-48% PROMOCJA NA WSZYSTKIE PRODUKTY.   Jeszcze tylko
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Nowoczesne obrazy - nowa twarz tradycyjnych obrazów olejnych

Obraz to klasyczna dekoracja każdego rodzaju wnętrza. Doskonale sprawdza się w stylizacjach biur, restauracji, czy przestrzeni mieszkalnych. Wystarczy jeden wyrazisty obraz, by cała aranżacja nabrała ciekawego wydźwięku. Obrazy olejne mają jednak wadę – po pierwsze, są kosztowne. Ręcznie wykonane malowidła to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Po drugie, utrzymanie ich w jak najlepszym stanie jest kłopotliwe.
Renowacja obrazu olejnego powinna być wykonywana co kilka lat. Jeśli nie zadbamy o stan płótna, farba zacznie pękać, a kolory stracą na jakości.
Alternatywą dla tradycyjnych obrazów olejnych jest obraz drukowany na płótnie. To nowoczesna forma ozdoby, która w nietypowy sposób odświeży zarówno tradycyjną stylizację, jak i nowoczesną, minimalistyczną kompozycję pomieszczenia.

Obraz miastoObraz miasto - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Obrazy do salonu nowoczesnego

Obrazy w salonie wydają się być koniecznością – bez dekoracji ściennych ta reprezentatywna przestrzeń traci swój charakter i staje się nijaka. Obrazy w salonie są niczym biżuteria dla kobiety – bez niej stylizacja sprawia wrażenie niedokończonej. A wystarczy mały detal, by stała się ciekawsza. Dzięki nowoczesnym technikom drukarskim na obrazie do salonu może znaleźć się niemal każdy motyw. Pejzaże, krajobrazy gór, albo fotografie afrykańskich stepów, to propozycja dla każdego, kto w swoim wnętrzu chciałby poczuć bliskość natury. Kompozycja ścienna złożona z kilku grafik (np. artystycznych fotografii kwiatów) działa w podobny sposób i sprawdzi się nie tylko w salonie, ale i w sypialni.

Obrazy do salonu nowoczesnego - w jaki sposób włączyć je do stylizacji?

Z pomocą printów możemy udoskonalać naszą aranżację – obrazy do salonu w ramie będą wyglądać elegancko, a zdobiona rama będzie przyciągać uwagę. Możecie stworzyć kompozycję kilku obrazów do salonu (allegro i profesjonalne sklepy wnętrzarskie dostarczą Wam masę inspiracji) o różnej wielkości. Takie rozwiązanie najlepiej prezentuje się w dużych przestrzeniach. Im więcej elementów na ścianie, tym bardziej wyrazista dekoracja. W mniejszym salonie możemy powiesić jeden duży obraz. Fascynująca abstrakcja inspirowana sztuką Jacksona Pollocka lub Marka Rothko na pewno nie pozostanie niezauważona!

Dekorację ścienną warto dopasować do obowiązującej w salonie kolorystyki. Jeśli w Waszym wnętrzu dominuje chłodny minimalizm, przełamcie jego monotematyczność poprzez wyrazisty print w soczystych kolorach. Jeśli jednak pragniecie zachować surowy charakter stylizacji, uzupełnijcie ją obrazem z geometrycznym tematem (np. inspirowanym malarstwem Kandinsky’ego).

Obraz w stylu skandynawskimObraz w stylu skandynawskim - Redro.pl, inspirację przygotowała: Ewelina

Jaki motyw na nowoczesnym obrazie?

Obrazy do salonu drukowane na płótnie to tysiące inspiracji. Na materiale może znaleźć się każdy motyw, dlatego przemyślcie swój wybór i zdecydujcie się na temat graficzny, który nie tylko świetnie współgra z aranżacją, ale i wpisuje się w Wasz gust. Oprócz tradycyjnych pejzaży możemy wybrać ostatnio modne motywy skandynawskie (obrazy do salonu IKEA to jedna z ciekawszych propozycji w tym nurcie). Z kolei obraz typograficzny świetnie uzupełni pokój nastolatka. W kuchni doskonale prezentują się grafiki imitujące strony z atlasu botanicznego. Każdą monotonną stylizację wzmocnimy obrazem w salonie z tematem surrealistycznym lub nawiązującym do estetyki pop-art. Pomysłów jest mnóstwo!

Obraz panorama miastaObraz panorama miasta - Redro.pl, inspirację przygotował: Adam

Obraz do salonu jako nośnik stylu

Nie zapominajcie, że to dekoracje świadczą o ostatecznym charakterze stylizacji wnętrza, toteż wybierzcie te, które prezentują się najciekawiej. Obraz to idealny nośnik stylu, z pomocą którego możemy odmieniać wnętrze bez konieczności przeprowadzania remontu.