-42%  NA WSZYSTKIE PRODUKTY !    Jeszcze tylko 
Terminowa realizacja zamówień. Bezpieczna dostawa.
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Plakaty muzyczne do pokoju melomana

Muzykę kochają niemal wszyscy. Co ciekawe, rzadko kto decyduje się na aranżację mieszkania, która akcentowałaby tę pasję. Plakat muzyczny zwykle kojarzy nam się z wizerunkami gwiazd rocka, buntem i pokojem młodzieżowym. Jednak nie musi być on ozdobą pasującą wyłącznie do pokoju nastolatki. Z powodzeniem może zdobić salon czy sypialnię melomana. Wystarczy wcześniej przemyśleć wybór plakatu oraz sposób jego ekspozycji. 

Plakat muzyczny kolorowe nutyPlakat muzyczny kolorowe nuty - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

To prawda, plakat muzyczny wnosi do wnętrza mieszkania zupełnie inne emocje niż np. plakat z naturą. Z muzyką czujemy się najczęściej związani, więc dekoracje odnoszące się do niej są pewnego rodzaju deklaracją. Jest to duża zaleta, która wyróżnia plakat muzyka spośród innych projektów ozdób ściennych. Zdobi on przestrzeń, a przede wszystkim sprawia, że staje się „nasza”, bardziej intymna i osobista. Plakaty muzyczne na ścianę niosą ze sobą również duży ładunek kontestacji i buntu. Dzięki nim pokój staje się bardziej wyrazisty, „zadziorny” i nowoczesny. To z tego powodu kojarzymy ten rodzaj ozdób z pokojem nastolatków. Plakat muzyka daje powiew świeżości i zupełnie nową energię każdej przestrzeni. 

Jak wybrać plakat muzyczny?

Plakaty muzyczne to mnogość postaci i instrumentów związanych z muzyką i jej historią. Jakie są najpopularniejsze i najbardziej dostępne wzory?

  • Plakaty gwiazd muzyki

Możemy postawić na nazwiska i postaci kultowe: Elvis Presley, Bob Marley, Beatlesi, Pink Floyd czy Led Zeppelin podkreślą naszą muzyczną tożsamość i będą zdobić pokój. Najefektowniej będą wyglądały plakaty gwiazd muzyki w wersji naturalistycznej: duże, powieszone w centralnym punkcie pokoju lub czarno-białe portrety nadające artystyczny, awangardowy charakter. Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem są także portrety
w stylistyce pop-art, które mogą multiplikować postać jednego artysty np. 4-krotnie (popularne są portrety tego typu np. z Johnem Lennonem).

Muzyka to nie tylko słynni wokaliści i charyzmatyczni artyści. To także instrumenty muzyczne, które stanowią bardzo ciekawe plakaty muzyczne na ścianę. Są trochę bardziej uniwersalne i bezosobowe, przedstawiają muzykę abstrakcyjnie. Instrumenty są w jakiś sposób nacechowane, kojarzą się z konkretnymi przestrzeniami. Stąd czarno-białe szkice przedstawiające skrzypce, fortepiany, wiolonczelę, czyli instrumenty, których mamy okazję najczęściej posłuchać w filharmonii, będą pasowały do stonowanego wystroju wnętrz. Kojarzą się one z muzyką poważną, będą komponowały się świetnie z klasyczną, elegancką aranżacją, z połyskującymi powierzchniami mebli i podłóg, których dyskretny urok podkreślą. Z kolei bębny, piszczałki, didgeridooto żywioł muzyki etno, który wkomponuje się w pomieszczenia urządzone w stylu folkowym, etnicznym: kolorowe, energetyczne dodatki i proste meble z naturalnych materiałów będą doskonałym tłem do emocji, jakie wykreuje tego typu plakat muzyczny. 

Plakat muzyczny z saksofonemPlakat muzyczny z saksofonem - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

  • Plakaty z związane z gatunkiem muzycznym

Plakat może również nawiązywać do konkretnego, ulubionego gatunku. Plakaty muzyczne jazz, przedstawiające instrumenty dęte, muzyków z kontrabasami, w charakterystycznych dla złotej epoko jazzu garniturach, doskonale sprawdzą się w mieszkaniach urządzonych w stylu artystycznej bohemy lat 60-tych. Z łatwością znajdziemy plakaty nawiązujące do innych najpopularniejszych gatunków muzycznych: wyraziste i niepokojące plakaty dla fanów metalu, klasyczne i harmonijne plakaty dla słuchających muzyki poważnej, kolorowe i krzepiące plakaty dla fanów reggae. Bardzo ciekawy jest również plakat o muzyce przedstawiający plakaty-zapowiedzi spektakli operowych i teatralnych. Jest to najbardziej artystyczna grupa plakatów. Świetnie wyglądają one na ścianie w grupie, tworząc kolaże i misterne układy. 

  • Plakat - o muzyce abstrakcyjnie

Ciekawy i niezobowiązujący jest również plakat muzyczny, który nawiązuje do abstrakcyjnych pojęć i przedmiotów z muzyką związanych. Bardzo popularne są wzory plakatów przedstawiające klucze winylowe, pięciolinie czy zapis nutowy. Będą dobrze wyglądały w minimalistycznych, urządzonych w czarno-białej kolorystyce wnętrzach. Interesujące będą również wszelkie kolaże, przedstawiające atrybuty związane z emisją muzyki czy głosu: mikrofony, głośniki, wzmacniacze. 

Plakat muzyczny jazzPlakat muzyczny jazz - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

Układ: jak powiesić plakat muzyczny?

Jeśli mamy jeden plakat, przedstawiający postać lub przedmiot i puste ściany do dyspozycji, nie wahajmy się powiesić go w reprezentatywnym miejscu. Plakat może z powodzeniem wykreować centralny punkt wizualny i być główną ozdobą salonu. Dylemat pojawia się, jeśli mamy kilka plakatów i zastanawiamy się, czy stworzyć z nich kompozycję, czy powiesić je bez związku, na innych ścianach. Jeśli plakaty są tej samej wielkości, możemy pokusić się o powieszenie ich w rzędzie lub w formie kratki/szachownicy. Pozostawmy jedynie 4- lub 5-centymentrowy odstęp między plakatami i starajmy się traktować je całościowo, jak jeden obraz. Pamiętajmy o równych odstępach od krawędzi ściany i dopasowaniu do linii bocznych np. kanapy czy regału. Bardzo ciekawie może wyglądać również kolaż lub układ obrazów ułożonych w sposób kontrolowany, lecz sprawiający wrażenie chaotycznego lub niedbałego. Wbrew pozorom, taki efekt jest zawsze mocno przemyślany. Dobrze wygląda, jeśli do dyspozycji mamy plakaty różnej wielkości. 

Inne artykuły

Inspiracje