi

 • Następnie obklejamy kolorowym papierem naszą podstawkę i tuby

 • Na samym końcu, za pomocą kleju w pistolecie, przytwierdzamy stworzone w ten sposób pojemniki do kartonowej podstawki

 • W zależności od ich wysokości schowamy tam długopisy i ołówki, a także nożyczki, linijkę czy spinacze

 • Tubę możemy obkleić także białym papierem, a następnie namalować na niej postaci z bajek czy zabawne zwierzaki

I gotowe! Teraz przyszedł czas na wypełnienie organizera ulubionymi przedmiotami

I... gotowe! Teraz przyszedł czas na wypełnienie organizera ulubionymi przedmiotami

Ekologiczne pakowanie na wagę złota

Bycie eko to jeden z naszych czołowych priorytetów. Codziennie wysyłamy setki produktów naszym klientom i ostatnią rzeczą, jaką byśmy chcieli to to, by nasze działania wpływały niekorzystnie na środowisko. Właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie tylko sam proces produkcji był przyjazny dla planety, ale również kolejne etapy, takie jak wysyłka towaru. W Redro staramy się wykorzystywać tylko ekologiczne opakowania, by zminimalizować ilość szkodliwych odpadów.

Nasze plakaty bez ramy, fototapety i naklejki najpierw owijane są w brązowy papier sklejany małą naklejką, by się nie rozwinął, a następnie umieszczane w specjalnych tubach wyprodukowanych całkowicie z papieru. Na dno wkładany jest krążek amortyzującej pianki, którą sami wytwarzamy, a góra zamykana jest plastikowym wieczkiem, które zszywane jest z tubą, by nie wypadło w trakcie transportu. Obecnie szukamy pomysłu na to, jak zastąpić stretch wykorzystywany do owijania obrazów i plakatów w ramie, zamieniając go na całkowicie ekologiczną alternatywę.

Papierowe tuby - to w nich przyjdą zamówione przez Was produkty
Papierowe tuby - to w nich przyjdą zamówione przez Was produkty

Ekologiczne pakowanie to jeden krok w stronę troski o nasze środowisko. Kolejnym może być praktyczne wykorzystanie, wydawałoby się, niepotrzebnych przedmiotów takich jak papierowe tuby. Warto tutaj przywołać kluczową zasadę 3R: Reduce, Reuse, Recycle, która głosi, by unikać kupowania zbędnych rzeczy, wykorzystywać ponownie, co tylko możemy, a następnie poddawać rzeczy przetworzeniu. 

Stosowanie przyjaznych dla środowiska procesów produkcyjnych, ekologiczne pakowanie paczek i wreszcie kreatywne wykorzystywanie opakowań – istnieje wiele sposób na to, by troszczyć się o naszą planetę i żyć w duchu eko. Razem możemy zrobić dla dobra Ziemi o wiele  więcej, niż sądzimy! 

Tekst napisała Anna Broda

Inne artykuły

Inspiracje