-45%  NA WSZYSTKIE PRODUKTY !   Jeszcze tylko
  REALIZUJEMY ZAMÓWIENIA PLANOWO
UKRYJ
Firma
Zamówienia
Porady
Zdjęcia

Living Coral - kolor roku Pantone, który ożywi nasze wnętrza i skłoni do refleksji

W zimowym okresie doskonale przydadzą nam się pogodne kolorystycznie akcenty, dzięki którym nie tylko ożywimy nasz salon czy sypialnię, ale ocieplimy także dotychczasowy wystrój. A gdy przyjdzie wiosna i lato? Takie dodatki idealnie wpasują się w słoneczną aurę za oknem. Właśnie dlatego warto zrezygnować z ascetycznych i chłodnych w wyrazie szarości, które na wiele sezonów zdominowały współczesne aranżacje, by sięgnąć po barwy, które tchną radość w nasze monotonne wnętrza. Pojawia się teraz pytanie: gdzie najlepiej szukać inspiracji. Oczywiście w naturze. Właśnie dlatego trendy kolorystyczne 2019 będą tak przyjemne dla oka, że… w oka mgnieniu je pokochamy!

Fototapeta tropikalny motyw
Fototapeta tropikalny motyw - redro.pl, inspirację przygotowała Kornelia

Kolorowe trendy zaczerpnięte z natury

Wszystko, co zbliża nas do świata natury, będzie miało na nas pozytywny wpływ – poczynając od materiałów i surowców, a kończąc na barwach, które wprowadzimy do naszej garderoby, domu czy mieszkania. W nadchodzących dwunastu miesiącach świat aranżacji wnętrz będzie oscylował wokół ciepłych, przyjemnych dla oka odcieni, które znajdziemy w otaczającej nas przyrodzie. Z pewnością na uwagę zasługują apetyczne kolory takie jak:

brzoskwiniowy i morelowy – przywodzące na myśl słodki smak dojrzałych owoców,

spiced honey, który otoczy nas karmelową mgiełką,

odcień kawy z mlekiem, który spodoba się nie tylko kawoszom

oraz blush pink – barwa, która udowadnia, że róż pasuje nie tylko lalce Barbie.

Fototapeta kwiat w kolorze Living Coral
Fototapeta kwiat w kolorze Living Coral - redro.pl, inspirację przygotowała Kornelia

Obok kolorów, które możemy określić mianem „nude”, na salonach pojawią się także nieco bardziej żywe odcienie w postaci jadeitu, szmaragdu czy błękitu, z którymi spotkaliśmy się już w mijającym roku. Zarówno stonowane beże, jak i barwy przywodzące na myśl szlachetne minerały, będą znakomicie korespondować z najmodniejszym w nadchodzących sezonach Living Coral. Kolor Pantone 2019 pozwoli nam się poczuć jak na egzotycznych wakacjach, gdzie możemy podziwiać tropikalne kwiaty i rozciągające się pod wodą rafy koralowe.

Koralowe dodatki w egzotycznym klimacie

Co zyskamy, decydując się na takie kolory we wnętrzach? 2019 rok daje nam znakomitą okazję, by zbliżyć się do świata natury. O ile w 2018 roku patrzyliśmy w kosmos, otaczając się nieziemskim Ultra Violet, o tyle teraz możemy docenić to, co znajduje się na wyciągnięcie naszej ręki. Co mamy na myśli? Akcenty dekoracyjne w odcieniu Living Coral, które ukażą piękno planety, na jakiej mieszkamy.

Fototapeta białe małpki
Fototapeta białe małpki - redro.pl, inspirację przygotowała Kornelia

Zdecydujmy się więc na fototapetę z tropikalnymi kwiatami do sypialni lub z różową rafą koralową (której zawdzięczamy kolor roku Pantone) do łazienki albo sięgnijmy po tapetę z egzotycznymi małpkami na koralowym tle do salonu. Prawdopodobnie wielu z nas gdy zobaczyło, jak wygląda nowy kolor roku Pantone, zachodziło w głowę, w jaki sposób będzie można wykorzystać taki odcień w aranżacji wnętrz. Tymczasem możliwości jest naprawdę mnóstwo. Znajdzie się coś nawet dla miłośników słodkości. Znakomitym przykładem jest naklejka ścienna do kuchni przedstawiająca francuskie makaroniki w modnej tonacji.

Obraz rafa koralowa
Obraz rafa koralowa - redro.pl, inspirację przygotowała Kornelia

A jeśli nie planujemy przyklejania ściennych ozdób, zawsze możemy sięgnąć obraz z abstrakcyjnym wzorem lub efektowny akcent dekoracyjny w postaci koralowych puf lub poduszek, narzuty na łóżko, fotela albo zasłon. Kolor Pantone 2019 nie musi zdominować naszej dotychczasowej aranżacji. Wystarczy, że wprowadzimy jeden bądź dwa elementy w tym odcieniu, a uzyskamy w pełni zadowalający rezultat.

Dodatki w kolorze Living Coral
Dodatki w kolorze Living Coral - inspirację przygotowała Kornelia

Aranżacja wnętrz, która ma znaczenie

Powiedzieliśmy na samym początku, że kolor roku 2019 nie został wybrany przez Instytut Pantone tylko ze względów estetycznych. Ma on także przypominać nam o niezwykle istotnej kwestii, jaką jest troska o nasze środowisko. Być może nie myślimy o tym na co dzień, ale globalne ocieplenie i zatruwanie przyrody sprawia, że coraz więcej zwierząt i roślin ginie bezpowrotnie. I tak właśnie dzieje się z rafą koralową, która jest jednym z najbardziej niesamowitych ekosystemów na naszej planecie. Od niej zależy aż około 25% wszystkich morskich gatunków, które znikną z powierzchni świata, jeśli i ona przestanie istnieć.

Zachwycając się i ozdabiając nasze wnętrza przepięknym, koralowym odcieniem o złocistej barwie, miejmy na uwadze, że każda decyzja, jaką podejmujemy, wpływa na nasze środowisko – poczynając od żywności przez ubrania a kończąc na meblach, bibelotach i ozdobach. Kolor Pantone 2019 będzie się zjawiskowo prezentował w naszych domach i mieszkaniach, jednak pamiętajmy o tym, że najlepiej będzie wyglądał w postaci naturalnych raf koralowych. Sięgając więc po elementy wyposażenia wnętrz, wybierajmy tylko te, których producenci nie przyczyniają się do zatruwania środowiska.

Fototapeta jesienny park
Fototapeta jesienny park - redro.pl, inspirację przygotowała Kornelia

W Redro postawiliśmy na ekologiczne tusze pozbawione trujących rozpuszczalników, by nasi klienci urządzając modnie wnętrze, dbali jednocześnie o wspólne dobro, jakim jest Ziemia. Living Coral będziemy modny przez kilkanaście miesięcy i możemy go wymienić na inny odcień, raf koralowych natomiast nic nie zastąpi.

Inne artykuły

Inspiracje