Aniołów dla dzieci

Wizerunki aniołów, choć nie tak popularne jak te przedstawiające świętych, są jednak obecne w polskich domach. Również trafimy na nie w pokojach dzieci. Obrazek przedstawiający Anioła Stróża, przeprowadzającego dwójkę malców przez dziurawą kładkę, większość z nas pamięta zapewne jeszcze z dzieciństwa. Podobnie jak kalendarze czy zeszyty do religii z tym motywem. Dlatego też obrazy aniołów dla dzieci są często wybieranym dodatkiem do pokoju najmłodszych członków rodziny. Dlaczego podczas urządzania pokoju malucha warto wybrać obraz anioła? Dla dzieci będzie to z pewnością miły i dodający otuchy dodatek obecny w ich otoczeniu!

PRODUKTÓW: 96
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Dlaczego warto sięgnąć po obrazy aniołów dla dzieci?

Anioły od dawna stanowią źródło inspiracji i fascynacji – ich rozmaite wizerunki w postaci rzeźb, obrazów, czy figurek, znaleźć można w dorobku wielu wybitnych artystów. Te piękne, skrzydlate istoty od wieków postrzegane były jak strażnicy i opiekunowie ludzi, naszych domów i dobytku. Są też popularną (nie tylko świąteczną) dekoracją, a wiele osób kolekcjonuje ich artystyczne wyobrażenia. 

Dzieci uwielbiają anioły. Są tajemnicze, potrafią latać - a przecież to zawsze jest fascynujące! Modlitwa do Anioła Stróża jest jedną z pierwszych, której uczy się dziecko. Istoty te dodają maluchom otuchy, czasem stają się przyjaciółmi i powiernikami tajemnic. A przy tym są piękne, zwiewne, eteryczne, miłe z wyglądu, bywa że przypominają dobre wróżki z bajek. A to tylko kilka z powodów, dla których częstym pomysłem na prezent na chrzest, komunię, czy urodziny, są właśnie obrazy aniołów. Dla dzieci mają one często szczególne znaczenie także dlatego, że aniołki nierzadko przedstawiane są w sztuce właśnie jako rozkoszne maluchy i dzięki temu mogą się z nimi w jakiś sposób identyfikować.

Obraz anioła – dla dzieci liczy się estetyka

Może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale dla zdecydowanej większości dzieci estetyka i otoczenie są bardzo ważne. Trzeba pamiętać, że najmłodsi mają inną wrażliwość i niemal z zasady są indywidualistami. Dlatego też coś, co my uznamy za kiczowate, im może się bardzo podobać i odwrotnie – coś pięknego dla nas może nie wzbudzić w nich entuzjazmu. Jeżeli więc zastanawiamy się nad udekorowaniem pokoju naszej pociechy obrazem przedstawiającym anioła, lepiej uzgodnijmy z nią naszą koncepcję i posłuchajmy, co podobałoby się samemu lokatorowi. Do wyboru jest naprawdę wiele obrazów aniołów!

Dla dzieci bardzo małych można wybrać urocze, barokowe cherubinki i kreskówkowe postaci. Dla tych nieco starszych, ciekawsze będą anioły bardziej komiksowe, albo anioły-nastolatki. Dobrym pomysłem jest również w tym wypadku wybór tradycyjnego obrazu będącego np. kopią jakiegoś znanego dzieła sztuki. Możemy również zdecydować się na wzór nieco bardziej nowoczesny. Wtedy interesującą opcją będzie wydrukowanie zdjęcia przedstawiającego rzeźbę lub figurkę anioła. Można też podejść do tematu z humorem i wybrać fotografie przedstawiającą dziecko robiące „aniołka” na śniegu.

Obrazy aniołów dla dzieci – skrzydlaci przyjaciele

Dekoracje skierowane do dzieci muszą kierować się jedną, najważniejszą zasadą – nuda jest absolutnie zabroniona! Dlatego też wszystkie postacie, które trafią do ich pokojów, muszą mieć w sobie coś niebanalnego. Przykładem pomysłowego obrazu anioła dla dzieci może być grafika przedstawiająca skrzydlatego posłańca jako... kotka. A temu może towarzyszyć jeszcze jego złośliwy bliźniak – diabełek. Najmłodszym bez wątpienia przypadną do gustu również inne przedstawienia aniołów, potraktowane z przymrużeniem oka. Ciekawą opcją aranżacyjną dla małych pasjonatów jest również stworzenie w pokoju naszej pociechy całej galerii aniołów. Może być ona utrzymana w jeden stylistyce albo kolorystyce, lub też odwrotnie – mieszkać kształty i pomysły. Często właśnie taki „zaplanowany chaos” najbardziej trafia w dziecięce gusta.

Idealny prezent komunijny - obraz anioła

Pisaliśmy już we wstępie o sakramencie Pierwszej Komunii. To bardzo ważny dzień w życiu każdego wierzącego dziecka. Przyjęta w naszej kulturze tradycja wiąże z tym świętem dużą uroczystość, a także zwyczaj dawna prezentów. Te zwykle nawiązują właśnie do tematyki religijnej. Obrazki jednak na pewien czas stały się niemodne. Dziś sytuacja ta już się odwraca – zmieniła się technika ich wykonywania, dzięki czemu taki rodzaj prezentu nie musi przypominać odpustowego koszmarka. Obrazy drukowane na płótnie, zarówno pod kątem wykonania, trwałości jak i kolorystyki, reprezentują najwyższy poziom. Niezwykle szeroka oferta jaką możemy zaprezentować, pozwoli odnaleźć idealnego anielskiego towarzysza dla każdego dziecka w dniu jego przystąpienia do Pierwszej Komunii.


Inne tematy zdjęć

chien d'Artois zagroda real madrid Zxauto Alkohol Druk Ina do kuchni