-48%
Jeszcze tylko

Naklejki art deco

Styl art deco narodził się w latach 20. ubiegłego stulecia i chociaż popularny był także w późniejszych dekadach, to jednak na zawsze już kojarzyć będzie się z epoką międzywojenną i stylem retro – choć takim retro, które mocno zapatrzone jest w przyszłość. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego mieszkania albo firmy coś z tej atmosfery, naklejki art deco mogą okazać się rewelacyjnym wyborem: z ich pomocą ozdobisz wnętrze łatwo i efektownie! W naszej kolekcji znajdziesz zarówno naklejki na ścianę art deco, jak i takie, które wykorzystasz do ozdobienia mniejszych powierzchni: mebli, lodówki, laptopa i wszystkiego, na co tylko masz ochotę. Przeczytaj poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy, a poznasz kilka interesujących sposobów na to, jak zastosować art deco naklejki w różnych wnętrzach!

PRODUKTÓW: 41
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
 
 
 

Sztuka dekoracyjna: naklejki art deco

Czym właściwie jest art deco? To nurt w sztuce, który wcale nie tak łatwo jest jednoznacznie sklasyfikować. Obiekty utrzymane w tym stylu zazwyczaj łatwo jest zidentyfikować i wielu z nas na pewno potrafiłoby intuicyjnie wskazać je wśród wielu innych, ale jak je opisać?… Mają w sobie i coś z retrofuturyzmu, i coś ze stylu glamour, i coś z wyrafinowania dawnego Hollywood...

Zazwyczaj wskazuje się na kilka charakterystycznych elementów stylu art deco: upodobanie do geometrycznych kształtów, wyraziste kolory, słabość do metali i kosztownych, najwyższej jakości materiałów… Art deco to jednak znacznie więcej niż tylko prosta suma tych wszystkich cech, których można by przecież użyć także do opisania innych popularnych stylów, jak Bauhaus czy mid-century modern. Do upowszechnienia się stylu art deco znacznie przyczyniła się bardzo popularna ekranizacja Wielkiego Gatsby'ego, z Leonardo DiCaprio w roli tytułowej. Jeżeli i Ciebie zainspirował ten jednocześnie wyrazisty i trudno uchwytny styl, na pewno zachwycą Cię nasze naklejki art deco!

  • W niniejszej kolekcji zebraliśmy różnorodne wzory, dzięki czemu na pewno znajdziesz tutaj taki, który będzie odpowiadał Twoim planom: czy chcesz, żeby Twój laptop stał się naprawdę unikalny, czy potrzebne są Ci naklejki na ścianę art deco, czy raczej poszukujesz czegoś, co pomoże Ci odświeżyć wygląd starych mebli. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka nietuzinkowych – jak samo art deco! – sposobów na to, aby wykorzystać art deco (naklejki) do udekorowania mieszkania i nie tylko. Przeczytaj i poczuj się jak w roztańczonych latach dwudziestych!

Art deco naklejki jako stylowa ozdoba salonu lub sypialni

Jeżeli jesteś entuzjastą stylu retro i bardzo podobają Ci się wnętrza, w których znajdują się liczne odwołania do estetyki minionych epok, na pewno zachwycą Cię nasze naklejki na ścianę art deco. Przymocowanie naklejki na ścianie jest prawdopodobnie jedną z najłatwiejszych czynności dekoracyjnych, jakie można sobie wyobrazić, a efekt? Niesamowity! Duża naklejka w tym stylu, naklejona w charakterystycznym miejscu pomieszczenia – na przykład nad łóżkiem w sypialni albo nad kanapą – radykalnie odmieni wygląd wnętrza, sprawiając, że natychmiast nabierze ono charakterystycznej aury kojarzącej się z szykiem i stylem pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Pamiętaj jednak, by – wzorem najlepszych twórców tamtej epoki – zadbać o to, aby Twoje naklejki art deco były możliwie jak najstaranniej dopasowane kolorystycznie do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Dzięki temu całość nabierze bardziej harmonijnego, a jednocześnie wyrafinowanego charakteru, który tak dobrze oddawać będzie ducha lat dwudziestych.

Kawiarnia w stylu retro: naklejki art deco w firmowym wnętrzu

Kawiarnie tematyczne, zwłaszcza takie zainspirowane stylem retro, to jeden z wyraźniejszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat. Jeżeli i Ty planujesz otworzyć swój własny lokal, a może tworzysz projekt zmiany wystroju, możesz niewielkim kosztem – i w wielkim stylu! – udekorować go, wykorzystując naklejki art deco. Możesz użyć ich do ozdobienia właściwie każdego elementu wnętrza: od ścian poprzez meble aż po drobniejsze akcesoria, a także szyby i witryny. Dzięki temu nadasz swojej kawiarni niepowtarzalny charakter, jednocześnie wpisując się w popularny trend – to na pewno spodoba się wszystkim Twoim gościom i wyróżni Cię na tle konkurencji!

Meble jak z epoki

Wiemy, że współcześnie istnieje możliwość nabycia nowych mebli tak łatwo i tanio, że czasem aż trudno uwierzyć w wartość naprawiania i odnawiania tych, które już swoje przeszły. A przecież  można to zrobić niezwykle szybko i skutecznie, wykorzystując naklejki art deco! Znajdź wzór, który najbardziej pasuje do Twojego projektu, a następnie naklej dekorację na wybraną powierzchnię (blat stołu, drzwi szafy, wnętrze szuflady…) – i już! Odnawianie mebli nigdy nie było łatwiejsze!

Odrobina koloru? Nie, potężna dawka koloru!

Można lubić art deco za wiele rzeczy, ale my szczególnie uwielbiamy ten styl za sposób, w jaki traktuje kolor. Barwy art deco są głębokie i nasycone, bardzo wyraziste, a jednocześnie szykowne i eleganckie. Jeżeli więc szukasz sposobu na to, aby wprowadzić do swojego mieszkania odrobinę koloru, naklejki art deco mogą okazać się idealnym rozwiązaniem!


Inne tematy zdjęć

chatka w ogrodzie home is Lotus Cars glen of imaal terrier tulipany żólte orzeł w locie tigre bengala sterling